Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Megkeresztelik a kisfiam...

Megkeresztelik a kisfiam akkor is ha én nem vagyok megkeresztelve, és lehetek attól keresztanya?

Figyelt kérdés
vagy itt is protekció kell már?
2009. jan. 22. 11:44
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Attól,hogy engem anno nem kereszteltek meg,nem tudom miért...én még hihetek és hiszek is Istenben!És szeretném,ha a fiam is hinne....Amúgy az apuka meg van keresztelve,és a leendő keresztszülei is.Az meg azért nem úgy van,hogy a 3 hónapos babám mellett templomba járok,mert szerintem nem attól függ,hogy jó keresztény valaki,hogy templomba jár.És eddig csak azért nem mentem el keresztelkedni,mert valahogy nem tartottam fontosnak.Hinni és imádkozni a szobában a babám ágya mellett is tudok.

De elnézést,hogy egyáltalán mertem ilyent kérdezni...és hogy a legjobbat szeretném a fiamnak!Hiszen ő nem tehet arról hogy én nem vagyok megkeresztelve!!!

2009. jan. 22. 17:32
 12/13 anonim ***** válasza:

Ne veddd drámára a dolgot!

Ha ilyen kérdést teszel fel, számíthatsz rá, hogy erősebb válaszokat kapsz.


Keresd meg a papot (ehhez bizony el kell szakadni a kisfiad ágyától, bár a három hónapos babát már nyugodtan elviheted magaddal a templonba) és beszélj vele. Protekció nem fog segíteni, de ha az első pap elutasítana próbálj meg egy liberálisabb szemléletű atyát találni. Ha már ennyi hívő, sőt megkeresztelt ember van a környezetedben biztos tudnak majd tanácsot adni.

2009. jan. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
A 16.25-ös vál.vagyok.Az alkérdésed indította el a lavinát-én is ezt furcsállottam-de valóban,ez benne van a pakliban.Arról valóban nem tehetsz,h nem kereszteltek meg.És tényleg nem kell ahhoz templomba járni,h erős hited legyen.DE!Vannak alap-feltételei a keresztény közösséghez való tartozásnak,többek között a keresztség is ilyen.Mégpedig azért,mert a pap úgy gondolja-és általában ez így is van-h akkor lesz aktív tagja vki a közösségnek,ha a vele együtt élők is aktívan gyakorolják a hitüket.Ez pedig azzal jár,h az ember eljár a templomba,ha nagyobb lesz a gyerek hittanra járatja stb.Ezért kizárt a keresztanyaságod,mert te nem gyakorolod-az előírtaknak megfelelően-a hitet.De én nem akartalak a vál.al megbántani.
2009. jan. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!