Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehetek keresztanya, hogyha...

Lehetek keresztanya, hogyha nem vagyok megkeresztelve?

Figyelt kérdés
Nem gyakorlom a vallást, de apukám katolikus. Tempomba sem járok. Ismerőseim felkértek engem és a páromat keresztszülőknek, ez nagyon megtisztelő. mindenképp keresztanya szeretnék lenni :)
2009. aug. 23. 08:06
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Megkértek engem és a páromat, hogy legyünk keresztszülők. Ez nagyon nagy megtiszteltetés, és nekik (is) nagyon fontos.


Ha "mai" papot fogok ki, eljárunk néhány óra oktatásra, utána én is keresztény leszek, vagy csak lehetek keresztszülő?

2009. aug. 23. 08:58
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha megkeresztelnek, akkor természetesen keresztény leszel. A keresztény nem azt jelenti, hogy egy kicsi vizet öntenek a fejedre. Elmondod a keresztségi fogadalmat. Lehet, hogy vannak akiket ez annyira nem érdekel, hogy simán elmondják, és aztán nem törődnek vele, én nem így lennék.

"mai papot" szerintem nem sokat találsz. elég szigorú szabályok vonatkoznak arra, hogy felnőtt korban kit lehet megkereszteli és milyen feltételekkel, azért nem sok olyan pap van, aki átlép ezeken.

2009. aug. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
98%

Akik megkértek, hogy legyetek keresztszülők, azok akarnak templomi keresztelőt?

Ha igen, akkor menjetek be abba a templomba, ahol a keresztelést akarják és kérdezzetek rá!

2009. aug. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim válasza:
5%
Bocsi hogy kérdéssel válaszolok, de ha katolikus templomban összeházasodhatnak olyan párok is, akiknél az egyik fél nincs megkeresztelve, akkor keresztszülő miért nem lehet olyan? Ez papfüggő szerintem. Az én kisfiam katolikus lesz, a leendő keresztapa nincs megkeresztelve, és mégis ő lesz. Mondom hogy papfüggő...
2009. aug. 23. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim válasza:
0%
Nos akkor ha megkértek egyből meg kellett volna mondanod h te nem is vagy hivatalosan keresztény, mivel nem volt meg ez az elemi dolog se. De sebaj a vallás amúgy is csak formalitás meg egy adag hit, semmit nem jelent ez a részletkérdés h letejeltetek e a papnak egy kis vizezésért egy jóadag lóvét vagy sem, az egész csak a saját felfogásodon múlik.
2009. aug. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Az a helyzet, hogy egyházjogilag nem lehetsz. Ha nektek ez csak színjáték, és nincs mögötte valódi tartalom, akkor meg sajnos nincs sok értelme. Bocs, de én úgy gondolom, ez nem csak egy szép szokás, hanem sokkal több, de ha te nem érzed a tartalmát, akkor alkalmatlan lennél függetlenül attól, hogy meg vagy-e keresztelve vagy nem. Az én keresztszüleim hiába vannak megkeresztelve, semmit nem jelentett nekik a szokásnál...
2009. aug. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Semmi értelme divatból kereszteltetni,ha valaki nem hitből meggyőződésből teszi.

Természetes és érthető,hogy bizonyos feltételeknek meg kell(kellene)felelni ehhez.Ebben mit nem lehet megérteni?

Nálunk szükséges a keresztszülőséghez az is,hogy meg legyen bérmálva a keresztszülő.És ez így van jól.

2009. aug. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Ezt egy egyházi esküvős kérdésnél találtam. Igaz lehet?


" Keresztszülőnek pedig keresztelkedve kell lenni, de ha nincs megkeresztelve, akkor is lehet, csak akkor az egyház nem keresztszülőnek hanem "a keresztség tanújának" nevezi. Ezt is a pap mondta, mert nálunk is kérdés volt. Azt nem is kérdezte hogy bérmálva van e a keresztszülő. "


/A születendő kisfiú/kislány szülei a kereszténységet nagyon komolyan veszik, nem a poén kedvéért kereszteltetik meg a gyerekeket. Én nem értem, nem érzem az egész súlyát, csak ha felkértek, szeretném teljesíteni a kívánságukat./

2009. aug. 23. 11:36
 19/22 anonim ***** válasza:
52%
Kérdező, valószínűleg van valami kitérő lehetőség, ha valaki nincs megkeresztelve, de a szülők ragaszkodnak hozzá, ezt meg kellene nézni egyházjogi szabályokban, de ha neked ez nem jelent többet egy kérés teljesítésénél, akkor ugyanúgy nincs sok értelme, mint az én keresztény keresztszüleim keresztszülőségének, akik nem sokat foglalkoznak tartalmilag az egésszel.
2009. aug. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Ez esetben én akkor azt a lehetőséget javasolnám,hogy a keresztség tanúja legyél ha erre is van lehetőség.
2009. aug. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!