Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A családom szerint gáz van...

A családom szerint gáz van velem mert 23 éves vagyok és még nem volt kapcsolatom?

Figyelt kérdés
Furának tartják, mert mások már 12 évesen járnak valakivel, vagy a gimiben már 1000%. Én még elvégeztem egy 2 éves OKJ-t is, de semmi....Mondjuk mindig "szerelmes" voltam, rajongtam valakiért, de ezekből nem lett semmi.
2012. nov. 1. 22:09
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
Szerintem csak aggódnak érted,mert nem akarják,hogy egyedül legyél.Amúgy szerintem nincs ezzel semmi baj,van,aki korán érő típus és van, aki későn érő.Nem kell bepánikolni.
2012. nov. 2. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
59%
De mit jelent az, hogy megérni valamire? És csak a szexre lehet megérni? Lehet, hogy van egy 40-es kétgyerekes ember valahol, aki sokkal éretlenebb, mint egy 20-on éves szűz. Az érettséget tényleg a szexre értjük? Arra a dologra, amihez az égvilágon semmi nem kell?
2012. nov. 3. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
43%

" Az érettséget tényleg a szexre értjük? Arra a dologra, amihez az égvilágon semmi nem kell?"


----Nos izééé, elég erősen IGEN!

ja hát valóban nem kell hozzá semmi, csak először is egy egészséges pszichoszexuális fejlődés eredményeképpen létrejött egészséges identitás, amelynek persze a szex igen szerves része.

Úgyhogy nem olyan egyszerű kérdés ez, és 20-on éves korban azért én igazából azt nem értem, hogyan nem mozognak valakiben a hormonok, ösztönök annyira, hogy akár tudattalanul is elcsavarják a fejét a lányok / fiúk?


Arról az igen nagy veszélyről meg nem is beszélve, hogy ha erre majd ráébred az illető pl 30 évesen, és azon kapja magát, hogy "jézusúristen, egyszerűen kihagytam a fiatalságom", na akkor szoktak akár tragédiák is történni. Szóval nagyon is fontos, és én javasolnék neked egy JÓ pszichológust, hogy átbeszéljétek kicsit mélyebben az okokat, mert valami nyilván van emögött!


Egyébként csak megjegyzésnek szánom, hogy tényleg mennyire eszméletlen, hogy a két szélsőség létezik nagyrészt a mai fiatalságban (? vagy nem csak a maiban??). Egyrészt vannak az ilyen típusok, na azért sztem ők kisebb %-ban, másrészt meg csak hűledezek az olyanokon, hogy egy éjjeli szórakozóhelyen az alig 14 éves kiscsajszi a 18-19 éves srácokat sorra viszi be a klotyóba "lerendezni", és igazából teljesen nyílt titok, hát a fiúk meg persze ugyan miért is ellenkznének? :D

Hihetetlen, mennyire eldönt minden egy családi és haveri háttér, na meg az a bizonyos pszichoszex. fejlődés ... Na nem azt mondom, hogy qurvának kell lenni, na csak valahogy szembetűnő ez a nagyon extrém kettősség ebben is nálunk.

2012. nov. 3. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
47%

6:25

Pszichológusként is helytállónak találom amit írsz.


Én mégsem így fogalmaznék. "gáz" (ahogy Te fogalmazol) nincs, "gáz" akkor van, ha Te is úgy érzed már kellene valami és mindig falnak ütközöl. Valószínűleg olyan a személyiséged, hogy visszahúzódó vagy, nem kezdeményezel, hagyod, hogy történjenek a dolgok, ahogy "esik úgy suppan alapon". Nekem van egy nagyon jó barátnőm, aki ugyanígy van, voltak nagy plátói szerelmei, de semmi több. A szexel ő úgy van, hogy szerintem nem is érdekli (valljuk be vonzalom nélkül engem sem tudna érdekelni) és nem is tudja "milyen".


Azt gondolom nem kell összehasonlítgatásokat végezned, hogy mi van azzal, aki 12 évesen kezdi, mert az a másik véglet. Ayért mégis van egy "egészséges" köztes megoldás mindig. Tudod: a megoldás valahol mindig középen van...


Vagy: van egy nagyon kedves rokona a páromnak, ha jól emlékszem 2 éve voltunk az esküvőjén, 43 évesen vette el a szintén 43 éves barátnőjét feleségül. Első házasság, és nem éreztem "gáznak". Valaki írta korábban, hogy sok minden kell passzoljon egy kapcsolathoz, nos, hát igen. Nem csak Te és az akaratod, vagy a szerelem-érzésed kell. Mert az bizony édes kevés egy házassághoz.

Én (és most vajon melyik táborba tartozom) 16 évesen mentem oda egy parkban gitározó sráchoz, hogy hadd próbáljam ki a gitárját. Ha ő aznap otthon marad és nem megy gitározni, ha nekem aznap, nincs bátorságom odamenni, ha aznap rossz idő van és nem megyek sétálni stb. stb. akkor nem ismerhettem volna meg és most nem lenne a vőlegényem. És az érzelmi tényezők, a pszichoszexuális fejlődés stbstb...ha nem tud két ember beszélni érzelmekről, félelmekről, vágyakról, álmokról, problémákról, az eléggé félresikerült kapcsolat lesz, és kisíklik...Szóval rengeteg dolog kell egy kapcsolathoz, ez igaz, de Neked is legalább annyit kell tenned, mint a Másiknak.


Visszatérve a kérdésre, nincs "gáz". Akkor van az, ha ez már neked is kellemetlen, ha már Neked is hiányérzettel jár ez az állapot. Addig nincs. Én pedig hiszem azt, hogy ha eljönne az "Igazi" akkor egy percet sem várnál tovább, felébrednének azok a hormonok...


De jó ötletnek tartom, azt is, hogy keress fel egy szakembert, akinek beszélhetsz a témáról :)

Minden jót Neked!

2012. nov. 3. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
Az előttem szóló két embert kérdezném, hogy mi az istenért olyan iszonyat nehéz felfogni, hogy rengeteg ember van, aki akarna, csak nem tud?!!
2012. nov. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
59%
Hát, szerintem magához a szexhez nem sok kell, tinédzserek és az állatok is tudnak mindenféle pszichoszexuális fejlettség nélkül, úgyhogy ez nem elengedhetetlen a szexhez. Nem csak egészséges szexuális fejlődésen átesett felnőttek szexelnek.
2012. nov. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:

10:11

mit értesz az alatt, hogy "akar de nem tud" ???

komolyan nem értem, és érdekelne!

2012. nov. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:

16:19


gondolom azt érti hogy sokan szeretnének kapcsolatot, de attól függetlenül még válogatnak és nem jönnek össze egy nolifer alkoholistával, csak azért hogy legyen kit bemutatniuk a családnak meg a haverjuknak....

2012. nov. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:

ez hülyeség ... nanáááá alap h igényes vagyok és vannak elvárásaim a külsőt és a belsőt tekintve is, de most ezt úgy írod mintha csak alkoholisták közül lehetne választani, és mondjuk a 100-ból 99 idült alkoholista, a maradék 1 pedig csak olyan kezdő, és akkor ez a kínálat ..

Csak te kevered az igényességet a rigidséggel sztem. Van éppen elég izgató és igényes csajszik,a és fiú is, szal nem értem ezt a választ. ha csak nem vagy beszorulva egy 200 fős faluba, ahol rá vagy kényszerülve kb 2 választási lehetőségre, na de még akkor is szedhetsz magadnak csávót máshonnan, szal ez amolyan magadat mentegető, önigazoló válasz, nyilván nem ez áll a háttérben.

Nekem volt egy iylen haverom, az se csajozott kb 20 éves koráig, aztán rájöttünk egy szép napon az okára, és hát azért volt olyan visszahúzódó meg hogy hallani se akart csajokról, mert kiderült, hogy kb 2 centis farka volt :D na ennyi. általában ilyen mélylélektani okok szoktak amögött állni, ha valaki furcsa mód nem talál .... Hát persze, mert amikor még beszerveztünk neki egy bombázó csajszit, azt is majdnem kimagyarázta, hogy éppen fáj a feje. Ja hát hogyne, indok mindig van, tudod, de azért az okok ennél jóval de jóval mélyebbek szoktak lenni, és az is igaz, hogy a felszínen divat ezt az igényességre fogni, pedig köze nincs hozzá :)

2012. nov. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
49 %, megírom neked privátban.
2012. nov. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!