Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az öcsém egész nap a gép...

Az öcsém egész nap a gép előtt ül, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az öcsém egész nap a gép előtt ül, és egyszerűen nem tudok mit csinálni. Ha rászólok rohan az anyámhoz, aki annyit mond, hogy jaj.hétvége van...stb. sorolhatnám a kifogásokat. Folyton az öcsém oldalán áll, pedig én csak jót akarok. Az aggodalmam abszolút nem alaptalan..sőt...semmi túlzás, az öcsém egész nap a gép előtt ül, szinte egész nap. Hazajön az iskolában és az az első dolga, hogy oda leül és mindenféle internetes játékkal játszik a nap hátralévő részéban. Néha-néha tanulgat, és a jutalma az, hogy újra leülhet gépezni. Reggel iskola előtt, korábban beállítja a telefonon az ébresztőjét, hogy még suli előtt tudjon játszani..:) ANNNYIRA, de annyira bosszantó, és a legbosszantóbb, hogy a szüleim egyáltalán nem foglalkoznak vele, egyáltalán nem érdekli őket, hogy a gyerek ott tölti a gyerekkorát. 20 éves vagyok, az én gyerekkoromban is voltak már gépek, de ennyire még nem okozott függőséget. Úgy gondolom, hogy ennek súlyos következményei lesznek...Nem tudom mit csináljak, ti mit tennétek a helyemben?

2013. jan. 18. 15:36
1 2 3 4 5 6
 11/56 anonim ***** válasza:
42%
Nem te vagy a szülő, így szinte semmit sem tehetsz. Maximum annyit, hogy a szüleiddel elbeszélgetsz. Sajnos ennél többet nem tehetsz. Te ne akard nevelni a testvéredet ez a szülők feladata.
2013. jan. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/56 anonim ***** válasza:
64%
Ja és az enyém 18 éves
2013. jan. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/56 anonim ***** válasza:
51%
De mondjuk mi inkább örültünk, hogy suli után egyből hazajön és ott ül szem előtt, nem drogozik, iszik, dug meg mindenféle kis diszkósp*csákat.. szombat éjjel is inkább ctf-et lő, nem berúgni megy, bár volt olyan is. De akkor is LAN partyval kezdődött.
2013. jan. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/56 anonim ***** válasza:
37%

"Mi az, hogy nem vagyok az anyja?? :) Tudom, hogy nem vagyok az anyja, a testvére vagyok. ..írtam, hogy néha "felemelem" a hangom, de ez nem erőszakos fellépés, egyáltalán nem."

Igen,nem vagy z anyja,a testvére vagy,nem neked kell megszabnod,hogy mit csinálhat,és mit nem :)

Ez már anyáskodás!

Én kiakadnék,mint mondtam,ha a tesóm ennyire piszkálna,holott a szüleim,nem szólnak egy rossz szót sem.

2013. jan. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/56 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudok vele lenni nap mint nap..egy másik városban lakom, csak hétvégén, nagyon ritkán, hogy hétköznap itthon vagyok, pedig jó lenne tényleg, ha figyelhetnék rá, ha már a szüleim nem fogják fel ez mekkora probléma. Csak azt nem értem miért hagyják? Az ő szavukra jobban hallgatna, de ők nem foglalkoznak vele, nem érdekli őket. :(
2013. jan. 18. 15:59
 16/56 anonim ***** válasza:
35%

Ha nem is ott laksz,mi az hogy megszabnád,hogy mi tegyen,mikor téged nem zavar vele?

Inkább gépezzen,mint igyon,cigizzen!

2013. jan. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/56 anonim ***** válasza:
70%
Beszélj anyukáddal és mondd el neki, hogy milyen ártalmas egész nap a gép előtt ülni, milyen egészségügyi és mentális következményei lehetnek, hátha akkor rászól az öcsédre és korlátozza a net előtt töltött óráit.
2013. jan. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/56 anonim ***** válasza:
80%
Az lesz a vége mint a bátyámnál, aki 27 évesen nulla végzettséggel és nulla nyelvismerettel még mindig a gép előtt ül, miután kirúgatta magát az egyetemről a gépezés miatt. Ezzel együtt van több mint 2 millió forint adóssága, mert felvette az összes diákhitelt.4 évig járt egyetemre, és nem jutott túl az első éven. Jelenleg a család eltartja, meg fizeti a diákhitelét. Ezzel összefüggésben a család velem erőszakoskodik, hogy hagyjam ott a két szakomat és ne tanuljak nyelvet, hanem menjek el dolgozni, mert nem tudnak engem is eltartani. Vagyis az én szüleim mindig a kisebb ellenállás irányába mennek és a pillanatnyi érdekükért feláldozzák az előremutató dolgokat. Vagyis jobb lesz ha résen leszel, mert ahogy elkezd lefelé menni az öcséd a lejtőn esélyes, hogy jobb híján egyre több mindent a te károdra fognak alakítani, mert így könnyebb, illetve családi bűnbakot csinálnak belőled azon az alapon, hogy mindig te kezded a veszekedést. Ezen kívül jó lesz, ha elkezdesz azon gondolkozni, hogy hogyan költözz el otthonról, mert ahogy a szüleidnek kezd majd elfogyni a lehetősége az öcsédet eltartani, úgy egyre inkább meg fognak próbálni téged befogni erre a feladatra. Vagyis egyszercsak a nyakadba fognak varrni egy 30 éves semmihez sem értő, nulla élettapasztalatú és antiszociális embert.
2013. jan. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/56 A kérdező kommentje:
Kedves 14. Tudod én csak foglalkozni próbálok vele. Szörnyű látni, hogy a számítógép, hogy ellopja az idejét...és egy nővér igenis felelős az öccse életéért.
2013. jan. 18. 16:02
 20/56 anonim ***** válasza:
32%

Igen,de gondolom nem úgy kell elképzelni,hogy 5-10 órákat a gép előtt ül,ha félórás,órás szüneteket tart,akkor nem lesz baja!

Meg gondolom ha tényleg egész nap ott ülne,akkor csak szólnának neki!

A másik,meg honnan tudod,hogy minden nap annyit ül ott,mikor nem is élsz velük??

2013. jan. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!