Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » És dolgozol most valamit?...

És dolgozol most valamit? Nem, háztartásbeli vagyok! Ez nem gáz?

Figyelt kérdés

Egyik volt osztálytársnőm 14 éve ezt a szöveget nyomja. Ha 2-3 éve összefutunk mindig beszélgetünk ki hol dolgozik stb.

Most utoljára azt mondta, ne kérdezgessem erről többet. Ő ugyanis háztatásbeli, főállású családanya!! Ez nem szégyen, ennyi idő után?


2012. dec. 5. 18:58
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:
74%

Nekem csak negatív tapasztalatom van a HTB-kel.

Kb. semmit nem ér a munkájuk azoknak, akiket én ismerek, már ha ezt munkának lehet nevezni.

Kapja a mindenféle pénzeket az államtól, holott csoda, ha kétnaponta egyszer frisset főz, nem takarít fel minden nap, volt olyan időszak, hogy az anyós pénzén éltek, az anyósék majdnem belerokkantak anyagilag, de neki jár a műköröm, a heti rendszerességű fodrász stb.

Felnőttek a gyerekek, de ő még mindig nem dolgozik, csak sajnáltatja magát, hogy ez milyen nehéz munka.

Ja és minden nap délben kel fel, de még délután is lefekszik aludni.


Nem vagyok hajlandó a dolgozó emberekkel egy kategóriába sorolni az ilyet. Egy dolgozó nő mindent megcsinál, amit egy HTB, sőt ennél a személynél még többet is.

És én még más típust nem ismertem meg, persze lehet, hogy csak nekem nem volt szerencsém hozzá.

2012. dec. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 Nikolett6 válasza:

Kedves Utolsó…!

Csak annyit mondanék, hogy nálam biztos nem csinálsz meg többet ;)

Össze csinálnád magad már az első nap!!!

A többi meg nem tudom, hogy hogyan lehet ilyen szűklátókörű, hogy csak annyit tud elképzelni egy háztartásbeli nőről, hogy otthon mereszti a picsáját. :D

Jó munkát!

2023. szept. 21. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 anonim ***** válasza:

"Kapja a mindenféle pénzeket az államtól,..."


Konkrétan mit is kap? A semmin kívül? Merthogy a HTB az HázTartásBelit jelent, nulla berjellegu jövedelemmel. A partnere tartja el. Nem feltétel hozzá a gyerek se. A vilagon semmi pénzt nem kap az államtól. Sőt, a partner fizeti a tb-t is, ami nagy eséllyel náluk épp felesleges penzkidobas, mert ha arra elegendő az egy szemely jövedelme, hogy gond nélkül megeljenek, akkor nyilván nem az sztk-ba jár, hanem maganorvoshoz. De mesélj azokról a mindenféle péntekről, amiket az állam ad, kimondottan erdekelne

2023. szept. 21. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!