Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem érti meg a barátnőm,...

Miért nem érti meg a barátnőm, hogy ez nem fog változni?

Figyelt kérdés

Van egy fiam, aki után fizetek tartásdíjat és ezen felül is veszek neki ezt-azt. Úgy gondolom ez az én döntésem, az én fizetésemből megy és marad is bőven.


A mostani barátnőmmel 6 hónapja vagyunk együtt, szerelmes vagyok belé. Ő úgy gondolja hogy sokat költök a fiamra. Én viszont úgy, hogy ehhez (még) semmi köze.

Hogy közöljem ezt vele finoman? Vagy tényleg engednem kéne neki?


2012. nov. 15. 23:21
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
100%
utolsó vagyok, bocsánat kicsit összezagyváltam: szóval azt akartam írni, hogy akkor lenne beleszólása, ha te pl. nem fizetnél a rezsibe, és ő etetne, a pénzedet meg a gyerekre költenéd. De egyébként semmi köze hozzá, hogy hogy osztod be a fizud.
2012. nov. 16. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
58%

" Hogy egyformán költesz e barátnődre és a gyerekedre? "


Ne haragudj, hogy megkérdezem, de Te normális vagy? Látod, olvasod amit írsz? El sem hiszem, hogy valaki képes erre ösztönözni a másikat, már miért költene ugyan annyit a barátnőjére? Komolyan nem is értem. Könyörgöm, a gyerekéről van szó.

2012. nov. 16. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
100%

6 hónap után ha nem életek együtt akkor semmi köze hozzá


ha együtt éltek és közös kasszán vagytok akkor is max annyi h tudja ennyi ment el

de beleszólása h te mit adsz a gyerekednek meg ha már nem lehet veled -- nincs

2012. nov. 16. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat


Ő az első lány a válás óta akivel komolyan gondolom. Nagyon belezúgtam és jól elvan a fiammal is. Csak ez a pénz :-(

Havi 30 a gyerektartás. Amit ő feleslegesnek tart az a ruha és az apróságok. Amin most ez kibukott az egy társas volt.

2012. nov. 16. 09:05
 25/40 anonim ***** válasza:
100%
Csak abban az esetben lehet beleszólása, ha együtt éltek és a megélhetésetek függ ezektől a kiadásoktól (pl. inkább veszel vmit a gyereknek és nem jut vacsorára pénz....) De ahogy írtad szerintem itt nem erről van szó. Magyarázd el neki, hogy mennyibe kerül egy gyerek, higyje el hogy ez a minimum. Lehet csak szimplán nem lát rá a dolgokra és téves elképzelései vannak arról, hogy mennyit kell költeni egy gyerekre. Remélem ha elmagyarázod/levezeted neki, akkor megérti és nem pénzéhességről van szó.
2012. nov. 16. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
73%

Egy társasjátékon akadt ki legutóbb? Ajaj...


Igazuk van a többiekben. Abban az esetben adnék a barátnődnek igazat, ha közös kasszán vagytok már, együttéltek, s emiatt elmaradnának a csekkbefizetések, nem jutna alapvető dolgokra.

Vagy ha a volt feleséged a gyerektartást nem a gyerekre költené, hanem ő járna el belőle szórakozni, bulizni.


De gondolkodj el azon, ha már most ezt csinálja, mi lesz később. Vagy ha majd születik közös gyereketek.

Nagyon rendet kell tenni ennek a nőnek a fejébe. Fel kell fognia, hogy te annak a gyereknek ugyanúgy az apja maradtál, s fogsz rá költeni.

2012. nov. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
91%
Mi a f.szért pofázik bele a barátnőd, hogy mit veszel a saját gyerekednek!! Nagyon vigyázz, mert idáig csak tartotta magát, ha egy ilyen ribit elveszel, utána még egy túró rudi miatt is nyavajogni fog! VAnnak ennél normálisabb nők is!
2012. nov. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
14%
Az én páromnak is van egy 6 éves fia, és én sem szeretem ha a tartásdíjon felül rákölt. Nem élünk túl jól, mi egy kasszán vagyunk, de akkor sem gondolom helyesnek a hozzáállásom. Magam ellen beszélek, de én tudom magamról, hogy nem igazán szeretem a kisfiút, mert annyi bosszúságot okozott az anyja már nekünk, hogy vele azonosítom. Pedig, imád a gyerek, szeret vele lenni, és én is foglalkozom vele, sosem vallanám be a páromnak amit most ide leírtam, csak azért teszem, hogy tisztán láthass a helyzetedben. Főleg, ha nem is okoz kiesést a kasszában egy társas összege, akkor jól át kell gondolnod a dolgot, mert nem jó helyről fújnak a szelek. Sajnálom, hogy ezt kellett írnom.
2012. nov. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
87%

Kérdező! miért finoman kéne vele közölni?! ha képes a gyerekedre költött pénzbe beleszólni, akkor ez egy ribänc, és ez csak rosszabb lesz. te engeded egy idegen csajnak, hogy beleszóljon a gyerekedre költött pénzbe, csak mert most épp rá áll a farkad?


gondolom a csaj valami jónő, és a kérdező ezt is elviseli, mert jó dugni a csajt.


ha ezt elviseled, akkor jó szär apa vagy.

2012. nov. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
100%

En soha sem értettem azokat, akik ugy gondolják, hogy fizetik a minimális gyerektartást az anyának és más semmit nem vesznek a gyereknek. Ugy gondolják, hogy ezzel minden meg van oldva.

Nagyon dícséretes (példát vehetnének rolad sokan), hogy ezen felul is a gyermekedre koltesz.

A barátnodnek egyenesen megmondod és ha nem tetszik neki, akkor lelép. Inkább most, mint majd 2-3 év mulva.

26N

2012. nov. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!