Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ismertek háztartásbeli nőket?...

Ismertek háztartásbeli nőket? Tényleg olyan elítélendő életet élnek?

Figyelt kérdés

Korábban sosem akartam htb lenni, most viszont két gyerek és 7 év után elmentünk 2 hétre nyaralni egy szállodába, teljes ellátással. Meg kell mondjam, élveztem hogy nem kell dolgoznom, hogy nem kell takarítanom, hogy egyáltalán nem kell főzni és mosogatni pláne nem úgy hogy egy 1,5 éves a lábamba csimpaszkodik miközben a bátya üvölt hogy töröljem ki a seggét. Szóval elgondolkoztam azon, hogy miután a kicsi bölcsődébe megy itthon maradok pár évre.


Szerintetek jó ötlet? Vagy utána már végképp nem tudnék visszaállni a munkába?


Kérem csak a kérdésre válaszoljatok és ne csak szidjátok a htb-ket!


2012. aug. 11. 18:15
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
83%
Én biztos nem szidnám őket.Nekem édesanyám is az volt de vissza tudott szokni gond nélkül.Feleségem is így kezdte,nincs ebben elítélendő.
2012. aug. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
81%
A megteheted tedd meg . Egyszerűbb,stresszmentesebb,több idő jut mindenre és mindenkire.No problém
2012. aug. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
58%
Régen is az volt hogy a férj dolgozott a nő meg otthon volt:)
2012. aug. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
89%
Bocsi, nem értem, a kicsit bölcsibe adod, Te meg otthon maradsz?
2012. aug. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
81%

Ha anyagilag megteheted akkor maradj,de én szétunnám mahgam otthon.

Bölcsibe meg sajnos munkahely nélkül nem veszik be a gyereket.

2012. aug. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
65%

Nem lenne annyi idegbeteg nő és család, ha a férj tudna annyit keresni, hogy a család kizárólag az ő keresetéből tisztességgel meg tudna élni, és a feleség csak htb. lehetne.

Több ideje maradna a gyerekekre, a háztartásra, férjére és saját magára.

Persze az más dolog, ha valaki szakmai karrierre is vágyik, és ez miatt megy vissza dolgozni.


Tégy úgy, ahogyan érzed, ahogyan bírjátok, ahogyan nektek a legjobb, ne foglalkozz azzal, hogy mások mint mondanak!

2012. aug. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
62%
Ha anyagilag megengedhetitek magatoknak, nem zavar,hogy a férjed tart el,és nincs saját pénzed, megelégszel a gyerekek társaságával,a mindennapos háztartási munkával,akkor maradj otthon.
2012. aug. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Nálunk kevés gyerek van a bölcsődében, ez nem gond. Sok a családi napközi napközi ami tovább van nyitva, így a szülők inkább oda viszik a gyerekeket mert ott nem nézik ki őket ha 5 után 10 perccel érnek csak oda.


Igazából attól félek, hogy elpuhulok, hozzászokok a "jóhoz" és nem fogok tudni visszamenni dolgozni amikor majd már szeretnék.

2012. aug. 11. 18:32
 9/24 anonim ***** válasza:
60%
Ha a férjed is egyetért veled, akkor tedd ezt. Bár készülj fel, hogy egy idő után unalmas lesz. Eleinte nagyon jó, hogy "időmilliomos" vagy, de utána már unni fogod magad. Én legalábbis így voltam. Egyébként meg gond nélkül vissza lehet állni munkába, csak az elején lesz fárasztó, mivel el leszel szokva a mindennapos pörgéstől. Én nagyon élveztem az itthonlétet, főleg, hogy minden bölcsis, és ovis programban részt tudtam venni, készülni rá, nem kellett kapkodni. Munka mellett ez már stresszesebb lett volna. De egyáltalán nem ítélem el a háztartásbelieket, sőt attól hogy otthon vannak, szerintem ők a mozgatórugói egy család mindennapjainak. Ne foglalkozz vele ki mit mond, aki szidja őket, az csak irigy, mert nem tehetik meg, hogy otthon legyenek. Hozzáteszem sajnos!
2012. aug. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
59%

Vannak olyan alkatú nők, akik alkalmasak erre. Szerintem a legtöbben hosszú távon megkattannak attól, hogy állandóan otthon vannak, nem kell menni sehová, és bár a háztartás is sok munka, mégsem olyan mint a "rendes", pénzkeresős, nagy felelősséggel járó stb. munka. Szóval szerintem sok ember emiatt kérdőjelezi meg a létjogosultságát. De nem mindenki van így ezzel!

Akik pedig "elítélik", velük nem érdemes törődni. Szerintem aki ítélkezik (legalábbis megalapozatlanul), annak betonból van az agya és nem lát az orránál tovább. Innentől kezdve kit érdekel a véleményük, én se kérdezem meg a szobanövényemtől, hogy hajat mossak-e.

Itt most elvonatkoztatok attól, hogy sokan ezt anyagi okoból nem tehetik meg, nyilván most azokról van szó akik megélnének úgy is.

Mindettől függetlenül két hét nyugi bárkinek jól esne, még a legtevékenyebb, izgágább embereknek is – szóval én ebből még nem vonnám le a következtetést, hogy akinek jól esik 2 hét szállodai pihi, az tuti alkalmas htb-nek, és nem lenne hiányérzete.

2012. aug. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!