Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy tudom a múltat lezárni...

Hogy tudom a múltat lezárni és nem a múltban élni?

Figyelt kérdés

Mindig ha valami rossz történik akkor túl sokat rágódom rajta.Mi lett volna ha...miért így történt és a többi.

Hogy kell ezt úgy felfognom,hogy ne mérgezze meg a jelent és ne azon agyaljak,hogy mit kellett volna csinálni?


2012. nov. 4. 10:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Elfogadni kell, mint rossz esemeny pl., viszont amikor mar megvizsgaltad, hogy miert tortent stb., akkor mar lepj tovabb, mindig legyen celod amire koncenralsz, elj a jelennek, a celod elerese erdekeben pl.
2012. nov. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Sajnos én is ilyen vagyok mint te, úgyhogy megértelek. A múlt hibáiból tanulni kell, és egy képzeletbeli fiókba betenni azokat. Sajnos én azért nem tudok túllépni dolgokon, mert még mindig hatással vannak a jelenemre, és képtelen vagyok felül kerekedni rajtuk. Jelenleg keresem az utat, hogyan zárjam le a dolgokat, más, új életet próbálok kezdeni mert már szétfeszít a tehetetlenség. Ugyanabban a körhintában ülök, és tehetetlenül nézem, hogy újra-és újra megtörténnek ugyanazok, vagy legalábbis hasonló dolgok velem. Új emberek, új élmények kellenek ebben biztos vagyok, a jelenlegiek közül pedig azok, akik nem az előbb említett rossz, és tehetetlen dolgaimmal kapcsolatosak.

Én ezzel próbálkozom. Először gondolatban összerakni mi is lenne jó nekem...

2012. nov. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.Igen,nekem is még a jelenemhez tartozik a múltam és valamilyen szinten velem is marad.

Próbálok a jövőmre koncentrálni,de az a baj,hogy én mindent nagyon nehezen felejtek és hetekig hónapokig sőt...nem ragozom rágódom olyanon amin már nem tudok segíteni és akkor jön,hogy én miben voltam hibás és mit kellett volna tennem és mért nem úgy lett,mért így.

Azt tudom valahogy másként kell felfognom,mert ez nem vezet sehová csak egy helyben toporgok.

Úgy irigylem azokat az embereket akik könnyen átvészelnek dolgokat,könnyen túl teszik rajtuk magukat és mennek tovább,nem néznek és nem rágódnak még hónapokkal utána is rajta!

2012. nov. 4. 13:01
 4/6 A kérdező kommentje:
*nem néznek hátra*
2012. nov. 4. 13:03
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy írtam:

1. tanulság: amiben kell hogy találj feloldozást is: pl. rosszul döntöttem, de megpróbálom hasonló helyzetben másképp, jobban csinálni, sőt nem megpróbálom, hanem így fogom csinálni...

2.fiók

3. Figyelem elterelés: A figyelmedet kéne valahogy megtanulni tartósan lekötni ilyenkor valami mással, hogy ne gondolkodj. És másra tudjál koncentrálni, még ha az egy hobbi, vagy nem feltétlen hasznos dolog, legyen inkább szórakoztató, amivel töltődni tudsz, nem pedig lemerülni az aggodalmaskodáson.

2012. nov. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem probléma, ha a múltban élsz, mert van egy nagyon jó mondás. Ahhoz, hogy előre léphess, a múltból kell merítened. Én ehhez tartom magam.
2017. aug. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!