Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az öcsém egész nap a gép...

Az öcsém egész nap a gép előtt ül, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az öcsém egész nap a gép előtt ül, és egyszerűen nem tudok mit csinálni. Ha rászólok rohan az anyámhoz, aki annyit mond, hogy jaj.hétvége van...stb. sorolhatnám a kifogásokat. Folyton az öcsém oldalán áll, pedig én csak jót akarok. Az aggodalmam abszolút nem alaptalan..sőt...semmi túlzás, az öcsém egész nap a gép előtt ül, szinte egész nap. Hazajön az iskolában és az az első dolga, hogy oda leül és mindenféle internetes játékkal játszik a nap hátralévő részéban. Néha-néha tanulgat, és a jutalma az, hogy újra leülhet gépezni. Reggel iskola előtt, korábban beállítja a telefonon az ébresztőjét, hogy még suli előtt tudjon játszani..:) ANNNYIRA, de annyira bosszantó, és a legbosszantóbb, hogy a szüleim egyáltalán nem foglalkoznak vele, egyáltalán nem érdekli őket, hogy a gyerek ott tölti a gyerekkorát. 20 éves vagyok, az én gyerekkoromban is voltak már gépek, de ennyire még nem okozott függőséget. Úgy gondolom, hogy ennek súlyos következményei lesznek...Nem tudom mit csináljak, ti mit tennétek a helyemben?

2013. jan. 18. 15:36
1 2 3 4 5 6
 21/56 anonim ***** válasza:
28%

egy nővér igenis felelős az öccse életéért.



szerintem a számítógépezésben nem fog meghalni

én is rengeteget ültem ott,de szép lassan meguntam,és utána az olvasás foglalt le.

2013. jan. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/56 anonim ***** válasza:
76%
amúgy meg amit itt sokan elmondtak, hogy inkább gépezzen mint cigizzen, ez egy oltári hülyeség. Egyrészt nem csak ez a két opció van, másrészt meg inkább cigizzen egy bandában, mint hogy gépezzen, mert akkor legalább szociálisan nem szigetelődik el. A cigarettázás hülyeség, de nem a deviancia fokmérője. Nem kell úgy csinálni, mintha csak a bűnözők cigarettáznának. Sem az, ha valaki tinikorában részegre issza magát. A gépezés egyébként azt mutatja, hogy nincs semmi tartalom az életében, nem tud ezzel mit kezdeni, és ezért elfordul tőle.
2013. jan. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/56 anonim ***** válasza:
81%
Figyelj majd rájön magától hogy ez így nem lesz jó. Előbb utóbb megfogja unni. Én is veled egy idős vagyok 14-16 éves koromba ültem legtöbbet a gép előtt és játszottam neten akkor kezdtek ezek a játékok bejönni igazából. Elmondom neked hogy majd leszokik róla, nem tudom hány éves most, de nem fog élete végéig ott ülni. Én 17 éves koromban szoktam le a játékokról azóta maximum chatelek a haverokkal ha úgyvan és ennyi. Én most dolgozok naponta kb 3 órára kapcsolom be a gépet abból 1-2 órát ülök itt maximum. Lefog szokni erről előbb utóbb. Én nekem most ugye a munka itt van ma is hamarabb jöhettem haza a hó miatt, de most sem fogok itt lógni egész nap mert ugye barátnőm is várni fog este, plusz beígértem egy jó másfél órás maszek melót is amit 5 kor kezdek el lassan indulok is aztán onnan pedig a barátnőmhöz megyek. Nem tudsz semmit tenni ellene, majd megfogja unni és akkor már azon fogsz könyörögni hogy maradjon otthon.
2013. jan. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/56 anonim ***** válasza:
88%

9-es vagyok.

Nem értem a hozzászólók többségét!

Miért baj az, ha csak jót akar a testvérének? Sok ember életét tette már így is tönkre ez a fajta függőség, miért baj, ha a kérdező ezt el akarja kerülni?

Persze, mindannyiunk életének része ma már a számítógép, de attól függetlenül tanulni is kell mellette, az emberi kapcsolatokat ápolni - ami nem jár együtt az ivással, cigizéssel, drogozással -, pihenni, olvasni stb. Van élet a gépen kívül is.

Írták, hogy nem lesz baja...A francokat nem. Öcsém egyre agresszívabbá vált a játékok hatására, folyton fáradt volt, mert éjjel 4-5 órákat aludt, a szeme folyamatosan vérben volt neki, és a barátai elpártoltak mellőle (őket már azért kezd visszaszerezni, mióta a szárnyaim alá vettem).

Szóval kérdező tegyél meg mindent az öcsédért, amit csak lehet! Ne erőszakosan, de határozottan.

2013. jan. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/56 A kérdező kommentje:
5-10 órákat?? :) Igen..5-10 órákat. A kérdésemben is írtam, hogy abszolút nem túlzok...és abban is 100%-ig biztos vagyok, ha egész hétköznapi program így zajlik, ugyanis mindenki dolgozik, senki sincs aki figyeljen rá, ha mégis itthon vannak a szüleim (mint, ahogy most is), fittyet hánynak az öcsémre..:)) ..nem egyszer próbáltam már megértetni velük, hogy ez így nem jó, és hogy súlyos következményei lehetnek. Egy időre talán jobban odafigyeltek rá, megígérték, minden csoda 3 napig tart alapon, majd ez után minden folytatódott ugyan úgy, mint előtte.
2013. jan. 18. 16:08
 26/56 anonim ***** válasza:
38%
Én kb. 6-8 éve használom a gépet egész nap, úgy mint az öcséd. Semmi következménye nem lett. Érettségim jó lett, ha akartam volna, akkor egyetemre is jelentkezhettem volna. Vannak barátaim, akikkel eljárok szórakozni. Komolyan, miért baj az, ha valaki egész nap a gép előtt ül? A gépen lehet filmezni, játszani, tanulni(!), olvasni stb. Kedves kérdező, kérlek áruld el, hogy mégis mitől félsz?
2013. jan. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/56 anonim ***** válasza:
75%

Ha a 10. nekem szólt - mostanában összességében már nem olyan sokat - de ezért is a párom mindig megszól. Fél-4-4-től kb. 10-ig van bekapcsolva a gép, de ha el kell menni itthonról az -1-2 óra, plusz még gép mellől szoktam elmenni takarítani, főzni... szóval amit előtte töltök, az napi 2-3-4 óra lehet. Meg melóban de az nem számít, mert ott nem azt csinálom amit akarok. Hétvégén többet gépezek, akkor egyéb programtól függően 2-8 körül.

Régen suli mellett több időm volt, de én tudtam mellette tanulni, szociális életem is volt és öcsém is tanul, vannak barátai. Játszik kicsit, aztán megcsinálja a beadandóit, közben fut a játék. Én is készültem úgy szigorlatra, hogy előző este 10-kor még fontos meccs volt a játékomban, de mégis meg tudtam tanulni. Igaz, ez se "normális", de ha nem megy más rovására, akkor szerintem nem kell radikális fellépés, szépen lehet terelgetni más irányba, aztán csak megtetszik neki valami, vagy megunja.

2013. jan. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/56 anonim ***** válasza:
33%

még csak 13 éves könyörgöm!


Mit csináljon?

ásson keretet,vagy betonozzon?

ebben a korban mindenki gépezik,filmezik....stb

majd aztán pár év múlva jönnek a csajok....akkor az fogja lekötni!

szerintem az öcséd agyára fogsz menni ezzel a hozzáállással,már ne haragudj!

2013. jan. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/56 anonim ***** válasza:
81%

13 évesen kellene barátságokat kötnie, olvasgatni a jobbnál-jobb fiataloknak szóló könyveket, ismerkedni a világgal, tanulni...

Persze, belefér a játék, de nem ilyen mértékben.

2013. jan. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/56 A kérdező kommentje:

Kedves 26-os! Szomorú, hogy te is olyan sokat gépeztél, de az jó, hogy nem lett súlyos következménye. Tudod az a baj, hogy nem mindenkire ilyen hatással van a sok gépezés. Félek, hogy az öcsém elmagányosodik, elbutul, nem foglalkozik majd a tanulással, egy semmirekellő közmunkás lesz, egy depressziós, akarat

gyenge... Ugyanis ez is benne van a pakliban sajnos. Én csak jót akarok neki. Szeretném, ha inkább kimenne a friss levegőre a barátaival játszani, vagy elmenne focizni...


...a drogozásról, meg a cigizésről annyit, hogy nem attól függ, hogy ki mennyit gépezik..ilyen alapon örüljek annak, hogy inkább számítógépfüggővé válik az öcsém??? Hát kössz nem. :)

2013. jan. 18. 16:19
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!