Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Keresztanya lehet az, aki...

Keresztanya lehet az, aki maga nincs megkeresztelve?

Figyelt kérdés
Barátnőmet szeretném keresztanyának, de lehet ezt így?
2010. dec. 31. 16:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
60%
Nem.
2010. dec. 31. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
60%
Nem!!Mindenképpen olyan kell, aki meg van keresztelve.
2010. dec. 31. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
53%
Nem, mert pont az lenne a lényege a keresztszülőségnek (illetve az is), hogy vallásosságra nevelje a gyermeket.
2010. dec. 31. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
36%
Miért ne lehetne? Mi is keresztszülők lettünk, mondjuk én megvagyok, de a férjem nincsen megkeresztelve. Ő keresztapa lett. Katoliskus vallás, a keresztlevélen rendesen szerepel a nevünk. Pap válogatja, csak kitartóan kell keresni.
2010. dec. 31. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
23%

Ja igen, és templomi esküvőnk sem volt. Ha nagyon nehéz megtalalálni a megfelelő papot, akkor viszont olyat azért lehet találni aki egy nap alatt keresztel, elsőáldoz, bérmál stb...

Most akkor a minek a keresztelő szövegtől kérek mindenkit kíméljenek meg. Előre is köszönöm.

Sok sikert kérdező.

2010. dec. 31. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
51%

Ha templomi keresztszülőt szeretnél, akkor tényleg a paptól függ, de talán a barátnőd is hajlandó megkeresztelkedni a te kedvedért.

Ami azt illeti, én úgy tudom, hogy keresztszülőt névadón is lehet választani, nekem legalábbis volt névadó és templomi keresztszülőm is:)

2010. dec. 31. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
75%

Igazuk van a többieknek, de a valóság teljesen más, legalább is Pesten.

Mi a Szent István Bazilikában kereszteltettük a gyermekünket és csak egy papírt kellett kitölteni. Nem kérdezték a keresztszülőket, hogy meg vannak-e keresztelve.

Senkit sem érdekelt.

Vidéken, ahol például a keresztfiamat kereszteltük, ott még az is fontos volt, hogy voltam-e első áldozó.

Szóval helyenként más és más.

Egyébként a keresztszülő feladata az is lenne, hogyha a szülőknek valami baja esik, akkor ő gondoskodik a gyermekről. Adott esetben felneveli.

2010. dec. 31. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
53%
csak névileg lehet keresztszülő, a keresztlevelen mint tanú fog szerepleni, ha nem római katolikus a vallása.
2010. dec. 31. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Divatból, dísznek keresztség (a másik ilyen meg templomi esküvő) ... Csak azt nem tudom, minek, ha annyira nem vagytok keresztények, hogy legalább meg legyetek keresztelve? :-(
2010. dec. 31. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Lehet. Felekezettől és paptól/lelkésztől is függ.

Nekem is van egy keresztlányom, és ne vagyok megkeresztelve. Bár az református keresztelő volt. Elmentünk a lelkészhez, és ő azt mondta, hogy nem ragaszkodik ahhoz, hogy meg legyek keresztelve. (Jó fej aranyos, közvetlen lelkész volt nem vaskalapos.)

Én pedig nagyon büszke keresztanya vagyok. Persze, ha kellett volna, megkeresztelkedek. Márcsak azért is,mert számomra nagy megtiszteltetés volt,hogy felkértek keresztszülőnek. Furcsán vette volna ki magát, ha visszautasítom, mondván, nem vagyok megkeresztelve.

A keresztlányom pedig az életem!!!!

2010. dec. 31. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!