Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az öcsém egész nap a gép...

Az öcsém egész nap a gép előtt ül, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az öcsém egész nap a gép előtt ül, és egyszerűen nem tudok mit csinálni. Ha rászólok rohan az anyámhoz, aki annyit mond, hogy jaj.hétvége van...stb. sorolhatnám a kifogásokat. Folyton az öcsém oldalán áll, pedig én csak jót akarok. Az aggodalmam abszolút nem alaptalan..sőt...semmi túlzás, az öcsém egész nap a gép előtt ül, szinte egész nap. Hazajön az iskolában és az az első dolga, hogy oda leül és mindenféle internetes játékkal játszik a nap hátralévő részéban. Néha-néha tanulgat, és a jutalma az, hogy újra leülhet gépezni. Reggel iskola előtt, korábban beállítja a telefonon az ébresztőjét, hogy még suli előtt tudjon játszani..:) ANNNYIRA, de annyira bosszantó, és a legbosszantóbb, hogy a szüleim egyáltalán nem foglalkoznak vele, egyáltalán nem érdekli őket, hogy a gyerek ott tölti a gyerekkorát. 20 éves vagyok, az én gyerekkoromban is voltak már gépek, de ennyire még nem okozott függőséget. Úgy gondolom, hogy ennek súlyos következményei lesznek...Nem tudom mit csináljak, ti mit tennétek a helyemben?

2013. jan. 18. 15:36
1 2 3 4 5 6
 31/56 anonim ***** válasza:
29%

ma 16:18


Vannak 20-on évesek is,akik egész nap a gép előtt ülnek.

Egy 13 éves kissrácnak azért nem feltétlenül úgy kell viselkednie,mint egy felnőttnek.

Tök normális,hogy szereti a számítógépes játékokat,és ezek kötik le!Nem így fog viselkedni,ha lesz egy barátnője pár év múlva,majd ő leszoktatja,ha nem unja meg......13 évesen azért még nem a csajozással kell foglalkoznia!

2013. jan. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/56 anonim ***** válasza:
30%

Nekem is az agyamra menne az ilyen nővér!

Én 12 éves koromban kaptam meg az első számítógépemet,

évekig az volt az egyetlen örömöm,hátrányomra meg nem vált,mert informatikus lettem,szabadidőmben,meg weboldalakat szerkesztek!


13 éves gyereknél még nem gáz,23 évesnél már igen,de akkor is,csak ha nem értelmes dologra használja a gépet!

2013. jan. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/56 anonim ***** válasza:
63%

16:18-as vagyok.


Hol írtam én azt, hogy csajozzon, meg viselkedjen úgy, mint egy felnőtt, ráadásul ne is gépezzen?

2013. jan. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/56 anonim ***** válasza:
39%
Én a te helyedben, miközben ül a gép előtt, megszorítanám a karját és magam elé állítanám, és jól elbeszélgetnék vele..lehet hogy csak így jutna el a tudatáig hogy ez rossz... :/ vaaagy, talán jobb ha erősebb hangnemben beszélsz erről a szüleiddel.végül is az, hogy egyszer ezért leszídnak, még nem a világvége, de talán még azt is eléred, hogy leállítsák az öcsédet a gépről! :)
2013. jan. 18. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/56 anonim ***** válasza:
37%

ma 16:26


Azt én tettem hozzá!

És ilyen korban,főleg a fiúkat,nem igazán érdekli az olvasás,engem se érdekelt,csak a gép,most meg imádok olvasni!

Ha elmegyek a Libribe,van hogy több ezret kifizetek a könyvekért!

Ki mondja meg,hogy ebben a korban mi érdekelhet/foglalkozhat a fiatal kis srácot?

2013. jan. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/56 anonim ***** válasza:
55%

"megszorítanám a karját és magam elé állítanám, és jól elbeszélgetnék vele"


persze!

Alkalmazzunk erőszakot!

Ezzel max azt érné el,hogy (jogosan)megutáltatná magát vele!!!!

2013. jan. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/56 anonim ***** válasza:
37%

a fiatal kis srácot?*

egy fiatal kis srácot?

2013. jan. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/56 anonim ***** válasza:
70%

"Ki mondja meg,hogy ebben a korban mi érdekelhet/foglalkozhat a fiatal kis srácot?"


Ha nem nyit a világ felé, akkor esélye sem lesz arra, hogy más is érdekelhesse, foglalkoztathassa.

2013. jan. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/56 anonim ***** válasza:
74%
Ari vagy hogy igy aggodsz a tesodert, de amugy egy friki ocsed van, torodj bele. Biztosan jo anya leszel, ha csaladot alapitanal egy rendes fiuval irj privatot.
2013. jan. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/56 anonim ***** válasza:
28%
Rühellem az ilyen embereket, akik így rátelepszenek a másikra, és joban akarják tudni helyette, hogy mi a jó neki, hogyan éljen. Az öcsédnek ez a hobbija, neked meg más. Ne szekáld!
2013. jan. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!