Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok anyámról? Csak...

Mit gondoltok anyámról? Csak bátran!

Figyelt kérdés

Rá kellett jönnöm így felnőtt fejjel, hogy anyám egész életemben manipulált és mégsem olyan mintaanya és önzetlen, ahogyan ő magát beállította a gyerekei előtt. Nagyon hangulatember, csak az a probléma, hogy neki mindig rossz a kedve, feszült ha otthon van, főleg, amikor hazaér a munkából. Nem sok napra emlékszem, amikor a munkából hazaérvén ne csinált volna azonnal balhét. (vmilyen ürügyet mindig talál) Nagyon erőszakos. A családtagjain vezeti le folyamatos dühét, frusztrációját. A tágabb családban is mindenkit manipulál, igyekszik a maga szolgálatába állítani (pénzszerzés, előnyök céljából) Bár feltűnően minenki megutálta már az évek alatt a családból.. A gyerekeivel is céljai vannak, méghozzá diploma szerzése (ez a fixa ideája, én már csak ennek perspektívájában létezek számára) majd ezáltal jó anyagi körülmények teremtése.. (Neki nincs diplomája meg jó állása és ezért nagyon frusztrált) Ezekre a dolgokra az elmúlt pár évben rá, azért csak most, mert gyakorlatilag egyedül nevelt fel, hiába élnek együtt apámmal. Folyamatosan azt állítja, hogy nem neki tanulok meg szerzem a diplomát, csak épp a viselkedése nem erről árulkodik.. Folyamatosan zaklat, kiabál velem, aláz ha otthon vagyok és nem cselekszem úgy ahogy az kedvére való Nem tud megülni nyugton otthon, valakire mindig így rászáll. Egész életemben gyakorlatilag folyamatosan feszült hangulatot teremtett a családon belül. Soha nem foglalkozott azzal, hogy hogyan érezzük magam miatta, nincs tekintettel senkire.

Tinédzserként (nyilvánvalóan miatta alakultak ki)kényszerbetegséggel és depresszióval kezeltek a gyermekpszichiátrián, ahová anyám vitt el, de nem ám az állapotom miatt, hanem azért mert emiatt nem teljesítettem a suliban, meg kimaradoztam.. gyógyszert is szedtem sajnos.:S

Azt állítja, hogy az én életem az az ő élete. (teljesen rám van telepedve)

Hogyan kezeljem ezt a helyzetet, hogyan viselkedjek vele? Sajnos eléggé tönkrevágott engem meg az életemet ez a nő.:((egyébként már elköltöztem otthonról, kollégiumban lakok)


2011. jan. 23. 21:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%

ha már nem függsz tőle (anyagilag, lakhatás) szakíts meg minden kapcsoltatot. persze csak időlegesen, de ezt neki nem kell tudnia. ha közeledne,mondd azt, neked most nem jó az időpont, vagy ez már a saját életed, majd te jelentkezel..stb.

rövid időn belül egészen megváltozik a hozzád állása. szerintem, most, attól fél, hogy te is felnősz és egyedül marad. nem lesz akit irányítson.

szóval, hagyd, éld a saját életed és szigorúan (az első időben) havonta, vagy alkalmakkor keresd csupán.


sok sikert és kitartást!

2011. jan. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
30%

Szerintem veled van a baj, nem az édesanyáddal.. Elég nehéz olyan gyereket nevelni, aki nem látja be, hogy saját maga miatt tanul, kényszerbetegséggel, depresszióval küzdött..Ha ilyen problémáid voltak és ráadásul még egyedül is nevel, ne csodálkozz, hogy úgy érzi a te életed az övé is..Mert segítségre szorulsz..A pszichiátrián mit mondtak, hogy az édesanyád hibája..stb???..Mert szerintem nem..Lázadó tinédzser koromban én is mindent anyámra kentem, csak azóta kinőttem..Ő is mindig ideges amikor hazajön, mert nem egyszerű egyedül nevelni több gyereket, pénzt keresni diploma nélkül..De én ezért nem haragszom rá,hanem inkább segítem őt mindenben, kedvébe járok, hogy ha már idegesen jön haza legalább itthon lenyugodjon..


Hogy mi a véleményem anyukádról?..Sajnálom szegényt, hogy te nem vagy elégedett az életeddel és ezért is őt hibáztatod..

2011. jan. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Csak egy kérdésem volna, mielőtt papolnék...:


Édesapáddal jól kijönnek? Szeretik egymást úgy igazán, boldogok, stb...?

2011. jan. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
72%
Mintha anyámról írtad volna... Szerintem csak a kapcsolat teljes és végleges megszakítása segíthet. Már ha... Nagyon együttérzek Veled! Ja, most jó sokan TÉGED fognak itt majd fikázni, mert akinek nem ilyen az anyja, annak lövése nincs arról, miről írtál.
2011. jan. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
9%

Húú de gonosz lehet az aki egyedül felneveli a gyerekeit és diplomát akkar a kezükbe adni. Sőt mikor betegek még orvoshoz is viszi öket...

Kérdező néz már kicsit magadba, nölj fel és ne hibáztasd mindenért az anyádat.

2011. jan. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Kb az én anyukámat írtad le, azzal a különbséggel hogy neki van diplomája és kb 700 ezer forintit keress havonta(külföldön, szóval neki nincs anyagilag nehézsége, legalábis nem kéne hogy legyen, mert az sok pénz itt is.


Èn nem tudtam a váltságban munkát kapni, a gimi után, hogy kiakart rugni, mert nem dolgoztam és nem tanultam, mert hogy lusta vagyok mondja, de szeret, akar nekem egy jó életet. Végül kaptam munkát ahól 60 ezret kerestem, akkor kitalálta hogy 50 ezret kell haza adnom, és ehez még tartozásom van azokról a hónapokról mikor nem volt semmi pénzbevételem. Szóval kb egy évig minden pénzemet neki adtam.

Végül kitaláltam hogy megyek tanulni, de akkor is kell adni, hogy vegyek szépen föl kölcsönt hogy neki fizessek, vagy költözek el ha nem tetszik.

Pillanatnyilag próbálok felvételire felkészülni, jelentkeztem egyetemre, és van egy részmunkám, de most még a saját kajámat is kell föznöm.

Akármit csinálok mintha csak nehezitené a dolgom.

2011. jan. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

NEM EGYEDÜL neveli a gyerekeit,az apuka is velük van. Csak éppen az a típus,aki szereti uralni a körülötte levőket! Sajnos vannak ilyen emberek,de nem tudsz velük mit kezdeni.

Próbáld minél jobban függetleníteni magadat tőle.

2011. jan. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
persze jó, hogy diplomát akar, de nem elsősorban miattunk akarja, hanem saját maga miatt! Az érzelmeinkkel sem foglalkozott sohasem (pedig az is mennyire jó lett volna nekünk!) Apámat is folyamatosan alázza.. mindig pocsék volt a kapcsolatuk.
2011. jan. 23. 22:07
 9/17 anonim ***** válasza:
18%
talán mert tudja milyen érzés szar végzettséggel, szar munkát végezni, emellett családot fenntartani. és óvni akar téged. borzalmas...
2011. jan. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
90%

Nem kell minden kapcsolatot megszakítani vele. Jót akar, de nem jól. Nem élheti a te életedet. Nem érezhet veled együtt.

Anyám általános iskolát, apám szakmunkásképzőt végzett. Testvéreik, mind értelmiségiek, jól állnak anyagilag. Engem is és testvéremet is kitaníttatták. (Ahogy apám mondja "diplomát adtak".)


Annyit tanácsolok, hogy nem kell minden hétvégén hazajárni. Hivatkozni kell tanulásra, vizsgákra, munkára, haverokkal programokra, csajozásra-pasizásra (nemtől-beállítottságtól függően). Olyan 2, de inkább 3-4 hetente bőven sok egy hétvége otthonra.

A másik a telefonálgatások. Minden másnap hívnának, van úgy naponta többször is. Nem kell engedni. Skype-on is órákat eldumáltunk mi is ősökkel. Most már heti egyszer beszélünk ott, de 15-20 perc után, telefonba 5 perc után kerek perec megmondom, hogy unalmas a téma, meg különben is dolgom van.

A harmadik a véleménykülönbségek. Apám olyan, hogy ha valakinek más a véleménye, mint az övé, az a legtiszteletlenebb, tróger, mocskos állat. (Ezt így nem mondja, de így viselkedik.) Persze akár naponta többször is véleményt változtat. Ha nem akarom hallgatni a hülyeségét, leállítom, hogy hagyja abba, nem érdekel. Ha tovább nyomatja a dumát, otthagyom, átmegyek másik szobába. Nem keveredek vele vitába, mert úgyis elnyomna. Csak passzív ellenállás.

A negyedik. Nem kell mindenben őszintének-szókimondónak lenni velük. Míg vizsgáztunk, mindig azt mondták, hogy ugyanúgy izgulnak, meg jobban, mint mi. "Velünk együtt vizsgáznak." Velem senki ne vizsgázzon együtt. Úgyis elég ingerült vagyok, ha teljesíteni kell, hogy nem kell mástól hallgatnom, hogy tanuljál, mert csóringer maradsz. Meg elkezd anyám sírni, hogy nem sikerült valami. Nem tudok utána gondolkozni. Olyan is volt, hogy kérdezték, hogy sikerült. Hát mondom nem jött össze. (Hogy is jött volna, amikor be se mentem.) Meg tesómat uszítják párja ellen, mert semmi nem elég jó nekik. Szóval nem kell őszintéskedni.


Hogy felnőtt-önálló emberként kezeljen valaki, úgy is kell viselkedned: saját lábadra állani, saját döntéseket hozni, kiállani mellettük, élni a saját életed, amibe mindenkit csak olyan szinten belevonni, ahogy szükséges.

És körbenézni a "saját házad táján", hogy mit csinálhatnál másképp, hogy jobb életed legyen. (Mert könnyű bűnbakot keresni, és mindent ráfogni.)


A manipulációhoz is két ember kell: egy manipulátor és egy manipulálható egyén.


27f

2011. jan. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!