Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » És dolgozol most valamit?...

És dolgozol most valamit? Nem, háztartásbeli vagyok! Ez nem gáz?

Figyelt kérdés

Egyik volt osztálytársnőm 14 éve ezt a szöveget nyomja. Ha 2-3 éve összefutunk mindig beszélgetünk ki hol dolgozik stb.

Most utoljára azt mondta, ne kérdezgessem erről többet. Ő ugyanis háztatásbeli, főállású családanya!! Ez nem szégyen, ennyi idő után?


2012. dec. 5. 18:58
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
61%
Nem.
2012. dec. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
78%

Én is itthon voltam 10 évig, akkor most gáz vagyok?

10 és 6 éves gyerekeink vannak. Fél éve dolgozok, de nem teljes munkaidőben, és talán nem is igazi munka. Azért kerestem valamit mert tényleg unatkoztam, hogy a kicsi is ovis lett. Majd egy évig elvoltam szépen, akkor még csak félnapos volt, addig mindent elintéztem, pihentem. De szeptembertől ott akart aludni, ezért kerestem magamnak valamit, ami leköti pár órámat. Nekem is szóltak be, mert otthon voltam egy évet úgy, hogy a kisebbik már ovis volt. Vagy arról akartak meggyőzni, hogy éhet fogok halni, ha a férjem elhagy (mert akkor ugye nem kereshetek munkát...) vagy arról, hogy szét fog verni, mert úgy érzi ő a főnök, én meg egy senki. (szóval szerintük idióta vagyok aki egy elmebeteggel él együtt) Ezzel szemben ez nekünk nagyon kényelmes volt/kényelmes most is. Nem csak nekem, a gyerekeknek is, a férjemnek is. Mindenre van időm, türelmem mindenkihez. Tudom, hogy mások ezt 8 vagy még több óra után is képesek produkálni, én nem lennék. Nem szorulunk rá, hogy keressek, akkor is minibálbérért, vagy kicsit többért dolgoznék, ha visszamennék. Szerencsére nincs rá szükségünk, akkor miért strapálni magam? Miért ne éljünk kényelmesen? Miért rohangáljak munka után gyerekért, vásárolni, ügyeket intézni? Miért nem jobb, hogy csak rájuk tudok koncentrálni, tanulni, játszani velük? Mi ebben a rossz?

2012. dec. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
59%

Én magammal szemben gáznak érezném, mert ennél többre is hivatott vagyok, minthogy non-stop otthon csücsüljek.

A mai világban meg egyenesen égne a pofám, mert olyan helyzetek jönnek létre anyagilag, ami bárkit padlóra küldhet.

Munkanélküli vagyok, pályakezdő, nem kapok állást, hát még egy idősebb nő, ha rászorul majd, nulla gyakorlattal... Na mindegy, tudom undorító dolog, ha valaki pesszimista, de szerintem sosem árt ezekre is kitérni gondolatban, nehogy aztán rosszul süljenek el tényleg a dolgok.

2012. dec. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
77%

Valaki írta, h a kérdező beleüti az orrát, meg zaklatja, stb. Dehogy! 2-3 évente futnak össze, nem napi szinten kérdezgeti!


Én úgy vagyok vele, h nem tudnék 10 éveket otthon lenni a tv Shop reklámokkal meg Roszalindával, Máricsujjal, de van, akit ez kielégít én meg ezen csak csodálkozom.

Bennem tettvágy van, ambíció, nem karrier kell, csak munka, szeretek értékes lenni és hasznos. szeretek hozzájárulni a közöshöz, akkor is, ha kevéssel. Jó érzés, ha férjem osztozik velem a javakon, de neki is jó érzés, h én is osztozom vele a kiadásokon.

2012. dec. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
76%
Én gyakorlatilag 12 éve nem csinálok "semmit" Ehhez mit szólsz? :) 23 éve (22 évesek voltunk mindketten) kezdtünk el egy vállalkozást a nulláról. Egyikünk sem jött hűű de jó családból, mindkettőnk szülei végig robotolták az egész gyerekkorunkat, hogy nekünk minden meglegyen. Ezért mindketten tiszteljük őket a szeretet mellett, de nem egy frusztrált napunk volt, az időhiány miatt. Már akkor arról álmodoztam, hogy nekem sok pénzem lesz, gyereket fogok nevelni csak. Bár nem gondoltam hogy tényleg így lesz. Merészek voltunk, elkezdtünk valamit egy alaptőkével (hitellel) bejött. Mondhatni letettem valamit az asztalra - rengeteg munkám, a fiatalságom van benne nekem is - ha már mostanában olyan nagy dolog/elvárás, hogy alkossunk valamit. Bár én nem látom ennek sem a lényegét. Csupán az anyagi oldala mozgatott mindig, hogy nem akarok minimálbérért robotolni én is, és plusz munkákat vállalni, így gyereket nevelni. 12 éves és 9 éves gyerekeink vannak. A kisebbik is ovis 5 éve. Azóta be-bejárok néha a céghez, segítek. Van hogy minden nap, míg a gyerekek suliban vannak, van hogy egész héten be sem nézek. A férjem jól megcsinálja egyedül. Kettőnk döntése volt. Nekünk megfelel, boldogok vagyunk így. Ez a lényeg. Hogy mindenki (akinek van lehetőse választani) úgy alakítsa az életét ahogy nekik a legjobb. Senki nem jön ahhoz, hogy elítéljen másokat.
2012. dec. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 Quorra ***** válasza:
43%
Én gáznak tartanám, ha csak háztartásbeli lennék.
2012. dec. 5. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
70%

Szégyennek szerintem nem az, ha így van megbeszélve a két fél között. Neki ez a kiteljesedés. Tanácsokat lehet adni, de lehet, hogy azért csattant fel, mert érzi a lenéző tekinteteket, gúnyolódást. Lehet az is, hogy rosszul fogalmazott, a családanyát nem feltétlenül úgy értette, hogy 24/7 a gyerekkel foglalkozik, hanem tényleg úgy, hogy háztartásbeli, és a rági családmodellben hisz: férj dolgozik, nő otthon foglalkozik a háztartással... ebben nincs kivetnivaló, ha a férj is így akarja. Lehet, hogy nem kéne ennyit szajkózni az egészet, őt is kérdezgetni, és lehet, hogy tudat alatt csináltátok, de szájat húzni meg fintorogni...

bár az is lehet, hogy szégyelli, csak beleszokott, aztán már nem akar kiszakadni...

2012. dec. 6. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
78%

Nem gáz!Anyum nem dolgozott vagy 10-15 évet,mert apa borzalmasan sokan keresett,amellett meg volt egy vállalkozásunk,ahonnan dőlt a lé.Ment volna el valahova minimálbérért(teljesen feleslegesen),csak hogy elmondassa,dolgozik?Nem volt arra szükség,hogy dolgozzon,mindenünk megvolt így is.Anya nevelt minket,vezette a háztartást.Főzött,mosott,takarított.Hurcolászott minket oviba,isibe,különórákra,táncórákra.Bevásárolt,satöbbi :)


Ha nekik így jó,akkor csinálják!

2012. dec. 6. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
79%

Csak egy gondolat: mindenki ugyanúgy kiszolgáltatott. Ő a férjének, a dolgozó nők a főnökük szeszélyeinek. És normális férjet könnyebb találni, mint normális főnököt.


Aztán a munkanélküliség: ha netán elválna, pont ugyanolyan vacak helyzetben lenne, mint bármelyik ÁTLAGOS, dolgozó nő. Melyikünk mondhatja el magáról, hogy a kis 80-100ezer forintos fizuja elég lenne ahhoz, hogy egyedül megéljen válás után? Melyik pénztáros/pincér/ügyintéző állás olyan hűdebiztos. hogy nem kerülhetünk bármikor az utcára? Főleg a megújított munkavállalói szabályok után..


Szerintem semmi gáz nincs abban, ha egy nő háztartásbeli. Nyilván ő meg a férje konzervatívak, nekik a hagyományos családmodell az ideális. Az lenne kínos, ha csak az egyikük akakná így, a másik meg nem.

2012. dec. 6. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem ha valaki megteheti akkor nem gáz. Végül is mindenki azt csinál amit akar. Akkor lenne gáz, ha kajára se lenne pénzük és így mondaná ezt, de gondolom nincsenek megélhetési gondjaik.


13 éves korom környékén anyukám is otthon volt egy keveset, mert a munkahelye megszűnt és szerencsére nem kényszerült rögtön munkába állni, de aztán persze elment dolgozni, mert nem igazán az az otthonülős típus. Ez emberfüggő, kinek mi tetszik.

2012. dec. 6. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!