Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok anyámról, mit...

Mit gondoltok anyámról, mit kéne tegyek?

Figyelt kérdés

Anyámtól kértem, hogy adja már ide a gépet mert szinte egész délután ő volt és szeretnék én is lenni.

Erre mondja, hogy kér 5 percet.


10 perc elteltével kérdezem: jöhetek?

Ő: Nem, még nem telt le az 5 perc.

Én: De már letelt

Ő: Akkor sem jöhetsz amíg be nem fejeztem a dolgomat

(megjegyezném, hogy csak a netet olvasta nincs semmi nagyon nagyon fontos dolga)

ÉN:Akkor átvertél?

Ő: Igen átvertelek!

Én: Jó akkor majd én is át foglak verni.

Ő: Menj a francba!


Szerintetek őt lehet ezek után anyának nevezni?

Mondott már olyat is, hogy szűnjek meg.


Ti mondtok hasonló dolgokat a gyerekeiteknek?


2009. aug. 14. 21:59
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
39%

Hát én nagyon sajnállak! Nem tudom, hogy az előttem szólók milyen családban élnek. Nálunk én vagyok a fekete bárány, anyám mégsem beszél igy velem. Nemhogy ilyeneket nem mond, ilyen hangnemben sem beszél velem.

Neked meg azt tanácsolom, hogy tényleg próbálj meg venni magadnak is egy gépet valahogy, és azután elkerülhetőek lesznek ezek a viták.

De megértelek, hogy rosszul esik.

2009. aug. 14. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
91%
Hát, tudod én irigyellek hogy ilyen gondjaid vannak!!!!
2009. aug. 14. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
36%
Mondjuk az, hogy menj a francba, nem volt túl szép!
2009. aug. 14. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
72%

Amúgy meg ki vagy te,a főnöke, hogy ilyeneket mondasz?


"" csak a netet olvasta nincs semmi nagyon nagyon fontos dolga ""


vinné a nyúl a puskát, peerszee...

2009. aug. 14. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
68%

Te jó Ég!... 8-o


Képes lennél megtagadni az Anyád, egy ilyen 5-10 perces pitiáner marakodáson a számítógép miatt???... 8-[


Nem kívánom neked, hogy pár év múlva, majd a koporsója mellett sírd vissza ezt a pillanatot, és akkor jöjj rá, milyen bolond voltál... Mennyire fogod magad szégyellni ezért a mondatodért!...


--------------------------


Nekem két gyerekem (18-19 évesek) van, mindannyian sokat számítógépezünk (nekem a munkám is az internethez kapcsolódik), férjemnek is gyakran muszáj ezt+azt megcsinálni a gépen és a neten elküldenie, vagy valamit a neten a megnéznie...


A gyerekeimnek 5.oszt. óta sok tananyagban ajánlják : nézze meg ezt vagy azt a weboldalt, keressen rá a neten, stb. Szóval nekik is szükségük van a számítógépre és az internetre a tanulásukhoz is, nem csak a játék miatt!


Manapság az internet beépült az életünkbe, mindannyiunknak szüksége van rá!


Ebből következett, hogy nálunk mindenkinek van SAJÁT KÜLÖN számítógépe : 3 asztali számítógép és 4 db notebookunk van! :D


És nincs vita, veszekedés, még a gyerekeknek sem kell osztozniuk egymással a számítógépen. (Amúgy a nevében is benne van PC = Personal Computer = Személyi Számítógép, vagyis SZEMÉLYES!!!)


Javaslom, hogy legközelebbi szülinapodra vagy karácsonyra kérj magadnak egy SAJÁT számítógépet, akár notebookot (manapság már olcsóbb egy notebook, mint egy komplett asztali gép monitorral együtt.) Te is gyűjts hozzá a zsebpénzedből, kérj hozzá támogatást a nagyiktól, stb.


Szerintem ezt az ötletet anyukád is támogatni fogja, ő is örülni fog, hogy lesz saját külön gépe, nem kell majd neki sem osztoznia! :D

2009. aug. 15. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
15%
Nekem a leírtak alapján a gyerek te értelmesebbnek tűnsz, anyukád pedig bunkónak. Nem értem a többieket, egy normális szülő az bizony nem beszél így a gyerekével, komolyan tele van a világ olyan szülőkkel, hogy az iszonyatgáz, gyereknevelést is valami jogosítványhoz kötném... A kérdés, hogy ez egyszeri alkalom, vagy rendszeresen más helyzetekben is ilyen...Szerintem gáz, én biztos nem viselném el, szerencsére ettől sokkal értelmesebb anyám van.
2009. aug. 15. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
49%

"(Amúgy a nevében is benne van PC = Personal Computer = Személyi Számítógép, vagyis SZEMÉLYES!!!)"

Ajj, mekkora hibák vannak itt. A személyi miért lenne egyenlő a személyessel, elég értelmetlenül következtetsz. Személyi, és nem személyes, ami egyáltalán nem arra vonatkozik hányan használhatják. Pontosan erre vannak kitalálva a különböző felhasználói fiókok, azaz egyetlen gépen lehet akármennyi ilyen egymástól független, elkülönült fiók a család összes tagjának.

2009. aug. 15. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
40%

"Personal" szó szerinti fordításban = "személyes"-t jelent!!!


Nézz meg egy szótárt! :D


Ja, persze, lehet létrehozni a Windowsban (operációs rendszer!) felhasználói fiókokat, ha többen használnak egy számítógépet, de ez egy kényszermegoldás.

Normális esetben ugyanúgy személyes a számítógép, mint a saját íróasztalod, a saját ágyad, a saját mobilod = nem használod senkivel sem közösen (normális esetben!)...


Persze, régen volt olyan, hogy nem telt a családnak a sok gyerek mellett csak 1 pár cipőre, ezért minden nap másik gyerek ment az iskolába abban az 1 cipőben (lásd. Móricz Zsigmond novelláit)...

2009. aug. 15. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
54%
Jó, logikátlan emberekkel nem tudok vitatkozni és nem is fogok. Igen a personal jelent személyit is meg személyest is, de nem is ezt vitattam, ha figyeltél, hanem azt amilyen értelemben te használtad a személyest. El vagy tévedve, ez nem kényszermegoldás, mindegyik operációs rendszer alapvető funkciója több felhasználói fiók kezelése, ez egy normális felhasználási mód. Pl. az én gépemen van fiók nekem, a barátnőmnek (neki is van saját gépe, amin meg nekem is van fiókom!), meg egy vendégfiók idegeknek. Vagy vannak szerverek, ahova egyszerre több száz felhasználó van bejelentkezve párhuzamosan egyetlen gépre. Persze tőlem aztán vehet 10 gépet is egy öttagú család... Egy mérnök-informatikus voltam.
2009. aug. 15. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
27%

00:56: Csak legalabb ne hirdetned, hogy a informatika tortenelemben ennyire jaratlanok is lehetnek hogy is mondtad? Mernok informatikusok...

Mivel a personal itt tenyleg szemelyes (azaz, egyetlen egy ember tulajdonaba levo, nem megosztott) dolgot jelent. Elotte voltak a terminalok, a berelt gepido.

Egy fizetett NetTroll voltam.

2009. aug. 15. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!