Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A munkanélküliségre megy rá a...

A munkanélküliségre megy rá a kapcsolatom, valaki volt hasonlóan?

Figyelt kérdés

Minden szép (volt), a párom megkérte a kezemet, lediplomáztam, összeköltöztünk. Aktív munkakereső lettem. Az első két hónap után rájöttem, hogy tapasztalat nélkül labdába sem rúgok, ha csak nincs ügyvéd apám, főorvos anyám stb...Úgyh elkezdtem szakmámtól nagyon távoli dolgokat is megpályázni, bármit, csak munka legyen. Kb. 10 elküldött önéletrajzból 1-re válaszolnak, de az is nagyszám, interjúig még nem jutottam el...


Egész nap búval b....(élelt) vagyok, úgy érzem kész csőd az életem, hogy hiába szeretem és imádom a szakmámat, már sosem tudok elhelyezkedni.

Emiatt a párommal is kezd megpromlani a kapcsolatom. Nem az, nagyon szeretem, sőt imádjuk egymást, imádunk együtt lakni, mindent ami ezzel jár. De nekem pl. elég ritkán van kedvem ágybabújni vele, elutasító és rideg vagyok legtöbbször, folyton a munkanélküliség jár a fejemben, már reggeltől, mikor felébredek és nem tudok ettől szabadulni. NEm is zavarna annyira a dolog, ha lenne pénzem, de nincs és a szüleimet is segíteni kéne, nem, hogy még ők adjanak néha...

Gyakran elsírom magam, ha hazaér a párom...ő pedig egy siró bőgő nőt lát, heti 7 napból mondjuk 5-ön.

Nem mondja, de ez neki sem a legjobb, ő mindig vigaztal biztat...


Úgy érzem ebből csak akkor tudok kikerülni, ha munkám lesz...


2013. jan. 11. 18:45
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
86%

Még a 19.05-ös vagyok.


Az, hogy önkénteskedsz, elfogadják tapasztalatnak is, csak a megfelelő köntösben kell tálalni. Picit fel lehet nagyítani a dolgokat az önéletrajzban. Csak a valóságot azért le kell fednie.


Ne feledd, ez önmagad marketingje, ezzel adod el magad.



U.i.: Tavaly elvégeztem egy igen komoly tréninget, ami az önéletrajz készítéshez, álláskereséshez kapcsolódik. Ha gondolod segíthetek, ha itt írsz privát üzenetet.

2013. jan. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
85%
Valóban nem számít, hogy milyen eredménnyel végeztél. Én kettessel végeztem, tanumányaim során szinte az összes vizsgám kettes lett, és egy hónapon belül találtam munkát, igaz nem a szakmámban, de nem is ez volt a cél. Azóta a cégnél bedolgoztam magam, közel 400 ezres fizum lett. Én a helyedben részmunkaidős állásokat is keresnék, így valamennyi bevételed is lenne, de mellette tudnál munkát keresni, illetve valamennyire helyreállna a lelki békéd is. Én amúgy biztos rágyúrnék a kapcsolatomra a helyedben, mert ha az sem lesz, akkor utána mégnagyobb depibe esel, amiből ki tudja mikor mászol ki... És most úgyis otthon vagy, ráérsz főzni, ha hazaér a párod elvileg kipihenten tudnád várni és kényeztetni őt. Legalább erre a kis időre elterelnéd a figyelmedet, és jól érezhetnéd magad. Csak valahogy rá kéne hangolódnod. Mert később ha találsz munkát, akkor meg már az lesz a baj, hogy fáradtan érsz haza, és azért nincs kedved a szexhez, aztán arról teszel fel kérdést, hogy erre megy rá a kapcsolatod... Használd ki, hogy fiatal vagy és kipihent, mert lehet, hogy már nem sokáig lesz így (mármint a kipihent rész, megöregedni talán nem fogsz hónapok alatt :D).
2013. jan. 11. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
95%
Szegény :( Tudom milyen ez, benne voltam évekig. 2006-ban diplomáztam, fél évre rá helyettesíteni felvettek. voltam sokáig munkanélküli meg közmunkás is, aztán megint egy kismama helyére kerültem. Ez úttal úgy néz ki szerencsém van, 1 hónapja kaptam kézhez életem első határozatlan kinevezését. 6!év után. Szóval fel a fejjel, mindent vállalni kell amit lehet, és remélni, hogy eljön 'az' a pillanat
2013. jan. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
90%
Nem, nem azért utasítanak el, az csak kifogás. másnál más kifogást találnak, és még igen szerencsés vagy, hogy nem vagy egyedül. ha nincs semmilyen egészségügyi problémád, nem vagy különösebben hátrányos helyzetű, nem laksz a világ végén, akkor nem nagyon kell búval baszottnak lenni. Ez a kőkemény magyar valóság ami megérintett, nem az amit a tv-ben átlagfizetés címén statisztikáznak.
2013. jan. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:
19:18, hát kb. igen...
2013. jan. 11. 19:22
 16/32 A kérdező kommentje:
19:13-gratulálok:)
2013. jan. 11. 19:23
 17/32 anonim ***** válasza:
100%
Az én párom több, mint egy évig volt munkanélküli és még csak néhány hónapja volt az, amikor megismertem. Ő is nagyon vacakul érezte magát, pedig akkor volt 30, egyáltalán nem számított pályakezdőnek. Végül ő se az állásában helyezkedett el, de legalább van fix munkája már 2 éve. Ne keseredj el, írdd és küldd az önéletrajzokat, mint a gép, aztán majd csak lesz valami. Más is így csinálja... Regisztrálj, mint álláskereső, kutasd fel a támogatási és az ingyenes képzési lehetőségeket, stb. Sok sikert! 26N
2013. jan. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
79%
Milyen végzettségeid vannak? Hogyan probálkoztál eddig?
2013. jan. 11. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
85%

Szia! Nem debreceni vagy véletlenül??? Nálunk ugyanez a helyzet kb 3 hónapja nem találok munkát, már nagyon kivagyok én is. Én nem fordultam, be de úgy érzem mintha börtönben élnék, mindig csak a négy fal. Sajnos én inkább az az ember vagyok, aki az ilyen dolgokat kényszercselekvésekkel kompenzálja, most a porondon a takarítás van, előtte betegesen sokat főztem.

Remélem hamar lesz munkám/munkánk:)

2013. jan. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
100%
és ha tudnátok, hogy tényleg mekkora segg.fejek ülnek a parlamenben...
2013. jan. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!