Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehetek keresztanya, hogyha...

Lehetek keresztanya, hogyha nem vagyok megkeresztelve?

Figyelt kérdés
Nem gyakorlom a vallást, de apukám katolikus. Tempomba sem járok. Ismerőseim felkértek engem és a páromat keresztszülőknek, ez nagyon megtisztelő. mindenképp keresztanya szeretnék lenni :)
2009. aug. 23. 08:06
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
79%
Templomban nem lehetsz, ha csak nem fogsz ki olyan papot,aki megengedi.De ez nem valószínű.
2009. aug. 23. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
és templomon kívül létezik ilyen? nem tudok róla...
2009. aug. 23. 08:18
 3/22 anonim ***** válasza:
85%

Nem lehetsz keresztanya. És egyik pap sem fogadja el.

Keresztelkedj meg, akkor talán.

2009. aug. 23. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem. A keresztszülő feladata (amit a keresztségben megfogad) a gyermek vallásos nevelésének felügyelete. Ezt nehezen teljesítheti valaki, aki még meg sincs keresztelve.
2009. aug. 23. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
és meg lehet keresztelkedni mindenféle cécó nélkül, csöndben, gyorsan? :)
2009. aug. 23. 08:30
 6/22 A kérdező kommentje:
és különben is.. nem a keresztszülők nevelik a gyereket, vallásos nevelés meg szerintem a múlt évezredben volt.
2009. aug. 23. 08:31
 7/22 anonim ***** válasza:
16%

halljátok én 13 vagyok és nem vagyok megkeresztelve.. és ha születni fog unokahugom vagy unokaöcsém akkor nem lehetek keresztanya? tesóm sincs megkeresztelve szóval akkor gondolom templomi esküvő sincs..


én eddig azt hittem lehet akárki.. :D

2009. aug. 23. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
A keresztszülő akkor lép a képbe, ha a szülőkkel történne valami, és vállalja, hogy vallásos nevelésben neveli a gyerekeket. Nyilván nem kell olyan komolyan venni, de ha te ósdi dolognak tartod a vallásos nevelést, akkor minek akarnál már keresztszülő lenni. Azt se ma találták ki!
2009. aug. 23. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
97%
Ha keresztszülő akarsz lenni, el kell járni a paphoz oktatásra. Ha "mai" a pap, akkor pár alkalomról van szó, amit nem kerülhetsz el, ha "nem mai" akkor hónapokig járhatsz oktatásra + 1 év bérmálkozás...stb.
2009. aug. 23. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem értem. Ha a vallás neked annyira semmit nem jelent, hogy még meg sem vagy keresztelve (nem beszélve az elsőáldozásról, bérmálkozásról) akkor minek akarsz keresztanya lenni. Minek keresztelő? Mert divat? Ha valakinek van egy világnézete, akkor álljon ki mellette, akkor tudom tisztelni,. de ennek így semmi értelme.
2009. aug. 23. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!