Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az öcsém egész nap a gép...

Az öcsém egész nap a gép előtt ül, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az öcsém egész nap a gép előtt ül, és egyszerűen nem tudok mit csinálni. Ha rászólok rohan az anyámhoz, aki annyit mond, hogy jaj.hétvége van...stb. sorolhatnám a kifogásokat. Folyton az öcsém oldalán áll, pedig én csak jót akarok. Az aggodalmam abszolút nem alaptalan..sőt...semmi túlzás, az öcsém egész nap a gép előtt ül, szinte egész nap. Hazajön az iskolában és az az első dolga, hogy oda leül és mindenféle internetes játékkal játszik a nap hátralévő részéban. Néha-néha tanulgat, és a jutalma az, hogy újra leülhet gépezni. Reggel iskola előtt, korábban beállítja a telefonon az ébresztőjét, hogy még suli előtt tudjon játszani..:) ANNNYIRA, de annyira bosszantó, és a legbosszantóbb, hogy a szüleim egyáltalán nem foglalkoznak vele, egyáltalán nem érdekli őket, hogy a gyerek ott tölti a gyerekkorát. 20 éves vagyok, az én gyerekkoromban is voltak már gépek, de ennyire még nem okozott függőséget. Úgy gondolom, hogy ennek súlyos következményei lesznek...Nem tudom mit csináljak, ti mit tennétek a helyemben?

2013. jan. 18. 15:36
1 2 3 4 5 6
 1/56 A kérdező kommentje:

...és még annyit hozzátennék, hogy lehetetlen onnan elrángatni, még ha kiabálok sem megy el onnan. Sokszor már indulatosan reagál arra, ha szeretném, hogy kapcsolja ki.


20=L

2013. jan. 18. 15:38
 2/56 A kérdező kommentje:
Ui.: Elnézést a helyesírási hibákért..most látom, hogy vétettem egy párat.
2013. jan. 18. 15:39
 3/56 anonim ***** válasza:
67%
hány éves? nincs hobbija?
2013. jan. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 anonim ***** válasza:
44%

Ne haragudj,de te nem vagy az anyja!


Esetleg mondhatod neki,hogy szerinted foglalkozzon mással is,olvasson könyvet,tanuljon többet,de nem léphetsz fel ilyen erőszakosan!

Persze hacsak nem közös a gép,és te nem szeretnéd használni.

De én biztos nem örülnék neki,ha tesóm meg akarná mondani,hogy mit tehetek,és mit nem......

2013. jan. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 anonim ***** válasza:
50%

"még ha kiabálok sem megy el onnan"

erre értettem az erőszakos fellépést!

2013. jan. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 anonim ***** válasza:
47%

Amúgy neked nincs más dolgod,mint hogy azzal foglalkozz,hogy az öcséd meddig gépezik?

Ha a szülei nem reagálnak......mi vidéken lakunk,nincs erre semmi szórakozó hely,vagy valami kis beülős,úgyhogy egyedül az internet,illetve az olvasás a hobbim.....

2013. jan. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 A kérdező kommentje:
Mi az, hogy nem vagyok az anyja?? :) Tudom, hogy nem vagyok az anyja, a testvére vagyok. ..írtam, hogy néha "felemelem" a hangom, de ez nem erőszakos fellépés, egyáltalán nem. Természetesen megpróbálom szép szóval eltessékelni onnan. De ne kelljen már magyarázkodnom... nem normális az, hogy 13 éves létére a gép a mindene. Nem arról van szó, hogy el van tiltva, hanem arról, hogy egész nap ott ül. Nem 1-2 óra hosszát....
2013. jan. 18. 15:55
 8/56 anonim ***** válasza:
81%

Az enyém is ezt csinálja és már 20-on túl van.

Igaz én is sokat gépezek, de nem annyit mint ő és reggel fel nem kelnék korábban.

Olyan programot kell találni ami jobban érdekelheti mint a gépezés, saját magamon tapasztalva ez nem könnyű, mert kevés dolgot szeretek jobban csinálni, mint gépezni.

Talán amit gépen is szeret, ha lövöldözős játékot játszik paintball vagy sportlövészet (az én tesómnak egy ideig bejött, akkor magától kikapcsolta a gépét és ment lőni élőben :) ), saját állat amivel foglalkozni kell (csak tegye is meg és ne haljon meg), valamilyen hobbi ami sport is lehet, pl. csapatsport, versenysport, vagy közös kirándulás - akár a játékában megismert emberekkel egy klán/csapattali keretében..

2013. jan. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 anonim ***** válasza:
78%

Hopp, mintha én írtam volna ki a kérdést, öcsém dettó ugyanez..Anyuék nálunk is csak legyintenek rá, hogy nem tudnak vele mit kezdeni.

Én próbálom kirobbantani gép elől. Eleinte hívtam filmet/sorozatot nézni, addig sem játékokkal játszott, majd leültem vele beszélgetni, hogy ez mennyire káros. Elhívtam ide-oda (pl. ha mentem koncertre hívtam, meghívtam egy napra fesztiválra, lerángattam boltba stb.), és ha kellett, akkor éjjel átmentem a szobájába és átállítottam az ébresztőjét későbbre. A lényeg, hogy kezd rájönni, hogy ez mennyire rossz, és milyen sok időt vesz el az életéből.

A hónapban volt mindkettőnk szülinapja, és rádöbbent, hogy a gép mellett "öregedett" meg (most lett 17)...

Szóval hajrá, nem reménytelen, csak sokat kell vele foglalkozni!

21l

2013. jan. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 anonim ***** válasza:
53%
Te mennyit gépezel? Amúgy az én öcsém is egész nap a gép előtt ül (sőt gép és tv egyaránt megy nála) de nála nem sikerült semmilyen hatást elérnünk.
2013. jan. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!