Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az öcsém egész nap a gép...

Az öcsém egész nap a gép előtt ül, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az öcsém egész nap a gép előtt ül, és egyszerűen nem tudok mit csinálni. Ha rászólok rohan az anyámhoz, aki annyit mond, hogy jaj.hétvége van...stb. sorolhatnám a kifogásokat. Folyton az öcsém oldalán áll, pedig én csak jót akarok. Az aggodalmam abszolút nem alaptalan..sőt...semmi túlzás, az öcsém egész nap a gép előtt ül, szinte egész nap. Hazajön az iskolában és az az első dolga, hogy oda leül és mindenféle internetes játékkal játszik a nap hátralévő részéban. Néha-néha tanulgat, és a jutalma az, hogy újra leülhet gépezni. Reggel iskola előtt, korábban beállítja a telefonon az ébresztőjét, hogy még suli előtt tudjon játszani..:) ANNNYIRA, de annyira bosszantó, és a legbosszantóbb, hogy a szüleim egyáltalán nem foglalkoznak vele, egyáltalán nem érdekli őket, hogy a gyerek ott tölti a gyerekkorát. 20 éves vagyok, az én gyerekkoromban is voltak már gépek, de ennyire még nem okozott függőséget. Úgy gondolom, hogy ennek súlyos következményei lesznek...Nem tudom mit csináljak, ti mit tennétek a helyemben?

2013. jan. 18. 15:36
1 2 3 4 5 6
 41/56 A kérdező kommentje:

Továbbra sem értek egyet azokkal, akik hagynák tovább ezt az állapotot. Lehet gépzeni, de azért szerintem kár lenne rááldozni egy fél életet arra az időre. Annyira sajnálom azokat a gyerekeket, akik ebbe a világba születnek...mélységesen sajnálom őket...az öcsém nem tudja mi az a számháború, a fogócskát, bújócskát még éppen...neki ez igenis kimarad az életéből, és nem csak neki, hanem a kortársai életéből is...ez a világ annyira eltorzul, elmagányosodik, pénzközpontúvá válik, hogy az hihetetlen...és a legrosszabb, hogy ez a gyerekeket is utoléri.


Ne mondjátok már, hogy normális ez, ez egyáltalán nem normális. Szomorú, hogy így gondoljátok sokan, nyilván már nektek is ez az életforma vált természetessé...


Nem vagyok hisztis nővér, az erőszakot elítélem, nem mennék vele sokra, csak magamra haragítanom. Jó a kapcsolatom vele, szeret engem, és ezt nem szeretném elrontani. Sajnálom őt, remélem változik, és abban bízom, hogy talán neki sikerül kinőnie ezt. Szoktam vele beszélgetni erről, és azt is elmondom neki ,hogy én csak az ő érdekében kívánom, hogy változtasson.

2013. jan. 18. 17:01
 42/56 anonim ***** válasza:
37%

ma 16:35


Nem érted,ugye?

13 évesen még semmiről sincs lemaradva,ismétlem magam,nem egy felnőtt,érett 23 évesről van szó!!!!!

2013. jan. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/56 A kérdező kommentje:
Az biztos , hogy 13 évesen még semmiről sincs lemaradva. Nem erről van szó...:) Hanem arról, hogy megragad ebben az állapotban...
2013. jan. 18. 17:08
 44/56 anonim ***** válasza:
15%

"Ha nem nyit a világ felé, akkor esélye sem lesz arra, hogy más is érdekelhesse, foglalkoztathassa."


13 évesen még szerintem sem maradt le semmiről sem.

Én is rühellem az olyan embereket,akik az illetőnél jobban akarják tudni,hogy mi a jó,mi a rossz,mi az egészséges,mi az egészségtelen a másiknak!

Mi árt,mi használ neki!

Majd foglalkozik mással is,van még ideje bőven!

2013. jan. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/56 anonim ***** válasza:
22%

Neked nincs párod,magánéleted...stb?

Az a legnagyobb gondod,hogy hogyan szoktasd le a számítógépről a 13 éves kisöcsédet?


Nem fogom irigyelni a leendő gyermekedet......

2013. jan. 18. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/56 A kérdező kommentje:

Jó anya leszek kedves utolsó, ne sajnáld a leendő gyermekem. Bár ne ebbe a világba születtem volna...lehet az én értékrendemmel vannak problémák, már nem is tudom...



A rosszindulatú megjegyzésekkel nem foglalkozom.


Köszönöm a pozitív, segítő jellegű válaszokat. :)

2013. jan. 18. 17:22
 47/56 anonim ***** válasza:
71%

anyaként írom


egy 13 évesnek semmi keresnivalója a gép előtt pláne nem ennyit


a gyerekeim napi 1-1 órát gépezhetnek vagy nézhetnek mesét a tv-ben

hétvégén 2 órát

ennyi nem több


és képzeljétek érdeklődő kreatív figyelmes mások problémáira odafigyelő gyerekek szerencsére sokkal jobban leköti őket a társas vagy a sport vagy az olvasás

2013. jan. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/56 anonim ***** válasza:
48%

"Jó anya leszek kedves utolsó,"


Miért vagy ennyire magabiztos? :)

Tudod hogy mivel jár egy anyaság?

Nem olyan mint egy hobbi állat!

Ennyiből ítélve:


-te szentül hiszed,hogy igazad van,és az öcséd ne gépezzen,mert ne.......te a nővére vagy,tehát megszabhatod! "nem vagyok az anyja,de a nővére vagyok!!!!"

-meggyőzhetetlen vagy,csak a saját magadét fújod!


Ennyi nem elég a jó anyasághoz :)))

2013. jan. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/56 anonim ***** válasza:
14%

a gyerekeim napi 1-1 órát gépezhetnek vagy nézhetnek mesét a tv-ben

hétvégén 2 órát

ennyi nem több


Na őket sem irigylem,pont az ilyen gyerekekből lesznek a legnagyobb lázadók,mert minden megvan nekik szabva,mint egy nevelő táborban!

2013. jan. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/56 A kérdező kommentje:

Végre egy anyuka is írt, köszönöm szépen, hogy egyetért velem! :)


Kedves utolsó előtti, ez most nem rólam szól...:) Oké???

Úgyhogy az anyaskodást hagyjuk, szeretnék jó anya lenni, de ez a jövő zenéje (ha nem leszek, hát nem leszek)...nem vagyok magabiztos...Világ életemben önbizalom hiánnyal küzdöttem...és ezért is szeretném, ha az öcsém többre vinné az életben, mint én!!!! Ennyi!!!

2013. jan. 18. 17:35
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!