Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apám semmiben nem segít...

Apám semmiben nem segít anyámnak. Mit mondjak neki?

Figyelt kérdés
Apám egyáltalán nem segít a házimunkában anyámnak. Míg anya minden erejével azon van, hogy kitakarítsa a lakást, apám TV -t néz, olvas, vagy alszik, szóval jól elvan. Nincs tesóm, így egymagam nem sokat tudok segíteni anyának, de megteszem ami tőlem telik. Apám viszont minden teendőt halogat, mintha ez természetes lenne, aztán meg neki áll feljebb. Mit mondjak neki?

2012. okt. 31. 18:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%
Semmit. Ez nem a te dolgod. Én apum is ilyen, ami nekem eddig fel sem tűnt. A kinti, udvari, avagy az autóval kapcsolatos melókat, barkácsolásokat megcsinálja, de házimunkát abszolút nem. A múltkor nálunk volt a párom, aki szó nélkül elkezdett vacsora után mosogatni és le is esett a szüleim álla, hogy ilyen létezik. Akkor mondta anyu, hogy bezzeg apu ilyet sosem csinált volna, de ő így szeretett bele, elfogadja. Apu is beismeri, hogy lusta. Anyué a háztartás és kész. Én sokat segítenek neki. Ugyanúgy megtudom fogni a porszívót, vagy a portörlő rongyot... Reggel anyu mosogat, este én. Sokszor én mosok, ha neki nincs ideje. Te is megtudsz csinálni bármit. Majd anyudék lerendezik ezt egymás között.
2012. okt. 31. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%
Semmit mert ha évek óta ez így működik akkor nem a te szavadra fog változni.
2012. okt. 31. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
70%

Mindketten dolgoznak, vagy csak apukád? Mert ez sem mindegy. Ha édesanyád háztartásbeli, vagy lényegesen könnyebb munkán van, érthető, ha több mindent csinál.

Ha viszont ő is teljes állásban dolgozik, akkor tényleg illene apádnak is besegíteni. De sajnos ha édesanyád tűri a házicseléd szerepet, te hiába is akarsz változtatni apádon. Max annyit tehetsz, amit eddig is: segítesz neki.

2012. okt. 31. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Értem én, hogy ezt egymás között kellene lerendezniük, de sajnos nálunk az ilyesmi nem megy csendben, a kiabálást pedig nagyon rossz hallgatni. 15 éves vagyok, mindketten dolgoznak.
2012. okt. 31. 18:40
 5/12 anonim ***** válasza:
33%
Nálunk vannak férfi munkák, pl szemét levitel, boltból nehéz dolgok hazavitele. Ezeken kívül mást nem bíznék a férfire, nem is ért semmihez, mosás, mosogatás,őzés stb, soha nem kértem ilyesmire. Szüleimnél se volt szokás, hogy mondjuk a férfi takarítana. A legtöbb helyen a házimunka nagy részét a nő végzi, szerintem ez átlagos. De elmehet a férfi mondjuk befizetni a csekkeket, vagy hasonlók, konkrétan a házban nem is szeretném, ha elkezdeni tevékenykedni, biztos máshová pakolná vissza az edényeket és hasonlók, az az én területem.
2012. okt. 31. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
90%
Nálunk is pont ugyanúgy működik ez.Apám szerint a nőnek az a dolga,hogy összetartsa a családot.Ő tipikusan az a fajta,aki elvárja a feleségétől,hogy legyen tökéletes háziasszony,jó az ágyban,csinos,tiszta,ápolt még takarítás közben is és ráadásként még azt is,hogy az ő ballépései miatt mi vállaljuk a felelősséget.Amikor meg ezt a szemére vetem,akkor annyit mond,hogy én vagyok a gyermek,nekem az a rendeltetésem,hogy cipeljem a terhet.Szóval apám egy igazi balfaß,nem férfi az ilyen,én már legyintek rá.Csak az a baj,hogy egy csomó negatív beidegződésem van miatta és sajnos ezt más emberekre is kivetítem,amit nagyon nem szeretnék.
2012. okt. 31. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
49%
Ja egy kicsit off lett a vége,bocsiii
2012. okt. 31. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
65%

5-ös vagyok.

Nálunk úgy volt, hogy a gyerek a saját szobáját kitakarította, és mosogattunk is. A férfi meg ment boltba, cipekedett stb.

Most a mosogatás meg van oldva, mert van mosogatógép, nem annyira luxus dolog, mi kamatmentes részletre vettük, havi 7000Ft 10 hónapon keresztül. Csak, hogy leírjam, hogy nem annyira drága dolog. Minden tisztább, és nem megy vele az idő. A mosás se nagy dolog, a gép kimossa, csak teregetni kell, nem nagyon vasalok, ügyesen teregetek, minden kihúzgálok.

Takarítani hétvégente szoktam, hétköznap legfeljebb felsöprök.

A szobádat te is rendben tarthatnád, nem tudom eddig hogy volt.

Apukád még a boltba se megy le, abszolút semmit sem csinál?

Te magad nem sok mindent tudsz tenni, ezt a szülőknek kell egymással megbeszélni, hogy ki mit csinál.

Anyukám nem is engedte, hogy túl sokat besegítsek, mert majd elég lesz ha lesz saját lakásom. Csak a szobámat kellett, néha felsöpörni, mosogatni.

2012. okt. 31. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ez a szitu, a szüleim mindketten dolgoznak, apukám pedig itthon nem csinál semmit. A kertet sem tartja rendben, sokszor megkérik hogy menjen boltba, de még azt se csinálja meg, oda szól nekem hogy menjek már el én. Mostanában a favágást megcsinálja, de a kazánházig már nem viszi el. Az én helyzetem annyival jobb hogy 22 éves vagyok, egyetemista, de ha korábban hazaérek mosogatok, mosok, főzök, szóval mindenfélébe be tudok segíteni ha kell és van időm rá.

Elég sokszor szóltunk már apunak, nem az a veszekedős fajta a család, de ő volt megsértődve hogy mondani mertük hogy félig sincs kész a kerítés, meg nincs tűzifa vágva és a betonkeverőjét elvihetné az udvar közepéről, ne nekem kelljen már lánylétemre betonkeverőt húzgálni stb.

Nem tudsz mit csinálni szerintem te sem. Segíts anyudnak amiben csak tudsz, ennyi.

2012. okt. 31. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Hàt ezt nekik kell megbeszèlni...

Nàlunk ez úgy van,hogy pàrom az,aki nem szívesen segit a fözèsben,stb..apum pedig sokszor megfözte/mai napig/a vasàrnapi ebèdet...kerti melot is nagyrèszt apum csinàlja.

2012. okt. 31. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!