Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak kifogásokat keres, vagy...

Csak kifogásokat keres, vagy én vagyok nagyon ragaszkodó?

Figyelt kérdés

2 éve együtt vagyunk a barátommal, egy kisvárosban lakunk, nem messze egymástól, így egész gyakran tudunk találkozni. Ő 26, dolgozik már 5 éve én pedig 23, én pedig februárban végzek az egyetemen.

Beszélgettünk többször is a jövőnkről, és a párom azon az állásponton van, hogy amíg nincs külön házunk, lakásunk, addig nem költözünk össze, mert az nagyon ciki, egyikőnk vagy másikunk szülei nyakára menni. (egyikünk családja sem tehetős). Viszont közös ingatlanunk pedig még csak kilátásban sincs, jó pár év kell hozzá, addig megmaradunk a "ma te jössz hozzám, holnap én megyek hozzád, most hétvégén nálam, utána nálad alszunk" szinten. Szerintem mi már kinőttünk ebből. Amikor elmondtam neki a véleményem, azt mondta hogy mivel nem dolgozok még, így nem is várhatom el tőle azt, hogy különmenjünk, hiszen ő nem tudja biztosítani a megfelelő körülményeket. (egyébként 200 ezer ft-ot keres) Albérlet még még cikibb szerinte.

Szerintetek egy kifogás, kényelmes neki, vagy én gondolom rosszul?


2012. nov. 22. 14:52
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%

Utolsónál a pont. Várd meg, amíg kapsz munkát, dolgozol, és mondjuk nyáron előhozod ismét a kérdést. Ha akkor sem akarja, akkor valószínűleg nem alkalmas egy komoly kapcsolatra és csak halogatja.

Szerelmes ember bármilyen megoldást talál, hogy összeköltözzön a kedvesével.

2012. nov. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

#8

Februárban még csak befejezi az egyetemet. Csak Isten tudja mikor kap munkát ebben az országban. (Főleg, ha büfészakon végzett.)

2012. nov. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

Az albérlet azért is jó, mert sokkal könnyebb tőle szabadulni, mint egy közös lakástól, ha kiderül, hogy képtelenek vagytok együtt élni. Ne legyen így, de ha mégis, nagyon gáz lakáshitellel meg tulajdoni hányadokkal a nyakatokon szakítani.


Viszont tényleg illene megvárni, amíg mindketten kerestek, illetve összeköltözés előtt megbeszélni, közös-e a kassza, van-e a másiknak beleszólása, mire költi az ember a "maradékot". Írod, hogy nem értesz egyet a felesleges kiadásaival - ez olyan dolog, amit ha nem is most, de idővel muszáj lesz tisztázni. Tudod, azt mondják, három dolgon bukhat meg egy kapcsolat, és ebből az egyik a pénz (a másik kettő a gyerek és a szex).

2012. nov. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 Hágzi válasza:
60%
előttem szóló: szerintem ebben a dologban, h a barátja mire költi a pénzét az zavarja a kérdezőt, h közös életre meg sajnálja a pénzt... Vagy az már tényleg csak kifogás. Szerintem nagyon szánalmas ha egy 25 év feletti normál munkahellyel rendelkező, egészséges férfi,akinek még barátnője is van otthon lakik szülőknél. Isten mentsen meg ilyentől, inkább albérlet,és külön élet.. Szülővel összeköltözni?? Eszembe nem jutna édesanyámék nyakára hozni a barátomat...és ők se díjaznák :) Több generáció együttélése amúgy sem egészséges...
2012. nov. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Huuu micsoda borzalom a fizetését nem rád költi...
2012. nov. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Háát...

Mi annyi előnnyel indultunk, h kertes házunk van, s a hozzá tartozó sufniból egészen korrekt kis minigarzont lehetett csinálni. De a rezsi, a mérőórák közösek Anyuékkal. Tehát valahol mi is a szüleimnél lakunk. Az én 100eFt körüli nővéri fizum eleve Anyu bankszámlájára megy, a rezsibe, a párom 70eFt-os rokkantnyugdíjából kifizetjük a kábeltvt, netet, a maradékból élünk, etetjük a két kutyát és a cicákat. Nem mondom, hogy könnyű, mert nem az! De megéri, mert együtt lehetünk, együtt élhetünk. És nálunk sincs énpénzem-tepénzed, közös a kassza, megbeszéljük a költéseket...

2013. febr. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!