Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Félek

Mit csináljak? Félek

Figyelt kérdés

röviden: lassan itt a félév ... Apukám nem tud a jegyeimről és pedig bukok 1 pár tantárgyból... Félek h mi lessz ha megjön a bizi..

Mit csináljak? Minél előbbi válaszokat krek szépen... Előre is köszönöm


2013. jan. 8. 20:30
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Hát az informatika nem egyszerű tudományág.

Alapból olyan kemény matematikát tanulnak, hogy az elképesztő. Sajnálom is őket vizsgaidőszakban nagyon. Maga az informatika pedig nem csak gépelésből áll. Nagyon komoly ismeretanyag áll mögötte.


Egyébként egy csodálatos dolog és nagyon hasznos végzettség. Csak ehhez tényleg nagyon okosnak kell lenni.

Nem bántásképp, de ha te 3,5 voltál általánosban, és a matek valamint infód nem szín 5-ös, akkor ezzel nem fogsz tudni elvégezni egy egyetemet, csak a saját idődet pazarolod majd az oda járással és a rengeteg kudarcélménnyel, ami majd ott ér.


Viszont léteznek rendszergazda OKJ-s képzések, ez is informatika, csak megmondom őszintén fogalmam sincs, hogy ezzel mennyire könnyű elhelyezkedni.

2013. jan. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 A kérdező kommentje:

Általánosban pont matekból és infóból voltam 5 ös

Agyon dicsértek h milyen jó eszem van a matekhoz de nem tudom ez

Elszált vagy mit tom én mertmost meg semmit nem értek matekból

2013. jan. 8. 21:48
 33/41 anonim ***** válasza:
100%
Járj el korrepetálásra, ez esetben könnyen előfordulhat, hogy nem jól magyarázzák.
2013. jan. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 A kérdező kommentje:
Hát igen.. akkor szoktam már magamtól megérteni a házikból meg az órai munkából amikor jön az ujj lecke
2013. jan. 8. 21:53
 35/41 anonim ***** válasza:
75%
Gimi első félévében én is nagyon rosszul tanultam,de csak bele kellett szoknom és év végére fel is javítottam az összes 2-esemet 4-esre.Gimi végére már tanulnom se kellett szinte semmit és minden tantárgyból jó voltam.Lehet,neked is csak meg kell szokni a tanulást úgy,hogy ne kelljen többet seggelni.De ezt valahol el kell kezdeni.Apukádnak meg add be valahogy,mondjuk egy forró,trópusi dallal.
2013. jan. 8. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
86%

sziasztok!


Kérdező, magamra ismertem most erősen, fel a fejjel és szed magadat össze, hogy ha tényleg akarsz akkor még bármi lehet belőled. Ezt a pirulát most nyeld le oszt kész, szerinted mi lesz? SEMMI, max kapsz egykét nyakast, esetleg valami büntetést és akkor mi van? Ha te azt komolyan gondolod amit most itt mondasz, hogy elszúrtad, felfogtad és még elakarsz érni valamit, akkor ez akár jó lecke is lehet. De ezt ne csak most fogd így fel, ha nem ha túl vagy az egész mókán akkor utána is!


Kis kitérőként okulásra elmondanám, hogy hasonlóan jártam én is anno. 9.be félévkor matek/fizika 1-es. Évégre matek bukó. Egész nyáron mint a hülye tanulás magántanárral. Pótvizsga csont nélkül. Magántanár utána is maradt + elkezdet érdekleni a programozás és elkezdtem felfogni részint magamtól részint a segítséggel, hogy a matek mögött minden felfogható algoritmusként és logikai műveletként akkor megvilágosodtam. (Persze ez így nagyon leegyszerűsítve igaz csak) Ennek hála 10 évfolyamtól matekból nem nagyon emlékszem, hogy 5ösnél rosszabb jegyet kaptam volna. Fizika ugyan ez csak ott egy egységgel még több a magolni való, így mivel seggelni sose szeretem az 4-5 között ingadozott.


Ezek után magától értetődően jött az egyetem informatika szakon. Az eredmény, egy infó mérnöki mester diploma jelenleg, és aztán kitudja ha időm és lehetőségem adódik akkor még van feljebb.


Ezt azért írtam le, hogy most ne essél kétségbe lásd, hogy van másik út is, nem csak az, hogy egyszer elszúrtad akkor egy életre le vagy írva, DE ehhez az is kell nagyon nagy mértékben, hogy ebből az esetből most tanuljál és ne úgy kezeld, hogy hogy úszhatnád meg, ha nem, hogy mit tanulhatok ebből!

2013. jan. 9. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.. Te írtad az eddigi számomra leghasznosabb kommentet... Köszönöm.. Igyekezni fogok
2013. jan. 9. 18:10
 38/41 A kérdező kommentje:

Hát ha érdekel valakit, abban az évben év végén is megbuktam és évet ismételtem. Azután már nem volt semmi. 2017-ben meg lett az érettségim és idén (2018-ban) az OKJ-s rendszergazdai végzettségem is. Ma egy hónapja hogy dolgozom és még fizut is kaptam. Fura volt visszaolvasni ezeket a nagyon régi kommenteket és a saját furcsa és "gyerekes" felfogásommal írt válaszokat. Mindenkinek köszönöm hogy próbált segíteni.

Szép napot! ^^

2018. szept. 2. 15:01
 39/41 anonim ***** válasza:
Gratula!
2018. okt. 1. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
Nem akarok bunkó lenni de, ha már a gimi első félévében több tantárgyból buksz akkor a többi éb kínszenvedés lesz. Egyetemet felejtsd el ott egy zh-ra többet kell tanulni mint az egész érettségire. És van olyan, hogy egy nap van 4 zh 😃
2018. dec. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!