Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az igazat mondtam a barátnőmne...

Az igazat mondtam a barátnőmnek de ennek ellenére is kirakott. Van még nála esélyem?

Figyelt kérdés
Régen kicsit balhés voltam ami sok verekedést vont maga után, leálltam mert a barátnőm azt mondta,hogy ha csak egyszer is bunyóba kerülök szakit velem. Múlt héten össze vesztem egy haverommal meglökött utána megütött én meg nem hagytam magam. Nem lett baja senkinek csak látszanak a nyomok az arcomon. Barátnőm rákérdezett, én elmondtam úgy ahogy volt de elküldött. Lányok ti gondolkoznátok rajta?
2013. jan. 11. 11:08
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
34%

#30 - én önmagamat, ugyanezért:)

Egyébként meg hidd el kérlek, a funkcionális analfabetizmus ellen is lehet tenni, akarat kérdése ez is.

Szóval, ha te leírod lényegében azt, hogy "az ember már csak ilyen, így fog reagálni" - azzal bizony azt is mondod, ha tetszik, ha nem, hogy aki ezt mégse fogadja el, annak egy másik embert kell keresni maga mellé.


Egyébként szépen modellezed is a viselkedést a sértegetési próbálkozással... tudod, ha engem valaki sértegetni kezd, én mosolyogni fogok rajta, max közlöm, hogy "jól van, igazad van"... ugyanis nem vagyok egy belül önbizalomhiányos ordibáló egér, ergo nem befolyásolja az önképem, önbecsülésem, hogy a másik mit mond... nem tud megalázni, legfeljebb önmagát.

2013. jan. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:

"Egyébként meg hidd el kérlek, a funkcionális analfabetizmus ellen is lehet tenni, akarat kérdése ez is. "


Ez ugyanolyan sértegetés akar lenni, mint amit én írtam, csak burkoltabban megfogalmazva (persze tudom, hogy legszívesebben erre azt mondanád, hogy a tények közlése nem számíthat sértegetésnek,de kérlek kímélj meg ettől). Szóval te is "modellezel" kérlek,ami bizonyítja, hogy földi halandó vagy megfűszerezve a sértegetés képességével.


"Szóval, ha te leírod lényegében azt, hogy "az ember már csak ilyen, így fog reagálni" - azzal bizony azt is mondod, ha tetszik, ha nem, hogy aki ezt mégse fogadja el, annak egy másik embert kell keresni maga mellé. "


Nem, rossz a következtetés. Ha én azt írtam volna (de nem is ezt írtam) hogy az "ember már csak ilyen,így fog reagálni",akkor ebből nem az következik, hogy mást kell keresnie. Miért keresne mást,ha minden ember ilyen? :) Hiszen ha azt írnám, hogy minden ember ilyen, akkor az azt jelenti, hogy nincs kivétel,tehát nem is kereshet mást (vagyis keresni kereshet,de nem talál). Tehát nagyon rosszul következtetsz.


"tudod, ha engem valaki sértegetni kezd, én mosolyogni fogok rajta, max közlöm, hogy "jól van, igazad van"... ugyanis nem vagyok egy belül önbizalomhiányos ordibáló egér, ergo nem befolyásolja az önképem, önbecsülésem, hogy a másik mit mond... nem tud megalázni, legfeljebb önmagát."


Aha,akkor miért tartod ezt ilyen fontosnak, hogy megoszd velem?

2013. jan. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
100%

Mert ez egy beszélgetés, és abban bízom, hogy tanulsz belőle, és legközelebb már inkább azt fogod kérdezni, hogy hogyan tudja valaki fejleszteni azt a roppant hasznos tulajdonságát, hogy stressztűrő képesség, ahelyett, hogy normálisnak veszi az agresszió egy szintjét, majd koppan, mint Kérdező.

De mondjuk megkérdezni sem kell, elég valami harcművészetet tanulmányozni komolyabban, ott legelőször azt tanítják meg, hogy az illető hogy NE üssön vissza, hogy álljon ellent a szervezetében szétáradó adrenalinnak. Tudod, jó nagy közhely, de maximálisan igaz, hogy a legnagyobb uralom az ÖNuralom... akkor vagy szabad, akkor tudod megvédeni a leginkább önmagad és a saját érdekeid, ha a környezet provokálásától 5-tel se megy feljebb a pulzusod... ezt köll gyakorolni.

Végy példát a Kérdezőről, hogy el tudta venni tőle a párját egy piti provokátor... Ezt szeretnéd? Ez a jó? Ha nem, akkor az önigazolás-keresésről talán át kell térni a fejlődésre:))

2013. jan. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
Szerintem te is tisztességes voltál vele szemben is, és ő is veled szemben.
2013. jan. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
Beleolvastam a kommentekbe, de nem végig. Szerintem a lány nem fél attól hogy megverné. Az teljesen más, sok srác verekszik, akibe meg belekötnek az védje meg magát. Az nem jelenti azt hogy meg fogja verni a csaját. Sőt általában pont azok verik a nőjüket, akikből ki se néznek a legtöbben semmi agressziót. A barátnője tudta hogy ilyen, oké hogy nem szereti, de tudta, és örülhet hogy ritkulnak az alkalmak. Amúgy szerintem simán visszafogad majd, csak be kell bizonyítanod hogy tényleg igyekszel megváltozni.
2013. jan. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is is van esélyed,ha jó a kapcsolatotok..ha nem egy indok kell neki azért,hogy "megszabaduljon" tőled,ezt

te érzed.

Vegyük,úgy hogy minden oké közöttetek.

Én is kiakadnék,mert féltenélek!

Viszont én nő létemre sem hagynám csak úgy,hogy megüssenek,pedig nem vagyok agresszív ember!

De biztos,hogy ha megütne valaki ,az nem vinné el szárazon!

Igen,én is "bevernék" egyet az illetőnek...bocsánat ,de ez az igazság!

Bár mielőtt megtenném próbálnám szép szóval elsimítani a konfliktust..de ha ennek ellenére megütnének akkor

pfff....én sem lennék különb.

Szóval beszéljetek!

Te pedig kerüld az ilyen embereket,helyzeteket!!!


Még valami!

A párom is elég hirtelen haragú és neki is volt 1-2 balhé az életében de soha egyszer sem éreztem,hogy félnem kellene tőle!

2013. jan. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem jól tette hogy kirakott. Biztos hogy nem normális az, aki többször is verekedésbe keveredik. Az megtörténhet hogy megtámadnak valakit és megverik, két ismerősömmel is előfordult, hogy kirabolták őket, közben kaptak pár pofont. Viszont az, hogy rendszeresen verekedésbe keveredsz, az nem véletlen. Én is biztos kiraktalak volna, mert aki agresszív annak általában alacsony az IQ-ja, azaz h.ülye, csakhogy megértsd. Eszembe sem jutna ilyen emberrel járni, inkább olyannal akivel nyugodt szívvel elmegyek mondjuk színházba, és tudom hogy útközben senkivel nem kerülünk összetűzésbe... mert normálisak vagyunk.


L19

2013. jan. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ez gyakori probléma a férfiak között, és ezt nem nagyon lehet elkerülni, hiszen benned van, hogy ki kell állnod magadért, ám néha muszáj türtőztetni magunkat ilyen esetben, tudom, elég nehéz, hiszen a te jogaidat sérti. Viszont ha tényleg nagyon szereted a barátnődet, és mindent megtennél azért, hogy vele legyél, akkor itt erősen próbálkozni kell. Viszont a barátnődet sem értem, hiszen megérthetné, hogy nálatok fiúknál ez igen nehéz, és ő sem tökéletes. Ha még ilyenkor is haragszik rád, csak annyit tudok tanácsolni, hogy időre van szüksége, hogy enyhüljön a harag, és ha eljött a megfelelő pillanat, (mert ha tényleg szeret, nem bírná ki nélküled sokáig) beszéld meg vele a dolgot, de ne emeld fel semmi esetre sem a hangot, még ha nincs is teljesen igaza, mert úgy egy életre megutálhat. Sok sikert!!! :)
2013. jan. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
Szerintem visszaütni meg önvédelemből ütni nem ugyanaz, mint először ütni, ezen azért elgondolkozhatna a barátnőd. Én elgondolkoznék legalábbis.
2013. jan. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:

Hiába az őszinteséged,ha egyszer,ahogy mondani szokás:a vér nem válik vízzé.Az őszinteség egyébként is alap dolognak számít.Őszinte voltál ugyan,de önuralmad továbbra sincs.Nem csoda,ha a barátnőd eddig bírta cérnával.

Egyébként pedig van erre egy példa,ami itt talán kissé bénácskának hat,de szerintem jól szemlélteti a lényeget.Van egy alkoholista,aki megígéri a barátnőjének,hogy többé nem fog inni.Kibírja x ideig,mondjuk fél évig,nem nyúl a pohár után.Aztán egyszer csak,fél év után valami nagy fájdalom éri,és ő istenesen leissza magát,mattrészegre kb.Az esetet beismeri a barátnőjének,arra hivatkozva,hogy nagy bánata volt,így muszáj volt innia.Erre a barátnő fogja magát,és kidobja.Azért dobja ki,mert egyrészt az idegei felmondták a szolgálatot,másrészt mert olyan hapsival van dolga,aki megszegett egy ígéretet,egy teljesen béna indokkal.Hiába volt a pasi őszinte,ettől még ugyanaz a gyáva alak marad.Ezt most csak azért hoztam fel példának,mert lehet,hogy hamarosan én is ilyen exbarátnő leszek...

2013. jan. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!