Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem várhatom el, hogy anya...

Nem várhatom el, hogy anya kiváltsa a fogamzásgátlómat? Nehéz ennyit megtenni?

Figyelt kérdés

Neki csak annyi, hogy bemegy a gyógyszertárba és megveszi.

Nekem meg nem adják ki recept nélkül, tehát egész nap ott kéne ülnöm a dokinál a receptért. Heti 2x rendel és mindig millióan vannak. Volt, hogy odamentem du 1-re és 7-kor elküldtek azzal, hogy vége a rendelésnek. És nem csak én voltam ott egyedül.


Persze odaadnám neki a pénzt, neki csak annyi lenne, hogy bemegy és megveszi. Sőt, ha nagy a sor akkor simán bemegy és megkeresi, majd egy nem használt kasszánál beüti.


1x megtette, de azóta nem. Pedig amikor én mentem a recepttel, kérdezték, hogy hogyhogy nem anyu jött érte...


2012. nov. 1. 14:38
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:
100%

Ha az orvosod szabin van, akkor van helyettese, ő ugyanúgy felírja neked a gyógyszert.

Menj el és írasd fel vele.

L/25

2012. nov. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 anonim ***** válasza:
100%

#40 "Milyen vérvétel? Én 22 éves vagyok, 5 éve szedem pont, de egyszer sem vettek tőlem vért, soha életemben. Nem hallottam arról hogy ez szokásos lenne." - akkor válts orvost, és ezt nem viccből mondom. A májfunkciót és a véralvadékonyságot legalább az első időkben, és aztán évente illik ellenőrizni 2 aprócska okból:

1, az ösztrogén fokozza a véralvadást, ilyen célból is forgalomban van

2, a máj végzi az ösztrogén lebontását, rossz májműködés esetén felhalmozódik és furcsa dolgokra képes, visszeresség, embólia, trombózis, meg hasonló nyalánkságok.

Szóval nincs semmi gond szerintem azzal, ha valaki fogamzásgátlót szed, csak egyszerűen bizonyos biztonsági intézkedéseket be kell tartani, pont ahogy autónál is megnézed az olaj és hűtőfolyadék szintjét mielőtt hosszú útra mész, már ha okos vagy. Az ostoba meg a besült motor cseréjét fizeti, ha peche van.

2012. nov. 1. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 anonim ***** válasza:
100%

A gyógyszertáros megütheti a bokáját ha vényköteles gyógyszereket adogat ki recept nélkül ezt nagyon jól tudom, mert egy rokonom gyógyszerész és ha sürgős, akkor pl mi sem szívesen megyünk el egy Algopyrin receptért a dokihoz. Ő mondta, hogy néha egy-egy csúsztatás így belefér, eltudják tusolni, de azért rendszeresen nem.

Egyébként ha receptért mész, akkor jobb helyeken 99%-ban nem kell kivárni a sort. Nálunk egy recept kiadás kemény fél perc, nyújtom a tajkártyám, fogamzásgátlót szeretnék íratni és már nyomtatják is. Ha sietek és nagyon sokan vannak előttem, akkor megszoktam kérdezni ki következik és udvariasan megszoktam kérni, hagy ugorjak be előtte egy receptért.

Oda is lehet telefonálni, hogy ma beugranál a receptért, legyenek kedvesek előkészíteni, így csak két beteg között benyúlsz érte.

2012. nov. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 anonim ***** válasza:
100%

"Milyen vérvétel? Én 22 éves vagyok, 5 éve szedem pont, de egyszer sem vettek tőlem vért, soha életemben. Nem hallottam arról hogy ez szokásos lenne."

- Én is javaslom, hogy válts orvost, mert kellene, hogy legyen évente egyszer vérvétel annak, aki fogamzásgátlót szed, illetve rákszűrés is (de az amúgy is). Az a lelkiismeretes orvos, aki elküldi a páciensét évente egyszer vérvételre, hiszen hormont, vegyi anyagot szedsz rendszeresen!

2012. nov. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem várhatod el, hogy anyukád váltsa ki a fogamzásgátlódat! - ez volt az eredeti kérdés. Azt gondolom, hogy aki kefélni tud, az legyen annyira felnőtt, hogy egy szerencsétlen receptet fel tudjon íratni és azt ki is tudja váltani. Ennyi! Ehhez anyukádnak semmi köze.

( bocs a vulgáris fogalmazásmódért)

2012. nov. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 anonim ***** válasza:
100%
elozovel egyetertek anyukad nem fekszik melletetek ugye?fog gat a nagylanyok maganugye. Te gyogyszered vegyel annyi faradsagot uld ki a sort.Te kivaltanad edesanyadnak?
2012. nov. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 anonim ***** válasza:
Mondom, én azért a kérdezőt is megértem, nálunk is megesik néha, hogy a párom megy át a háziorvoshoz kiiratni, és utána kiváltani a gyógyszeremet, amikor éppen túlzottan stresszel a szitu...
2012. nov. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim ***** válasza:

Kedves 47-es! Nálunk anyummal működik oda vissza az infó csere, ha ő megy éppen dokihoz, vagy neki jut eszébe előbb, akkor én kérem meg, hogy írasson receptet, ha én megyek előbb, akkor én iratok neki, nekem tök mindegy. Gyógyszertárba is hol én megyek hol ő. Megveszek mindent, amire megkérnek, nem érdekel, hogy az egy szimpla náthára való vacak, vagy fogamzásgátló, szerintem ez természetes, de nem kényszer alapján működik. Felnőtt vagyok elvileg (22 éves), megtudom oldani akkor is, ha anyu nem vállalná be, ahogy ő is megtudná oldani nélkülem.

A lényeg a recepten van. Sosem küldeném el anyumat még az ismerős gyógyszerészhez sem, hogy könyörögje ki nekem recept nélkül a gyógyszerem, mert igen, ez kellemetlen neki is és a gyógyszertárosnak is, mert ELVILEG ezt nem tehetné meg.

2012. nov. 1. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anonim ***** válasza:
40%

Kedves előző, igazad van, a lényeg a recepten van... én már felnőtt vagyok gyakorlatilag is (48/F), és bizony pont a gyógyszer feliratása jelenti azt a stresszt, amivel időnként nem akarok szembenézni, de gyakorlatilag is mindig az utolsó pillanatra halogatom.

Ezért mondom, hogy megértem a kérdezőt is, amikor nekem módom volt kikerülni, én is kikerültem.

2012. nov. 1. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim ***** válasza:
Más az, amikor egyszer-egyszer megteszi valaki és más az, amikor ELVÁRJÁK tőle.
2012. nov. 2. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!