Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem várhatom el, hogy anya...

Nem várhatom el, hogy anya kiváltsa a fogamzásgátlómat? Nehéz ennyit megtenni?

Figyelt kérdés

Neki csak annyi, hogy bemegy a gyógyszertárba és megveszi.

Nekem meg nem adják ki recept nélkül, tehát egész nap ott kéne ülnöm a dokinál a receptért. Heti 2x rendel és mindig millióan vannak. Volt, hogy odamentem du 1-re és 7-kor elküldtek azzal, hogy vége a rendelésnek. És nem csak én voltam ott egyedül.


Persze odaadnám neki a pénzt, neki csak annyi lenne, hogy bemegy és megveszi. Sőt, ha nagy a sor akkor simán bemegy és megkeresi, majd egy nem használt kasszánál beüti.


1x megtette, de azóta nem. Pedig amikor én mentem a recepttel, kérdezték, hogy hogyhogy nem anyu jött érte...


2012. nov. 1. 14:38
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:
3%

Adtam neki választ, de ne zavarjon. Csak priviben, mert az ilyen házisárkányok, mint te, úgyis belekötöttek volna! :)


Ja és nem vagyok elkényeztetett anyuci-apuci kislánya, jelentem, 37 éves bírónő vagyok. Na csókollak!:)

2012. nov. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 anonim ***** válasza:
27%
Sajnos rosszul hazudsz. A fogalmazásod és a mondanivalója se a 37 évedre nem illik, se a bírói nagyzolásodra.
2012. nov. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 anonim ***** válasza:
69%
Szerinted más mit csinál kislány? Odamegy a nőgyógyászhoz és kivárja a sorát, hogy felírassa a fogamzásgátlót! 3 havi adagot írnak, így ez azt jelenti, hogy évente 4x kell kiülni a sorodat, plusz egyszer a szokásos vérvétel miatt kell elmenni. Ezt nehezen tudom elképzelni, hogy 1-re odamentél és 7-kor meg elküldtek, hogy vége a rendelésnek. Soha sehol nem jártam még úgy, hogy ennyit kelljen várni (még háziorvosnál sem, pedig ott azért sokan szoktak lenni). Plusz ha bejelentkezel a betegirányítóban, akkor az azt jelenti, hogy ha a rendelés vége után kerül rád a sor, akkor is behívnak. A betegirányítóban valamennyi idővel a rendelés vége előtt nem vesznek már fel beteget, ha tudják, hogy rengetegen vannak.....
2012. nov. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 anonim ***** válasza:
67%

Tökre mindegy bíró kisasszony! Én dolgozom, plusz másodállásban is dolgozom, plusz gyereket nevelek, háztartást vezetek, mégis el tudok menni 3 havonta nőgyógyászhoz, hogy felírja a gyógyszert. Nem hiszem, hogy ez olyan nagy problémát okoz. Ez egy kitalált ürügy, nem akar a kislány ott ülni a nőgyógyásznál ennyi. Egyszerűbb lenne neki, ha anyukája kiváltaná recept nélkül.

Persze, megkérdezheti anyukáját, de ha anyukája azt mondja, hogy nem gyerek, nem váltom ki neked, intézd el, akkor NEM VÁRHATJA EL a gyerek. Ez volt a kérdés.

2012. nov. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 anonim ***** válasza:
42%

Nem érdemes foglalkozni vele!

Túl primitív!

2012. nov. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 anonim ***** válasza:
12%
Mi vagy te bírókisasszony? Önkéntes megmentő? Engem sem érdekel a kötözködésed, ugord át a hozzászólásaimat, én is azt teszem a tieiddel! Csá!
2012. nov. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 anonim ***** válasza:
12%

Ha megy valahova anyukád, pl vásárolni, fogd kézen szépen és rángasd be a gyógyszertárba.

Vagy ha épp együtt mentek valahova, mond neki h.: Nini, ott egy gyógyszertár, szalagyjunk már be a tabimért gyorsan. Ott a markába nyomod a pénzt, ő meg kikéri és kész.

2012. nov. 1. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 anonim ***** válasza:
100%
A haziorvos felirja. Felhivod a rendelot, kozlod hogy x tablettat szeded, harom havi adagot legyen szives felirni, mikor meghetsz a receptert. Ennyi/
2012. nov. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 anonim ***** válasza:
55%

#33, pedig sajnos simán megeshet, amióta a szakorvosok elvándorlása tart... a párom, aki épp valami nőgyógyászati gonddal ment szintén úgy járt, hogy odament 4-re, és 3/4 8-kor még éppen behívták... ott ült majd 4 órát lázasan, pusztán azért, hogy megfeleljen a REND-nek...

Én a helyében biztos nem vártam volna ki... úgyhogy az itt feltett alapkérdésben az a helyzet, hogy a Kérdezőt is meg tudom érteni, meg az anyja szempontjait is, aki valszeg nem akarja, hogy a lánya nőgyógyászati kontroll nélkül szedjen folyamatosan hormonkészitményt. És a dologban szokás szerint 1 hibást látok, a REND-et, ha egyszer a fohgamzásgátló szakmailag évente igényel nőgyógyászati kontrollt, akkor miért nem írhatja fel az a nőgyógyász 1 évre azon a kontrollon, csak azért, mert valami begyöpösödött minisztériumi tintanyalók és politikusok így határoztak???

2012. nov. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 anonim ***** válasza:
96%

"plusz egyszer a szokásos vérvétel miatt kell elmenni"

Milyen vérvétel? Én 22 éves vagyok, 5 éve szedem pont, de egyszer sem vettek tőlem vért, soha életemben. Nem hallottam arról hogy ez szokásos lenne.


Beszéld meg anyukáddal hogy egyszer vegyétek meg együtt, és kérdezzétek meg a gyógyszerészt, hogy kiadná-e neked is. Vagy még időben kérd meg mindig anyukád hogy váltsa ki, ne az legyen hogy holnap már be kell szedned.


Azt sem értem hogy miért kell sorban állnod. Én mindig felírom a nevem és a gyógyszer nevét egy cetlire, és ha két kilóméteres sor van, akkor is két beteg között odaadom a papírt. Az aszisztens kinyomtatja a receptet, 2 perces művelet.

2012. nov. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!