Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A munkanélküliségre megy rá a...

A munkanélküliségre megy rá a kapcsolatom, valaki volt hasonlóan?

Figyelt kérdés

Minden szép (volt), a párom megkérte a kezemet, lediplomáztam, összeköltöztünk. Aktív munkakereső lettem. Az első két hónap után rájöttem, hogy tapasztalat nélkül labdába sem rúgok, ha csak nincs ügyvéd apám, főorvos anyám stb...Úgyh elkezdtem szakmámtól nagyon távoli dolgokat is megpályázni, bármit, csak munka legyen. Kb. 10 elküldött önéletrajzból 1-re válaszolnak, de az is nagyszám, interjúig még nem jutottam el...


Egész nap búval b....(élelt) vagyok, úgy érzem kész csőd az életem, hogy hiába szeretem és imádom a szakmámat, már sosem tudok elhelyezkedni.

Emiatt a párommal is kezd megpromlani a kapcsolatom. Nem az, nagyon szeretem, sőt imádjuk egymást, imádunk együtt lakni, mindent ami ezzel jár. De nekem pl. elég ritkán van kedvem ágybabújni vele, elutasító és rideg vagyok legtöbbször, folyton a munkanélküliség jár a fejemben, már reggeltől, mikor felébredek és nem tudok ettől szabadulni. NEm is zavarna annyira a dolog, ha lenne pénzem, de nincs és a szüleimet is segíteni kéne, nem, hogy még ők adjanak néha...

Gyakran elsírom magam, ha hazaér a párom...ő pedig egy siró bőgő nőt lát, heti 7 napból mondjuk 5-ön.

Nem mondja, de ez neki sem a legjobb, ő mindig vigaztal biztat...


Úgy érzem ebből csak akkor tudok kikerülni, ha munkám lesz...


2013. jan. 11. 18:45
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, téged most hatalmába kerített egy enyhe depresszió, ami tulajdonképpen normális reakció. Nagyon sokan vannak most munka nélkül, én Pesten 1 évig kerestem munkát, már teljesen kiborultam, ráadásul a kislányom miatt is sürgős volt, hiszen egyedülálló voltam és el kellett tartani.

Nem részletezem mit csinálj, előttem már segítőkész és rendes emberek elmondták.

Viszont a párkapcsolatod így tönkre fog menni. Ne legyél búvalb.szott állandóan, mert ez a környezetednek is megterhelő, kicsit szedd össze magad.

2013. jan. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
3%

Emeld meg a segged és keress telefonos melót!

Csomó helyre keresnek embert ügyfélszolgálatra, bejövő hívások fogadására. csak jó kommunikáció kell.

Nekem érettségim van, 2.-án felmondtam (új munkarend lett, és mivel levelezőn tanulok, hétvégén nem tudok menni) és 20.-án már kezdek új helyen. Profession.hu-n jelentkeztem, elküldtem az önéletrajzom, 1 óra múlva hívtak, még aznap megvolt az interjú, ahol megfeleltem.

ÉS nem egy kicsi, gagyi cég, elég jó neve van (Praktiker).

Nem fogom halálra keresni magam (90 ezer nettó), de jobb mint a semmi.

És ez eddig mindig így volt, sose voltam 2 hétnél tovább munka nélkül. Nem kell válogatni, ha épp semmi nincs.

Próbáld meg szerintem, semmit nem veszítesz.

2013. jan. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
100%

bizony! ne legyél búvalb... :) adjon önbecsülést, h van diplomád, jó eredménnyel végeztél!


menj el gyakornoknak a szakmádba. ha kell, akkor 0ft-ért. fél év után, ha jó vagy, és benyalod magad igényesen, akkor lesz belőle pénz is, vagy tovább állsz, és jelentkezel pár helyre, ahol hasznosítani tudod a tanultakat.


a telefonos melók nem valami felemelők, de munka, pénz, közösség, jó esetben karrier. szóval a legutolsó állást is pályázd meg, menj interjúra, mert az interjúzást is meg kell tanulni. nekem is időmbe telt, és a végén olyan helyre vettek fel, amit valóban szeretek csinálni.

2013. jan. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
100%
22-eske, hol élsz? Nincs mindenhol praktiker. Callcenterbe nagyon sokan nem tudnak elmenni, és sokan ki is hullanak onnan, azért keresnek oda állandóan.
2013. jan. 12. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:

Tessék, itt a pofátlanság egyik zászlója:

[link]

2013. jan. 12. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
Sok sikert, és ne búslakodj. Sokan vannak így. Én jövőre végzem,de már ezen parázom hogy mi lesz. Mi a végzettséged egyébként?
2013. jan. 12. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítségeteket, nem válogatok, sok mindent megpróbáltam már...:)


Remélem tényleg van kiút. Igyekszem kilábalni:)


A végzettségemet, most inkább nem írom le :) Bocsi, csak kicsit olyan helyzetben vagyok, hogy a suszternek lyukas a csizmája...:-S

2013. jan. 12. 11:45
 28/32 anonim ***** válasza:
Akkor biztos ismered az Egek urát is :)
2013. jan. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim válasza:

Azt hiszem ezen a dolgon szinte mindenki átesik,előbb utóbb.

Nem hittem abban hogy ha pozitívan állunk a dolgokhoz,bármi is válltozni fog..de igen,válltozik!

Te magad!!

Úgy gondolom,ha a párod valóban ennyire megértő,beszélj vele,annak ellenére hogy tudod,tudja mi a gondod.

..Nehogy egyszer ezzel is több legyen,mert szerintem abba belerokkannál lelkileg

2013. jan. 13. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 A kérdező kommentje:

Köszi szépen :)

Lehet valami van a láthatáron, nem kiabálom el még :)


A párom szerencsére jól viseli a dolgaimat, ezt sosem szabad elfelejtenem Neki, mert még egy ilyen embert nem találok...


Köszi, hogy megpróbáltatok felvidítani...:)

2013. jan. 13. 09:46
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!