Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ismertek háztartásbeli nőket?...

Ismertek háztartásbeli nőket? Tényleg olyan elítélendő életet élnek?

Figyelt kérdés

Korábban sosem akartam htb lenni, most viszont két gyerek és 7 év után elmentünk 2 hétre nyaralni egy szállodába, teljes ellátással. Meg kell mondjam, élveztem hogy nem kell dolgoznom, hogy nem kell takarítanom, hogy egyáltalán nem kell főzni és mosogatni pláne nem úgy hogy egy 1,5 éves a lábamba csimpaszkodik miközben a bátya üvölt hogy töröljem ki a seggét. Szóval elgondolkoztam azon, hogy miután a kicsi bölcsődébe megy itthon maradok pár évre.


Szerintetek jó ötlet? Vagy utána már végképp nem tudnék visszaállni a munkába?


Kérem csak a kérdésre válaszoljatok és ne csak szidjátok a htb-ket!


2012. aug. 11. 18:15
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
60%
Én sem dolgoztam sokáig, és nem volt rossz. Reggel elvittem a gyerekeket iskolába, oviba, utána bevásároltam, kitakaritottam főztem mostam, és amikor hazajöttek a suliból, igazából minden rendben volt, csak az övék volt a délutánom. Ha a házi munkával korán végeztem, mindig jutott idő magamra is. 2 éve dolgozom ujra... hát szalad néha a konyha, este szoktam megfőzni másnapra, a mosást este rakom be, reggel teregetek, vasalni már csak a kényesebb holmikat szoktam, szombaton takaritok, de végül is nem panaszkodom :) van saját jövedelmem, nem kell mindig pénzt kuncsorogni, azt veszem meg a gyerekeknek, amit ők szeretnének, csinálunk spontán programokat, nem csak akkor amikor kapunk rá pénzt. Szóval most jobban felgyülemlik itthon a munka, de nekem jobb igy:)))
2012. aug. 12. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
56%

A félreértések elkerülése végett ne gondold, hogy a háztartásbeli asszonyok élete egyenlő 2 hét welnessel. Te úgy szeretnél otthon lenni, hogy a gyereket bevágod a bölcsődébe aztán lógatod a lábad. No comment. Szép gondolatok. A gyereknek társaság kell? Igen, de nem másfél évesen, hanem minimum háromévesen addig az a dolgod, hogy kialakuljon a kapcsolatod a gyerekeddel. Azért szülted, nem?

A bölcsődéket azért találták ki, amikor 6 hetes korukban be kellett adni, mert annyi volt a szülési szabadság és az anyukának vissza kellett mennie dolgozni. az eszem megáll ilyen gondolkodás láttán.

2012. aug. 12. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
66%

Ismerek, anyukám is az, és szinte az összes barátnőm anyukája is. Én úgy látom hogy nem csak annyiból áll hogy heverésznek a tv előtt és reklámok alatt a gép előtt. Ezt szerintem egy normális ember egy hétig bírná ép ésszel.

Teljes ellátást nem kapnál otthon, mégis kitől? Te vagy az akinek teljes ellátást kell nyújtania a munkából/oviból hazajövő családnak. Szóval ez is munnka. Utána nehéz lenne visszamenni dolgozni (már ha egyáltalán felvesznek valahova). Annyiban jó ötlet, hogy kiegyensúlyozottabb leszel, nem az van hogy 8 óra munka után még otthon is annyi mindent kell csinálni és nem tudtok esténként együtt lenni nyugiban. Hozhatod-viheted a gyerekeket oviba, suliba, különórára, és magadra is marad időd.

22l

2012. aug. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
41%

Igen, de egyikük sem veri a csalánt egész nap. Nem abból áll az életük, hogy a fodrásznál meg a műkörmösnél meresztik a.... Tehetősek, de ugyanúgy maguk vezetik a háztartást.


A gyereket meg nevelni kell. Akinek ez teher, az ne vállaljon gyereket.


Ha anyagilag megteheted, hogy ne dolgozz, akkor ne dobd a lehetőséget azonnal, de ha nem, akkor felejtsd el. Kis keresetet mellőzni luxus ma Magyarországon. Visszaállni a munkába, pedig nagyon nehéz, pláne a meghozott "családbarát" törvények után.

2012. aug. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!