Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehetek keresztanya ha nem...

Lehetek keresztanya ha nem vagyok megkeresztelve?

Figyelt kérdés
2009. szept. 14. 21:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
66%
nem, de miért akarnál egy keresztény "tisztséget" betölteni, ha nem vagy az? :)
2009. szept. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Megkértek és elvileg ott a papot nem érdekli hogy megvagyunk e keresztelve.
2009. szept. 14. 21:10
 3/11 anonim ***** válasza:
53%
Ebből látszik, hogy ennek keresztszülőségnek lóf@sz értelme sincsen.
2009. szept. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
52%
Nem kell megkeresztelni a gyereket, és akkor nincsen gond a keresztszülők keresésével...
2009. szept. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk mind a 4 keresztgyerekhez kellett keresztlevél, ami azt igazolja, hogy meg vagyunk keresztelve. És a gyerekünk keresztszüleiről is vinni kellett.

(Külföldre is kellett, de a pap eltekintett a lefordítástól, megelégedett azzal, hogy leírta a számát, rajta volt a plébánia pecsétje, és a mi fordításunkkal.)

2009. szept. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Kihagytam: attól a paptól kel megkérdezni, aki kereszteli, hogy pontosan mit kér.
2009. szept. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
76%

Egyik ismerősömnek kellett járni "felkészítésre", beszélgetésekre.

Keresztelésnél a pap azt kérdezi tőled, hogy ígéred-e, hogy a gyereket a keresztény hivallás szerint nevelitek-e (vagy valami ilyesni). Furcsa, de legalábbis álszent lenne ezt ígérned, ha nem vagy hívő....

2009. szept. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehetsz hivatalosan. Az egésznek az a lényege, hogy ne kikerüld a szabályokat, hanem a keresztgyerekedet majd keresztény hitre neveld. Jelképes névadót tudtok tartani, és hazudni se kell.
2009. szept. 15. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
68%
Én se vagyok megkeresztelve és mégis keresztanya vagyok. 1éve kereszteltük(párommal) a keresztfiúnkat, a pap nem is kérdezte,h meg vagyunk-e. Keresztelő előtti nap el kellett mennünk egy oktatásra(kb 1 óra volt) és másnap meg is keresztelhettük.
2009. szept. 15. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyházjogilag nem. Ha valaki mégis megkerüli, akár pap, akár más, az nem ismeri jól a szabályokat. A keresztszülőnek meg kell keresztelve lennie, a szülő keresztsége annyira nem fontos (merthogy ha pl. árva gyereket keresztelnek, annak aztán nem tudják már felkutatni a szüleit, vagy valaki felnőttként is keresztelkedhet, függetlenül attól, hogy a szülei hova tartoznak, ezért a szülő keresztségét kérni nincs értelme, a keresztszülőét viszont kell).
2009. szept. 15. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!