Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » És dolgozol most valamit?...

És dolgozol most valamit? Nem, háztartásbeli vagyok! Ez nem gáz?

Figyelt kérdés

Egyik volt osztálytársnőm 14 éve ezt a szöveget nyomja. Ha 2-3 éve összefutunk mindig beszélgetünk ki hol dolgozik stb.

Most utoljára azt mondta, ne kérdezgessem erről többet. Ő ugyanis háztatásbeli, főállású családanya!! Ez nem szégyen, ennyi idő után?


2012. dec. 5. 18:58
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem sem gáz. Nyilván a férje keres annyit, hogy eltartsa. Ezzel nem árt senkinek, ha akarja, csinálja.

Nem vagyok híve annak, hogy feltétlen mindenkinek főállásban kell dolgoznia. Anyukám is htb, és rengeteg előnye volt, amikor kisgyerekek voltunk. Mindig volt ideje és türelme velünk foglalkozni, mindig meleg étel várt otthon, ráadásul amit csak lehetett, megtermelte a kertben. Soha nem kellett besegíteni a háztartásba, így egy csomó időnk volt különórára járni, rengeteg mindent tanultunk. A háztartásvezetést pedig megtanultuk akkor, amikor elköltöztünk, nem nagy ügy.


Sokkal gázabbnak érzem azt, hogy ezt nem teheti meg ebben az országban akárki, aki akarja. Mert a legtöbb családban muszáj, hogy mindkét szülő dolgozzon, hogy normális jövedelmük legyen.

Amíg kicsik a gyerekeim, addig én is szívesebben lennék háztartásbeli, mert meggyőződésem, hogy a gyerek fejlődésének sokkal jobbat tesz az, ha egy alapvetően kipihent szülő van mellette, aki foglalkozik vele, fejleszti, válaszol az összes kérdésére, mintha nyolc óra munka után vacsorafőzés közben kapkodva kérdezné csak meg az anyuka, hogy na mi volt az oviban/suliban, úgy hogy közben alig figyel, mert már csak arra vágyik, mikor alhat végre.

2012. dec. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
67%
Ne haragudj, de tényleg neki van igaza abban, hogy hagynod kéne a kérdezgetést. Tényleg semmi közöd ilyen szempontból az életükhöz. Valamiért így döntött, mert megtehetik és a családdal együtt így látták jónak valamiért (amihez megint senkinek semmi köze, hogy miért) vagy csak így alakult. Felénk például elég sok háztartásbeli nő van, mert egy eldugott kis településen lakunk, ahol mindenkinek nehéz munkát találni, a nőknek pláne. Van, hogy alkalmi munkát vállalnak, van, hogy nincs semmi. Akármelyik helyzet is áll fenn, nem ez a szégyen, inkább az, hogy annyira szeret mindenki a más dolgában kutakodni, hogy miért és hogy éli az életét. Én durvábban állítanám le azt, aki hasonló kérdésekkel zaklat huzamosan.
2012. dec. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem inkább az gáz, hogy ennyire beleütöd az orrod ebbe. Miért érdekel ennyire? Irigy vagy? ha nekik így jó, hadd csinálja.
2012. dec. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
71%
8éve nem melózom.Férjemmel igy beszéltük meg,nekünk ez az élet megfelel,nem tartom gáznak,ha más annak tartja az nem érdekel.
2012. dec. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
73%
Szégyennek nem szégyen, ha megtehetik. Azonban abban is van valami, amit mondasz, hogy nem tudni mit hoz az élet és ha nem igazán dolgozott (vagy nagyon régen), akkor ha mégis kellene dolgozni, bajban lesz, mert nem haladt a világgal.... Én már csak akár kedvtelésből is képezném magam otthonlétem közben vagy elmennék akár 4 órában is dolgozni, hogy ha valami történik ne álljak ott tehetetlenül és tanácstalanul.
2012. dec. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem ez lenne a normális, a családi idill az én elképzeléseim szerint, csak sajnos sokan nem tehetjük ezt meg.
2012. dec. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
89%

Addig jó, ameddig ezzel nem él vissza férje, és a nőnek van vésztartaléka (bár, ha nem dolgozik, nehezen lehet).


Nem nézem le a HTB-ket, ők választották (többnyire) ezt az életformát, de én nem bírnám idegekkel egy idő után.

2012. dec. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
41%

egy gyerek mellett azért nem lehet olyan sok dolga, h belegebedjen... baze, mások egyedül felnevelnek kettőt! nem mondom, h olyan nagy luxusban, de legalább a gyerekek a jég hátán is megélnek, és tisztelni fogják az anyjukat, hogy nem csak otthon lógatta a lábát, hanem mindent megtett értük.


kíváncsi leszek mit fog kezdeni magával mikor a gyerek egyetemre megy. akkor már nem kell folyton ott nyüzsögni körülötte, meg a popsiját nyaldosni. sőt, teher lesz neki, h az anyja a nyakán van folyton.


így nagyon állást sem fog találni, mert kinek kéne egy olyan álláskereső, aki 20 éve nem ment munkahely közelébe? szép és jó, h gyereket nevelt, de szakmai tapasztalatnak ez kevés.


az én környezetemben max úgy főállású anya valaki, hogy besegít a mezőgazdasági munkákba (családi biznisz) és mellette a gyerekekkel foglalkozik. ott 2 kisfiú van, már ők is tanulgatják, h mi hogy megy, h később továbbvigyék a boltot.


nekem szégyen lenne ezzel takarózni...

2012. dec. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
37%
Hát ha kikéri magának, hogy kérdezgeted, van egy 11 éves fia és 14 éve(azt meg hogy??) családanya..Bocs, összeállt a kép. Szóval 14 éve még csak nem is dolgozott. Ő is érzi, hogy gáz.
2012. dec. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
77%
Az nem gáz, hogy már annyira beleütöd a csőröd más dolgaiba, hogy nem veszed észre magad és odáig fajul a helyzet, hogy meg kell kérnie, hogy fejezd be? Amíg senkit nem bánt vele, mindenki, minden család úgy éli az életét, ahogy szeretné. Miért fáj ez neked, kell belekotyogni? Háztartásbeli és kész. Élje az életét, ahogy akarja, te meg máshogy éled, mindenki van saját dolga, meg saját háza tája, ahol söprögethet, nem kell a másén is.
2012. dec. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!