Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen a kapcsolatod az...

Milyen a kapcsolatod az unokatestvére (id) del? Fontos ez számodra?

Figyelt kérdés
Kort is írjatok légyszi.
2013. jan. 21. 22:46
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteg unokatesóm van... anyámnak 7 testvére van, mindegyiknek legalább 3 gyerek. Szeretjük egymást, összetartunk. 25/L
2013. jan. 21. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

Akkor még mindig én viszem a pálmát unokatestvérek számával.

Anyámék 16 voltak testvérek. A legtöbb testvérnél 3 gyerek van. Apámék is 7 voltak testvérek ott is minimum 3 gyerek van minden testvérnél, Így elmondhatom hogy olyan 50-80 unokatestvérem van. A felét nem is ismerem. Akiket ismerek azokkal sem tartom már a kapcsolatot, mert nagy a távolság. Van akikkel 20-25 éve nem találkoztam. Többnyire temetésen futunk össze. (vagy már ott sem)

42/N

2013. jan. 21. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 4 unokatesóm van, apai:8,6 és anyai:8,3 évesek. Imádom őket, kis tündérek, 2-3 hetente találkozunk, a mamáéknál ha összejövetel van, mindig jókat játszunk :) Remélem ha egyszer gyerekeim lesznek, olyan szuperek lesznek, mint ők.

21/L

2013. jan. 21. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
De jó olvasni, hogy vannak összetartó családok!
2013. jan. 21. 23:24
 15/26 anonim ***** válasza:

Nálunk szanaszét van a család, szóval sajnálatos módon csak temetéseken és esküvőkön találkozom velük, így nem igazán ismerjük egymást.

Egyébként is teljesen más korosztály vagyunk, mert én nagyon késői vagyok. A legtöbb unokatesóm bőven anyám/apám lehetne. A gyerekeik kb velem egy idősek.

24/L

2013. jan. 21. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%
3 unokatestvérem van. Közülük kettővel egy évben egyszer találkozok egy ilyen nagy családi bulin, amúgy év közben egy szót nem beszélünk, semmi elérhetőségük nincs meg, se telefonszám, se cím, se e-mail, semmi. 200 km választ el minket, gondolom ha egy településen laknánk más lenne a helyzet. A harmadik unokatestvéremet nem láttam 5-6 éve, külföldön él, nem jár haza. Nem tudok róla semmit, él-e, vagy sem. Én 19 vagyok, unokatesóim közül a legfiatalabb is elmúlt már 30, így nem sok közös van bennünk, érdeklődésünk egyáltalán nem azonos. Ők már a családjaikkal élnek, én még a szüleimmel. A kötelező family-day-en felteszik a szokásos kérdéseket, miújság, hogy megy a suli, stb. De különösebben őket sem érdekli szerinem, csak udvariasságból kérdezik. Én meg semmit nem kérdezek tőlük, mert nem érdekel, hogy mi a politikai nézetük, miből élnek, hogy vannak a gyerekek. Szóval nem, nekünk ezek a családi kötelékek egyáltalán nem fontosak, csak a szülő-gyerek közt, illetve a tesóimmal tartjuk a kapcsolatot jobban, bár minket is nagy távolság választ el. De ők legalább érdekelnek, hogy mi van velük.
2013. jan. 21. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

Mi eléggé szétszóródtunk az országban, de tartjuk a kapcsolatot mindenkivel. Anyai ágon 4 unokatesóm van, velük nagyon jól kijövünk tesómmal. Bár a távolság miatt csak kb 3 havonta szoktunk találkozni, ilyenkor mindig nagyokat beszélgetünk, hülyéskedünk, gyerekkorunkban hatalmasakat játszottunk. Közben neten is tartjuk a kapcsolatot, és anyukám rendszeresen telefonál a testvéreivel, így mindig tudjuk, kivel mi történik éppen. A karácsonyt, húsvétot el se tudom képzelni anélkül, hogy összegyűlne a család.

Apai ágon már kicsit komplikáltabb, ők messzebb is vannak, meg valahogy egyre kevésbé tartjuk sajnos a kapcsolatot. Ott a fiú unokatesómat 2 éve nem láttam, és más módon sem kommunikálunk, mert előtte sem nagyon tudtunk beszélgetni. A lányt kb egy éve láttam, vele jól el tudok beszélgetni, de amúgy nem keressük egymást. Ezt kicsit sajnálom, mert kiskorunkban velük is sokat játszottunk, jóban voltunk. De nem panaszkodom, örülök, hogy anyai ágon nagyon összetartó az egész rokonság, a legtöbb ismerősöm nem nagyon szokott találkozni az unokatestvéreivel. Ez nekem mindig furcsa volt, mert nálunk alap, hogy a távolságok ellenére évente többször találkozunk, nálunk ez természetes. Szerintem az apai ágiakkal is jobb lenne a viszony, ha nem pont az ország két ellentétes végében laknánk.

2013. jan. 21. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
Nekem két unokatestvérem van, de nem tartom velük a kapcsolatot, pedig mindannyian Pécsen, környékén élünk. 10 és 8 évvel idősebbek. Számomra nem családtagok és nem is rokonok, mert folyamatosan megbántottak. A teljes nevemet se tudják, és még azt se, hogy hány éves vagyok. Ennyit róluk és a nagybátyámékról.
2013. jan. 21. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
53%
Nekem az egyik oldalról van egy halom unokatestvérem, de az az igazság hogy nem tartom velük a kapcsolatot, a többségre nem is emlékszem annyira régen láttam őket. Aminek mellesleg örülök, mert nem szeretek olyan emberekkel társalogni amelyiknek szinte minden szava hazugság, ráadásul néhányuknak rendőrségi gondjaik is voltak, van amelyik börtönben is ült már. A másik oldalról két unokatesóm van, de velük se tartom a kapcsolatot és velük se akarom felvenni azt, pedig nem hazudnak és törvénytisztelőek is. Egyszerűen csak nem érdekelnek, számomra nem fontos az ilyesmi. 16/L
2013. jan. 22. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

3 unokatesóm van, mind fiatalabb, mind lány.

Régebben sem szerettem őket, mert mindig rám voltak sózva. Ketten közülük tesók, az ő apjuk a mai napig (kölcsön) kéreget anyutól; a lányok eltanulták ezt a jó szokást, és rám meg a húgomra vannak izgulva, hogy mi majd adunk nekik pénzt.

És tiltakozom; a család nem az, ahova beleszületsz, hanem azok, akiket szeretsz. Igaz, az unokatesóimat nem szeretem, de vannak helyettük barátaim, akiket testvérként szeretek. Velük összetartó vagyok.

24/L

2013. jan. 22. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!