Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » És dolgozol most valamit?...

És dolgozol most valamit? Nem, háztartásbeli vagyok! Ez nem gáz?

Figyelt kérdés

Egyik volt osztálytársnőm 14 éve ezt a szöveget nyomja. Ha 2-3 éve összefutunk mindig beszélgetünk ki hol dolgozik stb.

Most utoljára azt mondta, ne kérdezgessem erről többet. Ő ugyanis háztatásbeli, főállású családanya!! Ez nem szégyen, ennyi idő után?


2012. dec. 5. 18:58
1 2 3 4 5
 11/43 A kérdező kommentje:
1, azaz EGY!
2012. dec. 5. 19:13
 12/43 anonim ***** válasza:
70%
Miert szegyen? Nem tud, vagy nem akar dolgozni - amig van mibol elniuk, ez miert problema neked? En sem dolgozom. Mondjuk en szeretnek. 3 evig voltam munkanelkuli, azalatt igyekeztem a leheto legtobb kozmunka programba bekerulni, mert kisgyerek mellett egyedulallo anyakent nem volt lehetosegem masra. Most kulfoldon elek, mivel meg tanulom a nyelvet igy nem dolgozom, eltart a parom. Itt ez normalis, ahogy az is, hogy lehet reszmunkaidoben is dolgozni es akkor sem halsz ehen. Amint tudok elfogadhatoan beszelni, fogok magamnak keresni munkat, de addig kicsit sem erzem magam rossz embernek, nem erzem "gaznak" a helyzetet.
2012. dec. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
58%
én úgy tudtam 3 kiskorú gyerek a feltétele a főállású anyaságnak. szóval hivatalosan nem ez a titulusa, hanem szimpla munkanélküli :D
2012. dec. 5. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
88%
Már nem azért de ha 11 éves a gyereke akkor hogy mondogsthatja 14 éve?? Vagy a gyerek születése előtt is eltartották?
2012. dec. 5. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
2012. dec. 5. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem nem gáz, ha neki ez így jó és nem érez késztetést önmegvalósításra a munka világában:D Egyébként a nyugdíja szinte minden most dolgozó fiatalnak kétséges, emiatt fölösleges lenne elmenni dolgozni.
2012. dec. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
49%
Miért lenne? Nem mindenki karrierista. Szalag mellett meg, max az elkoptatott ruhára valót keresed meg. Alaptörvényünk értelmében, a nyugdíjj, már olyan, mint a kutya vacsorája.
2012. dec. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
78%

Az utcánkban 3 ilyen nő is van.

Az egyiknek 32 éves fia van, mégsem dolgozik már vagy 10 éve. A másiknak egy 35 és egy 30 éves lánya van, 12 éve van itthon. Mondjuk mindkettő a 60-hoz van közel.


A harmadiknak meg egy 23 éves, és egy 26 éves gyereke van. Rajta mondjuk meglepődöm mindig, mert azzal kábítanak mindenkit, hogy "sok a tennivaló a gyerekek örül". (Mikor az egyik a pasijánál lakik, a másik meg nős) Miért kell kamuzni? 15 éve van otthon, inkább a férje fizeti neki a nyugdíjjárulékot meg a tb-t, minthogy kicikizzék egy munkahelyen.


De amúgy nem gáz ha megteheti. Keresztanyámnak van egy 12 és egy 10 és gyereke. És nagyon sok melóval jár.

2012. dec. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
87%
Én nem tudnám ezt csinálni,de ő tudja. Mellesleg nem biztos,hogy nem, vagy sz@r lesz a nyugdíja, mivel már vannak önkéntes pénztárak is. Lehet a férje jól keres és havi egy 20–ast betesz. Lehet így még jobb nyugdíja is,mint egy rendes munkát végzőnek.
2012. dec. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
56%
Hát, az én anyum simán dolgozott miután sulis lettem, épp úgy végzett hogy tudott értem jönni meg besegítettek a rokonok is.. szóval egy gyerek mellett naagyon nem főállású anya...
2012. dec. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!