Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az igazat mondtam a barátnőmne...

Az igazat mondtam a barátnőmnek de ennek ellenére is kirakott. Van még nála esélyem?

Figyelt kérdés
Régen kicsit balhés voltam ami sok verekedést vont maga után, leálltam mert a barátnőm azt mondta,hogy ha csak egyszer is bunyóba kerülök szakit velem. Múlt héten össze vesztem egy haverommal meglökött utána megütött én meg nem hagytam magam. Nem lett baja senkinek csak látszanak a nyomok az arcomon. Barátnőm rákérdezett, én elmondtam úgy ahogy volt de elküldött. Lányok ti gondolkoznátok rajta?
2013. jan. 11. 11:08
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
100%

A helyében nem fogadnálak vissza. Én is rúgtam ki azért srácot, mert balhés volt. Imádtam meg minden, de ez nem egy olyan dolog, aminek vége lesz. Már csak abból, amit írtál, nyilvánvaló, hogy esetedben is így van.


Olyan haverjaid vannak, akik képesek megütni.

Te nem szakítod meg emiatt a kapcsolatot velük, nyilván normálisnak tartod. Ha engem akár a legjobb barátom megütne, vége lenne a barátságunknak.

Emiatt nyilván lesz még olyan a jövőben is, hogy megütnek. És te vissza fogsz ütni.

Ráadásul úgy fogod fel, hogy "fél éve ez az első". Magyarán ezt kevésnek tartod.

A barátnőd számára - valószínűleg pont úgy, ahogy számomra is - már egyetlen alkalom is több annál, mint ami elviselhető.


Mindent összevetve ha ő tényleg nem szereti a balhét, akkor ha egy csepp esze van, nem fogad vissza. Mert tuti, hogy fogsz még balhéba keveredni.


Ja és egy tévedést oszlassunk már el. Hogy jön ide az igazmondásod? Az az alap, hogy igazat mondunk a másiknak. Ő nem azt mondta, hogy ha eltitkolod, hogy balhézol, akkor szakít. Azt mondta, hogy ha balhézol, akkor szakít. Teljesen igaza van.

2013. jan. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
100%

Múlt héten össze vesztem egy haverommal meglökött utána megütött én meg nem hagytam magam.


fogod magad és még a vita közepén elsétálsz...

2013. jan. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 A kérdező kommentje:
Akkor sem ütném meg. Lányokat nem is bántunk. Csak elkezdett velem kiabálni a gyerek, szóltam hogy álljon le de meglökött és folytattuk, elfutni nem fogok soha. Ha belegondolok lehet hogy direkt csinálta. Nincsenek már balhés haverjaim, ez az egy kicsit olyan de bármikor számíthattam rà de ezekután nem barátkozok vele.
2013. jan. 11. 11:42
 14/40 A kérdező kommentje:
Azért fontosabb az hogy igazat mondtam mert egyszer régebben titkoltam és hazudtam erről, végül sikerült megbeszélni.
2013. jan. 11. 11:44
 15/40 anonim ***** válasza:
61%

Megy ám az álszenteskedés....kíváncsi volnék itt hányakat vertek már meg? Ha meglöknek és megütnek még szép, hogy az ember védekezik és/vagy visszaüt párat. Ilyenkor ez normális. Ja aki csak a tv-ben látott eddig boxot, és nem élt át ilyet az meg mit ért ehhez?

Persze majd, udvariasan elmegy nem? Akkor meg az lesz a baj, hogy félénk,tutyamutyi alak,aki nem képes magát megvédeni. Teljesen mindegy mit csinál az ember (megfutamodik vagy belemegy) úgy is rosszul jön ki, mert bármibe bele lehet kötni.

2013. jan. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, akkor a jelek szerint ez a te döntésed, ha egyszer úgy állsz hozzá, hogy számodra a kitérés nem alternatíva. Szerintem inkább ez a hozzáállásod lehet a szakítás valódi oka, és nem ez az x idő utáni egy konfliktus.
2013. jan. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
100%
#16, na ya, nem árt, ha az ember legalább alapszinten ismeri önmagát, meg a saját párját. És hát tök más helyzet az, amikor nincs lehetőség kitérni, és más, amikor az illető nem is akar kitérni, "mert a büszkeségem, mert csak nem hagyhatom, hogy..."
2013. jan. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
100%

Én azt mondom, te ne gondolkozz rajta.

Vannak olyan dolgok amiket nem szeretünk a párunkban, de ha igazán szeretjük őt, akkor elfogadjuk a hibáival együtt is.

A barátnőd ultimátumot adott neked, te megszegted, ő meg lelécelt. Gondolom eszébe sem jutott megbeszélni a dolgot.


Ha már pont ilyen témánál tartunk, én az a fajta nő vagyok aki meg tudja védeni magát, és ezt elvárná a párjától is.

Az én párom viszont pont az ellentetted: nemhogy magát, engem sem képes megvédeni.

Egy esetben összekapott a legjobb barátjával azon hogy mióta együtt vagyunk nem figyel rá, én is jelen voltam.

A kedves barátja anyucikája seggrészegen bekapcsolódott a társalgásba, elkezdett ordítani velem, lek.rvázott, kis híján fel is pofozott amiért - szerinte - csak útban vagyok.


A párom nemhogy rászólt volna, nem szedte volna ki a nőt a képemből. Úgy kellett elrángatnom, mert még ő akart bocsánatot kérni miattam.

Baromi nagyot csalódtam benne, egy fél évig bennem volt a tüske... viszont, mivel ezen kívül nagyon szeretem, elnéztem neki (és azóta is ha tutyimutyiskodik).

Már odáig jutottunk hogy pár hónap múlva esküvő, pedig tudom hogy a büdös életben egyszer nem lesz olyan hogy ne nekem kelljen elsimítani a dolgokat. 23/N

2013. jan. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
100%

már ne is haragudj de az a záró mondat hogy "h.lye vagy bzd meg nem fogok veled erről vitázni na csá" az mióta meg futamodás?


tudod van egy mondás: h.lyékkel ne vitatkozz, mert lehúznak az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.


attól még nem gyáva tutyi mutyi valaki mert így kezeli a konfliktus helyzetet, főleg ha ilyen veszély forrás van (hiszen mint irtad ez az egy barátod meg maradt és kötekedős) Ez olyan hogy a részeg kötekedővel sem állsz le vitázni mert nincs értelme, meg se vered mert annak sincs, egyszerűen csak nem kell vele törödni azt kész...

2013. jan. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
64%

"Megy ám az álszenteskedés....kíváncsi volnék itt hányakat vertek már meg? Ha meglöknek és megütnek még szép, hogy az ember védekezik és/vagy visszaüt párat. Ilyenkor ez normális. Ja aki csak a tv-ben látott eddig boxot, és nem élt át ilyet az meg mit ért ehhez? "


Na én csak tévében láttam boxot, és elmondom, számomra mi a normális: az, ha az embert nem ütik meg. Ehhez két dolog kell: egyrészt nem kell kiprovokálni, másrészt a balhés társaságokat nagy ívben el kell kerülni. Aki erre nem hajlandó, az nem akarjon pacifista barátnőt. Szerintem.

2013. jan. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!