Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak kifogásokat keres, vagy...

Csak kifogásokat keres, vagy én vagyok nagyon ragaszkodó?

Figyelt kérdés

2 éve együtt vagyunk a barátommal, egy kisvárosban lakunk, nem messze egymástól, így egész gyakran tudunk találkozni. Ő 26, dolgozik már 5 éve én pedig 23, én pedig februárban végzek az egyetemen.

Beszélgettünk többször is a jövőnkről, és a párom azon az állásponton van, hogy amíg nincs külön házunk, lakásunk, addig nem költözünk össze, mert az nagyon ciki, egyikőnk vagy másikunk szülei nyakára menni. (egyikünk családja sem tehetős). Viszont közös ingatlanunk pedig még csak kilátásban sincs, jó pár év kell hozzá, addig megmaradunk a "ma te jössz hozzám, holnap én megyek hozzád, most hétvégén nálam, utána nálad alszunk" szinten. Szerintem mi már kinőttünk ebből. Amikor elmondtam neki a véleményem, azt mondta hogy mivel nem dolgozok még, így nem is várhatom el tőle azt, hogy különmenjünk, hiszen ő nem tudja biztosítani a megfelelő körülményeket. (egyébként 200 ezer ft-ot keres) Albérlet még még cikibb szerinte.

Szerintetek egy kifogás, kényelmes neki, vagy én gondolom rosszul?


2012. nov. 22. 14:52
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
76%

Én megértem, hogy addig ameddig nem dolgozol nem szívesen tartana el. Én az egyetemmel júliusban végzek, a párom dolgozik, egyedül él saját lakásban. Ő szerette volna, ha már most összeköltözünk, vagy minél előbb, mint hogy én végzek a tanulmányaimmal, de személy szerint én nem érezném jól magam, ha ő tartana el, az ő fizetéséből menne minden, így várunk míg lesz állásom. (természetesen minden este átmegyek Hozzá, együtt alszunk, kicsit így is olyan mintha félig már ott laknék.) Az albérlet szerintem egyáltalán nem ciki, jobb mint x milliós hitellel kezdeni a közös jövőt..

A kérdésre válaszolva, szerintem valahol halogatja az összeköltözést a párod, és igen, ez így kényelmes neki, nem kell háztartást vezetni, csekkeket feladnia, kaját vennie, ellátnia magát, téged, stb.


22/N

2012. nov. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
72%

Ő nagyon jól gondolkodik abból a szempontból hogy ez valamelyikőtök szüleinek kellemetlen lenne.


Te viszont abból a szempontból gondolkodsz jól, hogy nem lehet túl sokáig csinálni ezt a "ma te jössz hozzám, holnap én megyek hozzád, most hétvégén nálam, utána nálad alszunk" dolgot.


A tökéletes megoldás az albérlet lenne szerintem. Egyáltalán nem ciki. Szerintem nem csak az a problémája a párodnak hogy "ciki". Van valami a háttérben amit nem akar elmondani. Nem fél az elkötelezettségtől?

2012. nov. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
88%
Ne haragudj, de te tényleg nem dolgozol. Akármennyi is a fizuja, nem fair, hogy csak ő fizet. Az ő fizetésére te ne alapozz, és ne tervezgess.
2012. nov. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
75%
Teljesen ésszerűen gondolkodik a párod.Nem hiszem,hogy kinőttetek már a találkozgatásokból.Ha összeköltöztök,a megélhetés minden pénzeteket elviszi.Most vagytok fiatalok,szórakozzatok,ha marad hónap végére,tegyétek félre.Nem attól felnőtt valaki,hogy együtt él valakivel,hanem attól,ha úgy gondolkozik.
2012. nov. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
67%
És akkor hány évig nem akar összeköltözni? 10-15?
2012. nov. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
55%
Lehet hogy csak normálisan szeretne élni majd egy saját lakásban, ha lesz elegendő pénzetek, stb..Az albérlet nem valami jó ugyanis! (bármikor kitehetnek, aztán mehettek amerre láttok, kereshettek új albérletet)
2012. nov. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem ezek kifogások a részéről. Mi a ciki az albérleten? Meddig akarjátok még húzni ezt a "tini szerelmet" (én megyek hozzád, te jössz hozzám...)? Hiába találkoztok napi néhány órát, a kapcsolat működőképessége csak akkor fog kiderülni amikor együtt éltek hosszabb távon. Inkább az ciki, hogy 26 évesen még ott tart a barátod, hogy talán majd egyszer évek múlva lesz egy lakásotok és talán majd egyszer összeköltöztök.


Igazad van, hogy nem szeretnéd eltartatni magad, viszont ez így éveken keresztül nem mehet. Miért nem akar a tanulmányaid befejezése után veled élni? Ha 7-8 évig nem lesz meg a saját lakásra a pénz akkor is külön fogtok élni? Nekem ez furcsa..

2012. nov. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
79%

3-4-es válaszolók


A kérdező végez februárban,jó esetben e is kezd dolgozni,onnantól van fizuja.

De a párja igy se akar összeköltözni,ahnem majd ha összegyűjtöttek egy lakásra valót...ami nem 1-2 év

2012. nov. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
91%
alapvetően egyetértek a pároddal, én sem tartom jó dolognak a szülőknél való összeköltözést. de az albérlet nem "ciki". rengeteg fiatal kezdi így, mert az akár 10-15 év is lehet, mire sikerül saját lakába költözni. 36 éves koráig meg csak nem lakik otthon és randizgat onnan veled. 1-2 év múlva, amikor már neked is van önálló kereseted, esetleg némi megtakarításod, már reális lenne az albérlet, aminek a költségeit felesben fizetitek. amíg nem dolgozol, addig tényleg nem.
2012. nov. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
83%

Amikor a párommal albérletbe költöztünk(az enyémbe), akkor egy kanyija sem volt mert új volt a városban. Fél év után talált munkát, addig az én fizetésemből éltünk, ami fele annyi volt, mint amennyit a barátod keres.

Az összeköltözés előtt nem is jutott eszembe, hogy ez probléma lenne, elvégre két szerelmesről van szó. A hideg számítgatás itt nem játszott.

Könnyen lehet, hogy fél az összeköltözéstől, mert az mindent megváltoztat.

2012. nov. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!