Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Megkeresztelik a kisfiam...

Megkeresztelik a kisfiam akkor is ha én nem vagyok megkeresztelve, és lehetek attól keresztanya?

Figyelt kérdés
vagy itt is protekció kell már?
2009. jan. 22. 11:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem. Legalábbis nálunk mindkét esetben kérik a keresztlevelet. Én református vagyok.
2009. jan. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
51%

Szia!


A fiadat a katolikus pap megkeresztelheti, ha vannak olyan keresztszülőjelöltek, akik lehetőleg gyakorolják is a vallást. Te nem lehetsz keresztanya, ha nem vagy megkeresztelve.

Tudod, milyen egy keresztelési szertartás? A lényege persze az, hogy a babáról lemossák az eredendő bűnt és innentől kezdve "hivatalosan" is az egyház tagja lesz. Mivel ő még nem tud fogadalmat tenni, ezért a keresztszülők teszik meg helyette a keresztségi fogadalmat, amiben megígérik, hogy az egyház törvényei szerint nevelik a babát.

Itt rögtön felmerül két kérdés. Miért akarod megkeresztelteni a gyereked, ha te magad nem vagy megkeresztelve és a családodból sem tusz senkivel elbeszélgetni keresztelős témában? Talán mert az olyan "trendi"?

A másik kérdés pedig az lenne, hogy hogyan lehetne keresztszülő olyasvalaki, aki maga sincs tisztában a egyház tanításaival, törvényeivel. Hogyan tenne igéretet arra, hogy a keresztgyerekét ezek szellemében akarja nevelni?

A redszerváltás előtt még volt NÉVADÓ. Szép nagy ceremónia a tanácsházán pap nélkül. A rokonság összegyűlhetet és nem volt ez a sok macera a vallásos kérdésekkel.


Sőt még protekció se kellett hozzá!

2009. jan. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Ha nem vagy megkeresztelve nem lehetsz keresztszülő.Sok templomba még azt is kérik,hogy bérmálkozva légy.Az én kislányom 5hete lett megkeresztelve, ahova mi tartozunk templom ott kérték,hogy a leendő keresztszülő legyen bérmáét,nemvoltak,ezért másik templomba mentünk ott nem kérték !De a Keresztség az alapvető !!!
2009. jan. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Megkeresztelik, csak minimum a keresztszülő is legyen megkeresztelve.

Te nem lehetsz keresztszülő, mert nem vagy megkeresztelve.

2009. jan. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Keresztanya nem lehetsz, de a kisfiadat szerintem megkeresztelik. Evangélikus vagyok, a férjem katolikus, de ez sem a házasságkötéskor, sem a keresztelésekkor nem okozott gondot( evangélikus templomban voltak).
2009. jan. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nos, ez jó kérdés... én is szeretném megkereszteltetni a fiamat, de én sem vagyok megkeresztelve. Sőt, a keresztszülő jelöltjeink sincsenek. Akkor most mi van ilyenkor?!
2009. jan. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ja, mellesleg erről nem mi tehetünk...
2009. jan. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
36%

Szia!


Nem Ti tehettek?

Ha érdekel a vallás, a hitélet el lehet azt kezdeni felnőtt fejjel is. Kinézel magadnak egy szimpatikus felekezetet, keresel egy templomot és elmész néhány istentiszteletre. Aztán besettenkedsz a sekrestyébe és beszélsz néhány szót az atyával/lelkésszel. A legtöbb gyülekezetben van felnőtthittan, de egyéni folgalkozásokon is el lehet sajátítani a hit elméleti alapjait. Aztán fel lehet venni szépen a keresztséget, sőt felekezettől függően az ember elsőáldozó lesz vagy konférmálkozik (katolikus vagyok, de remlem jól írtam le), aztám a kitartóbbak még a bérmálkozásig is eljuthatnak.

De most komolyan, miért szeretnétek megkereszelni a babátokat, ha se Ti, se az ismerősitek (értsd a potenciális keresztszülő) nem vagytok vallásosak? Ez egy egyházi szertartás, nem valami kellemes családi össszejövetel. Ami azt illeti bennem az felmerül, hogy akkor miért a keresztésg és miért nem inkább a körülmetélés?

2009. jan. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
68%
Azért szeretném megkeresztelni a gyermekemet, mert az a normális, ha a szülők keresztelik meg pici korában... És mert a párom is meg van keresztelve, illetve az Ő családja is. Nekem nincs időm hittanra járni, meg bérmálkozni, stb. Pár hónapos gyerek mellett nem érek rá ilyenekre. De Istent attól tisztelem, és hiszek benne!!! Ennek nincs köze ahhoz, hogy a szüleimet nem érdekelte, hogy engem anno megkereszteljenek.
2009. jan. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
48%
Én egyáltalán nem vagyok bigott vallásos ember,de az előttem szólónak igaza van.Divatból akarjátok?Azért felesleges.Mi az,h "itt is protekció kell már"?Ilyen hozzáállással nem biztos,h a pap vállalja(előtte ugyanis van egy beszélgetés,pont azért,h azokat,akik nem vallási meggyőződésből akarják megkereszteltetni a babát kiszűrjék.)És bizony az az alap,h te meg vagy keresztelve.Még jó,hogy azért mindent nem lehet megvenni...
2009. jan. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!