Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Felbontotta és...

Mit csináljak? Felbontotta és közölte, hogy Ő nem teljesen erre gondolt?

Figyelt kérdés
A feleségem megkereste a már becsomagolt ajándékokat, szépen a ragasztásnál felbontotta őket és szólt, hogy nem teljesen ezekre gondolt. Most mit csináljak? Vegyek újakat? Hogy fog az kinézni Karácsonykor, hogy kicseréltem őket? Eléggé csalódott vagyok, főleg, hogy most csomagoltam először egyedül.
2012. dec. 17. 19:12
1 2 3 4 5
 41/49 A kérdező kommentje:
Nekem sem azzal van bajom, hogy nem tetszik neki, bár ezt sem értem igazából, hiszen korábban a boltban, mindent megcsodált. Azt hiszem azt fogom neki mondani, hogy cserélje vissza magának és majd azokat rakjuk a fa alá. Borzalmas lesz így ott állni Szenteste.
2012. dec. 18. 09:39
 42/49 anonim ***** válasza:
0%

már egyszer válaszoltam, de akkor se értett meg senki, de én akkor is így gondolom. Te azzal vagy elfoglalva, hogy előre felbontotta, és megmondta hogy mást szeretne. Még mindig nem értem mi gondod ezzel. Azt mondod, hogy nem az, hogy mást szeretne. Akkor mi? Ahogy mondta? még erre se válaszoltál.


Ha valamit nem akarok, hogy más megnézzen, akkor azt eldugom. Ő kíváncsi, és megnézte. És akkor mi van?


Egyébként pedig a többieket is kérdezem, mégis mi értelme van az ajándékozásnak? Komolyan kérdezem, mert mintha itt senki sem venné tudomásul, hogy mi a lényege. Az, hogy a másiknak ÖRÖMET SZEREZZÜNK. nem az, hogy magamat az egekbe magasztalhassam hogy fú de nagy dolgot tettem, és én milyen ügyes vagyok hogy adtam annak a szerencsétlennek valamit. A lényege az, hogy a másik tényleg örüljön neki, és boldog legyen vele.


Attól mert valaki egy boltban azt mondja valamire hogy milyen jól nézki, nem biztos hogy fel is venné :) De férfi vagy, ezt nem kell tudnod. A szándékodat értékeli a feleséged, biztos hogy emélékszik, hogy milyen aranyos vagy hogy megjegyezted akkor mit mondott.


Én attól éreztem jól magam a szüleimmel és a mai napig is azért érzem jól magam velük, mert nem sértődnek meg marhaságokon. A család lényege számomra az, hogy nem kell alakoskodni, és megjátszani magam. Ha valami nem tetszik, meg lehet mondani. Persze megvannak a formái, és mindig szeretettel kell a másikkal beszélni, de a szeretet lényege nem az, hogy lavírozunk mit a diplomaták.


Szóval kérdező én úgy látom hogy te csak a saját sebeidet nyalogatod, hogy nem sikerült eltalálnod, hogy a feleséged mit szeretne, és a többivel egyáltalán nem foglalkozol. Azt hiszed hogy azzal teszed boldoggá, ha eltalálod a vágyait, pedig nem. Azzal teszed boldoggá ha ELFOGADOD, hogy ő ilyen, és szerti megomdani hogy miről mit gondol és nem kell megjátszania magát, legalább előtted. és vedd tudomásul, hogy nem vájra el tőled, hogy eltaláld a vágyait, de azt igen, hogy megmondhassa amit szeretne.


Mellesleg megkérdezted tőle hogy miért bontotta ki? Szerintem azért, mert azt akarta, hogy a fa alá már kerüljön amit tényleg szeretne, és ne ott legyen probléma abból, hogy akkor mondja meg hogy ő ezt szeretné becserélni. Nem tudom kettesben lesztek-e, de ha szülőkkel például, akkor nyilván az is benne volt, hogy már valóban boldogan mondhassa, hogy milyen rendes pasi a férje, hogy ilyen szépet vett neki és hogy mennyire örül annak.


Nálunk sose volt ilyenekből probléma. sokszor meg is beszéltük, hogy tetszik-e az amit vett valaki vagy még karácsony előtt cseréljünk...


Szóval gondold át hogy valójában mi is a bajod, és lépj túl a férfiúi hiúságodon. És koncentrálj arra, hogy valóban a feleségedet boldoggá akarod-e tenni, mert a másik úgy lehet boldoggá tenni ahogy ő szeretné, és nem úgy ahogy te gondolod. Van hogy a kettő egybeesik, de van hogy nem.


Ez alól kivétel, ha bunkó lekezelő és fennsőbbséges módon közölte veled, hogy nem tetszik neki az ajándék.

2012. dec. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó: szerinted komolyan nem bunkó dolog a már becsomagolt karácsonyi ajándékot karácsony előtt egy héttel kibontani? Elég érdekes egy felfogásod van. Amúgy én azt hiszem, a kérdező eldugta. A fő kérdésében ezt írja: "a feleségem megkereste" Ez számodra mit takar? Ott volt a nappali közepén vagy mondjuk el volt dugva a szekrény mélyére?
2012. dec. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 anonim ***** válasza:
100%

"Attól mert valaki egy boltban azt mondja valamire hogy milyen jól nézki, nem biztos hogy fel is venné."

Érdekes ez is. Én nem mondom arra, hogy jól néz ki, ami nem tetszik. Ilyen egyszerű. Nem tudom te ilyen kicsavarodva működsz?

2012. dec. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 anonim ***** válasza:
100%

Odaadnám neki a blokkot, meg a ruhákat és elküldeném a boltba, hogy cserélje be olyanra amit szeretne. Innentől nem foglalkoznék tovább a dologgal, ha akarja majd becsomagolja magának, ha nem, idén sajna nem lesz neki semmi a fa alatt (ha nagyon nem bírod, vegyél egy doboz bonbont és kész). Legközelebb meg max. pénzt kapna, egy cetlivel, hogy úgy tűnik te nem tudod eltalálni mit szeretne és nem akarsz csalódást okozni (magadnak sem).

Soha nem tennék ilyet a férjemmel, pláne ha ő maga csomagolt (nálunk is nagy dolog, mert nem tud. :D ).

2012. dec. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 A kérdező kommentje:
42, nem akartam anyagiasnak tűnni, de annyiszor leírtad már, hogy biztos valami szart vettem neki, hogy elmondom, a feleségem egy barack és egy vaj színű pulóvert, egy Pandora karláncot és egy Szabó Magda könyvet kapott volna. A barack a kedvenc színe, Szabó Magda a kedvenc írója és egy Pandora láncra már nagyon régóta vágyott. Nem akartam ledegradálni a feleségem, de annyira kezdenek felhúzni a válaszaid, hogy kénytelen leszek, baromi nagy parasztság felbontani egy már csomagolópapírral becsomagolt, szalaggal átkötött ajándékot feltépni, szerintem ez gusztustalan dolog. Kettesben Karácsonyoztunk volna, senki előtt nem kellett volna jó pofát vágnia.
2012. dec. 18. 15:28
 47/49 anonim ***** válasza:
100%
42: Ne haragudj, de te annyira anyagias vagy. Látszik, hogy neked csak arról szól a karácsony, hogy milyen ajándékok kapunk. És itt egyáltalán nem arról van szó, hogy nem olyan ajándékot akart a felsége, hanem inkább arról, hogy milyen volt a hozzáállása. A karácsonyban az is érdekes, hogy nem tudjuk mit kapunk, meglepetés lesz, de a kérdező felesége teljesen elrontotta ezt a hangulatot és nagyon ünneprontó. Nem tudom, szerinted az normális, felnőtt emberi viselkedés, ha a már szépen becsomagolt ajándékot felbontjuk? Ezt még egy gyerekből sem igazán nézném ki...
2012. dec. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező: Na most leírtad a lényeget. Miért nem mered elmondani a feleségednek ezt amit írtál? Hogy te nagy gonddal vettél neki ajándékokat, ő meg gusztustalan módon viselkedett.


Most lehet az, hogy mindketten a saját levetekbe főttök, vagy megbeszélitek és kiderül hogy mi a baja. Valószínűleg még bocsánatot is fog kérni ha elmondod, hogy mivel bántott meg (úgy tűnik, ez neki nem parasztság, valószínű ilyen nevelést kapott).

2012. dec. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam végig a többi hozzászólást, de:

Aki előre kibontja az ajándékát, az idióta, a karácsonynak amúgy sem az ajándék lenne a lényege, hanem, hogy gondoljunk a másikra, hogy örömet akarjunk neki okozni. Persze ez van mikor nem sikerül, de mi az már, hogy ezt előre ellenőrzi??? Ez egyrészt illetlenség, másrészt meg eszméletlen parasztság.

Én a helyedben a kezébe nyomnék egy ajándékutalványt azzal a szöveggel, hogy "én megpróbáltam, de ha te így, akkor keress magadnak ajándékot. Na puszi..."

Ennél sokkal normálisabban is el lehet mondani, ha valami nem annyira jön be. Nekem is volt, hogy karácsony után megkérdeztem a szüleimet, hogy nem lenne-e gond, ha visszanéznénk a boltba és kicserélnénk az ajándékot valami másra, mert ez sajnos nem teljesen az, amit szerettem volna, de örülök, hogy gondoltak rám. Ennyi.

2012. dec. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!