Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az igazat mondtam a barátnőmne...

Az igazat mondtam a barátnőmnek de ennek ellenére is kirakott. Van még nála esélyem?

Figyelt kérdés
Régen kicsit balhés voltam ami sok verekedést vont maga után, leálltam mert a barátnőm azt mondta,hogy ha csak egyszer is bunyóba kerülök szakit velem. Múlt héten össze vesztem egy haverommal meglökött utána megütött én meg nem hagytam magam. Nem lett baja senkinek csak látszanak a nyomok az arcomon. Barátnőm rákérdezett, én elmondtam úgy ahogy volt de elküldött. Lányok ti gondolkoznátok rajta?
2013. jan. 11. 11:08
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
100%

Azt azért hozzátenném szép csendben, hogy te választottál.

Mármint barátokat(?), meg lányt is. Innentől benned magadtól fel sem merült, hogy nem kényelmes folyton kékzöld foltosan, fájósan, esetleg fogatlanul (drága ám a fogpótlás!) mászkálni pláne rendőrségi ügybe keveredni. Esetleg, hogy miért jó mást vagy magadat verni/veretni.

Talán jó érzés agresszióval élni? Mert kommunikációnak nem felel meg aki hülye s a normális szót nem érti azt verheted akkor se fogja belátni.


Annyit magadnak nem értél? Ha így lenézted magad miért várnád el, hogy a lány beérje ennyivel azzaz veled? Neki minek kéne valaki akit folyton félthet oh valy elő nem kerül egy kés balhé közben utánna kórház, zsaruk? Valyon a sitten vagy ágyban végzed? Ő meg nézze végig szó nélkül?

Miért tenné? Miért kéne, hogy ennyit érj a szemében? Magadéban se érsz annyit ha magadért eddig a hülyeséged kényelmében megfelelt ez a társaság, helyek.


Mert gondolom nem a nyílt utcán fényes nappal vadidegenek támadtak rád többször is. Mivel akkor nem adott volna ilyen kompromisszumot a barátnőd.

2013. jan. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
37%

"Na én csak tévében láttam boxot, és elmondom, számomra mi a normális: az, ha az embert nem ütik meg. Ehhez két dolog kell: egyrészt nem kell kiprovokálni, másrészt a balhés társaságokat nagy ívben el kell kerülni."


Most bezzeg a verekedést kiprovokálják, de amikor egy férfi mondjuk megüt egy nőt,akkor meg szó sincs provokációról.....képmutatás


Továbbra is azt mondom, hogy azok véleménye akik nem éltek át ilyet párszor semmit sem ér. Lehet puffogni,lepontozni, de akkor sem tudjátok felfogni, hogy ilyenkor mi történik. Nem megszentelem a kérdezőt, de nem is ítélem el, mert normális reakció a visszaütés, csak ezt nehéz felfogni azoknak,akik burokban élnek.

2013. jan. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
100%
"Nem megszentelem a kérdezőt, de nem is ítélem el, mert normális reakció a visszaütés, csak ezt nehéz felfogni azoknak,akik burokban élnek." - nézd, ugye kinek mi a normája... szerintem akkortól normális reakció, ha nincs semmi lehetőség kitérésre, a dolog erőszak nélkül való befejezésére, ultima ráció, legutolsó lehetőség.
2013. jan. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
27%

"nézd, ugye kinek mi a normája... szerintem akkortól normális reakció, ha nincs semmi lehetőség kitérésre, a dolog erőszak nélkül való befejezésére, ultima ráció, legutolsó lehetőség."


Nem normákról,erkölcsről,meg logikáról van szó, mert ezek átgondolt,előre megtervezett dolgok. Egy ilyen szitáció pár másodperc és ezalatt te nem fogsz normákban, meg lehetőségekben gondolkodni. Ezért írom már le harmadszor, hogy átélés szükséges ehhez,mert te otthon ülve a székedben papolhatsz a jogos védelem büntetőjogi megítéléről is akár, de éles helyzetben nem fog átfutni az agyadon. Egy felfokozott,adrenalinos helyzetben az IS normális ha az ember visszaüt (elvégre az élővilágban is hasznos a visszatámadás a túlélés miatt).

2013. jan. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
34%

Na, akkor most nagyon szépen levezetted a Kérdezőnek, hogy miért van maximálisan igaza a barátnőjének, amikor otthagyta. Mert nyilván, a levezeteésed szerint reagáló emberekkel nincs mit tenni, kell keresni egy másikat, olyant, akinek kevésbé érzékenyek az adrenerg-receptorok az agyában, jobb a stressztűrő képessége, önuralma...


Azt csak mellesleg jegyzem meg, hogy nincs igazad, ez a képesség természetesen tanulható, kondicionálható.... volt nekem egy kandúrom pár éve, ő volt a környék vezérhímje. Átlagosan volt nagy, és átlagosan volt erős, de volt egy csodálatos képessége, jó volt a stressztűrő képessége. Úgyhogy feltünt az aspiráns konkurrens kandúr, ő leült... az elkezdett morogni és fújni, ez meg mosakodni kezdett... elkezdett a másik csapkodni, ez meg visszaült és megvetően ránézett... stb... a dolog vége MINDIG az lett, hogy a "macsókandúr" morogva, fújva elhátrált, a mienk meg fölállt, és a dolga után nézett:)

2013. jan. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:

"Mert nyilván, a levezeteésed szerint reagáló emberekkel nincs mit tenni, kell keresni egy másikat "


Ezt hol olvastad a soraimban?

2013. jan. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:

Szövegértés, könyörgöm. Igen, pontosan tudom, hogy van akinél nem kell kiprovokálni a verekedést. Na ezek azok, akiket el kell kerülni.

Családon belül dettó, ha egy nőt ver a férje annak ellenére, hogy nem provokálta ki, akkor az valószínűleg egy ilyen férfi, és el kell válni tőle. Ha ő provokálta ki, akkor így járt, de általában aki magam provokálja ki az erőszakot, az utána hallgat is róla, mert tudja hogy sáros.


Egyébként meg egyszerűen van olyan, hogy két ember nem illik össze. A balhés sráchoz olyan barátnő illene, aki tolerálja ezt, a csajhoz meg olyan srác, aki nem balhézik. Ennyi, nincs ezzel gond, csak ha nem illik össze a két ember, akkor felnőtt módjára el kell engedni a másikat, hogy mindketten esélyt kapjanak arra, hogy hozzájuk illő párt találjanak.

2013. jan. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
#27 - itt "Nem normákról,erkölcsről,meg logikáról van szó, mert ezek átgondolt,előre megtervezett dolgok. Egy ilyen szitáció pár másodperc és ezalatt te nem fogsz normákban, meg lehetőségekben gondolkodni."
2013. jan. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
Hát sajnálom a szüleidet, hogy világra hoztak.....hol írtam olyat, hogy más embert kell keresni? Ezt te mondod rám hivatkozva.
2013. jan. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
100%

Az én véleményem az a dologról, hogy nyilván ha vadidegen támadt volna meg az utcán, akkor a barátnőd sem rakott volna ki. De arról, hogy kivel haverkodsz, arról te döntesz. És ha ezen nem gondolkodtál el, vagy megkockáztattad, hogy haverkodsz azzal a sráccal, akkor igenis hibás vagy. Mert mégiscsak, nyilván az is közrejátszik a természetedben, hogy milyen közegben mozogsz... mégis minek barátkozni ilyen balhés emberekkel? Nyilván, ha a srác így fejezi ki a nemtetszését, akkor korábban sem volt egy higgadt kisangyal típus, és neked ezzel a közeggel is fel kellett volna hagynod, ha tényleg a barátnőd kedvében akartál tenni, és betartani az ígéretedet, ezen el kellett volna gondolkozni...

Az, hogy őszinte voltál... hát nem megállapodtatok valamiben???... most az miért is lenne arra megfelelő érv, hogy mégse dobjon ki? Ennyi erővel bármilyen bűnt el lehetne követni a másik rovására, aztán követelni a megbocsátást, mert hát bevallottam, na, értékeld már...

2013. jan. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!