Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az öcsém egész nap a gép...

Az öcsém egész nap a gép előtt ül, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az öcsém egész nap a gép előtt ül, és egyszerűen nem tudok mit csinálni. Ha rászólok rohan az anyámhoz, aki annyit mond, hogy jaj.hétvége van...stb. sorolhatnám a kifogásokat. Folyton az öcsém oldalán áll, pedig én csak jót akarok. Az aggodalmam abszolút nem alaptalan..sőt...semmi túlzás, az öcsém egész nap a gép előtt ül, szinte egész nap. Hazajön az iskolában és az az első dolga, hogy oda leül és mindenféle internetes játékkal játszik a nap hátralévő részéban. Néha-néha tanulgat, és a jutalma az, hogy újra leülhet gépezni. Reggel iskola előtt, korábban beállítja a telefonon az ébresztőjét, hogy még suli előtt tudjon játszani..:) ANNNYIRA, de annyira bosszantó, és a legbosszantóbb, hogy a szüleim egyáltalán nem foglalkoznak vele, egyáltalán nem érdekli őket, hogy a gyerek ott tölti a gyerekkorát. 20 éves vagyok, az én gyerekkoromban is voltak már gépek, de ennyire még nem okozott függőséget. Úgy gondolom, hogy ennek súlyos következményei lesznek...Nem tudom mit csináljak, ti mit tennétek a helyemben?

2013. jan. 18. 15:36
1 2 3 4 5 6
 51/56 anonim ***** válasza:
17%
nem az dönti el,hogy többre viszi majd,vagy sem,hogy gépezik e,vagy nem........
2013. jan. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/56 Laylah ***** válasza:
84%

Az én öcsém is majdnem pont ilyen. 17 lesz nem sokára, de évek óta a gép előtt ül, minimum napi 5-6 órát (szünidőben, hétvégén 8-14 órát). Vannak ritkán napok, mikor pár órára kimegy a haverjaihoz, kb. kéthetente egyszer. Tanulást nem ismeri, a tanévben 3-4 alkalom volt, hogy a családban valaki tanulni látta. Egy tantárgyból meg is bukott (ketten vagyunk nővérei, egyikünk sem produkált átlag 4-nél rosszabb bizonyítványt). Semmi nem érdekli a gépen kívül, amit hobbiból csinálhatna. Hiába kéri apum szépen vagy csúnyán (anyu meghalt tavaly nyáron), az sem érdekli. Ha kell, minket is megver, csak hogy ő gépezhessen. Egy gépünk van, három főre...

Az én helyzetem annyiból más, hogy amíg suliban vannak, addig én meg tudok csinálni mindent a gépen, amig akarok. De szünidőben, hétvégén esélytelen, hogy este 10-11 óra előtt odajussak. Sokszor olyankor már kedvem sincs, inkább alszok...

22/L

2013. jan. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/56 anonim ***** válasza:
55%
Amúgy tényleg nem egészséges
2013. jan. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/56 anonim ***** válasza:
32%

20 évesen kissé korai még a 'bezzeg az én időmben' lemez. Mi azért számháborúztunk, meg bújócskáztunk, mert egyszerűen nem volt más. Nekem legalábbis, bár én harminc vagyok.

Minek kell ilyeneken pörögni, hogy ki mivel tölti az idejét? Azelőtt a könyvolvasás volt az időpocsékolás a munka helyett, aztán a színház, majd a mozi, a TV, most a számítógépet divatos szidni, hogy a fiatalok erre pocsékolják az időt, züllést, társadalmi hanyatlást, világvégét vizionálnak. Ááááá

2013. jan. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/56 anonim ***** válasza:
84%

Nem értem azokat, akik támadják a kérdezőt. Nem azt mondta, hogy egyáltalán ne gépezzen a gyerek. Azt sem hiszem hogy egy nővér kereteit átlépte volna. Ha gátlástalan lenne, akkor nem kérne tanácsot, egyszerűen elzavarná a gyereket és üvöltene a szülőkkel ha számon kérik érte. Nem ezt írta, így azt kell gondolnom nem így történt!!! Ne feltételezzük hát róla, hogy egy minden lében kanál ember.


Kérdező! Sajnos amíg az öcséd nem akarja abbahagyni és nem tiltják neki, addig nem fogja. Kérdezd meg egyszer tőle, mivel játszik a neten. Mutasd meg neki mire jó még a net a játékon kívül. Ha maga a gép, az informatika is érdekli, hozz neki könyveket a programozásról. A számítógépezéssel töltött idő is lehet alkotó tevékenység. Nem a ráfordított idő határozza meg hogy függőség e, hanem az, ha egyoldalúan van használva, pl. csak játék. És ahogy előttem már valaki írta, a számítógépes hobbik is kovácsolhatnak közösséget. Nagyon jó példaként tudom említeni az Imperium Galactika játékhoz fűződő tábort amit minden évben szerveznek. Ez egy stratégiai játék. Komolyan megdolgoztatja a játékosok agytekervényeit.

2013. jan. 19. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/56 anonim ***** válasza:
Hagyjad csak hadd gépezzen
2016. máj. 31. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!