Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem várhatom el, hogy anya...

Nem várhatom el, hogy anya kiváltsa a fogamzásgátlómat? Nehéz ennyit megtenni?

Figyelt kérdés

Neki csak annyi, hogy bemegy a gyógyszertárba és megveszi.

Nekem meg nem adják ki recept nélkül, tehát egész nap ott kéne ülnöm a dokinál a receptért. Heti 2x rendel és mindig millióan vannak. Volt, hogy odamentem du 1-re és 7-kor elküldtek azzal, hogy vége a rendelésnek. És nem csak én voltam ott egyedül.


Persze odaadnám neki a pénzt, neki csak annyi lenne, hogy bemegy és megveszi. Sőt, ha nagy a sor akkor simán bemegy és megkeresi, majd egy nem használt kasszánál beüti.


1x megtette, de azóta nem. Pedig amikor én mentem a recepttel, kérdezték, hogy hogyhogy nem anyu jött érte...


2012. nov. 1. 14:38
1 2 3 4 5 6
 11/52 A kérdező kommentje:

Kardiológián asszisztens. Bár én nem tudtam erről, azt hittem, csak azért adják ki, mert jó barátnője a gyógyszertáros.


Miért felelőtlenség? A doki sem csinál velem semmit 3 havonta, amikor receptért megyek.

2012. nov. 1. 14:50
 12/52 anonim ***** válasza:
100%
Menj másik dokihoz receptért. Velem is előfordult olyan eset, hogy sürgősen kellett a fogamzásgátló (elhagytam), és egy másik orvos felírta. A gépben bent volt, hogy ezt szedem, így simán kiadta a receptet, plusz még nem is kellett órákat ott ülnöm.
2012. nov. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 A kérdező kommentje:
Oda meg utaznom kell, tehát ugyanott vagyok.
2012. nov. 1. 14:51
 14/52 anonim ***** válasza:
95%
Nem tudom, hogy most milyen a beosztás, de egy adag gyógyszer anno nekem elég volt 3 hónapra. Tehát évente 4szer kell elmenni feliratni. Abból lehet az egyik, amikor amúgyis mennél éves szürővizsgálatra, tehát akkor ígyis-úgyis végigvárod. Ezenkivül még 3 alkalmat kell megoldani. Ebből egyik eshet nyári szünetre, mondjuk augusztusra, aztán mész legközelebb őszi szünetben október végén. Aztán januárban elmész az éves szürővizsgálatra, és mégegyszer iratni a tavaszi szünetben kb. áprilisban. Amúgy a nőgyógyásztól is kérhetsz igazolást minden egyes alkalommal, hogy orvosnál voltál, és a suliban el kell fogadniuk. Vagy legalábbis nálunk anno elfogadták, ha szakorvosnál voltunk.
2012. nov. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 A kérdező kommentje:

3 havi, utoljára nyáron voltam, akkor volt rá időm.

Most viszont nem tudtam menni, mert szabin van.

2012. nov. 1. 15:00
 16/52 anonim ***** válasza:
82%

Errefelé ha csak receptért mész, akkor szólsz az asszisztensnek, hogy ez van, ő 10 perc múlva kijön a recepttel. Hacsak nem aktuális valami vizsgálat. Arrafelé nem működik ez?

Amúgy nem, nem várhatod el. Maximum megkérheted, ő meg nemet mondhat.

2012. nov. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 anonim válasza:
81%
Igazán nem rossz szándékból mondom, de ha kiskorúként ennyire fontos a fogamzásgátló szedése, akkor annyira lehetnél felnőtt gondolkodású, hogy Te magad intézed el. Elhiszem, hogy zavar a magyar egészségügy, hidd el mást is.
2012. nov. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 anonim ***** válasza:
85%
Kérdezd meg a gyerekorvosodat, hogy felírja-e.
2012. nov. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/52 anonim ***** válasza:
100%

a házi orvosod is felírhatja ha már a nőgyógyász egyszer felírta neked


nekem is ő adja be a szurit :-) kérek időpontot és kiadja a receptet át megyek kiváltom és ha jövők a sorba bemegyek és beadja a szurit


ennyi

2012. nov. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 anonim ***** válasza:
100%
Nőgyógyászhoz is lehet többhöz is menni. Pl. nekem sosincs állandó nőgyógyászom, mindig az fogad, akihez tudnak időpontot adni. Szinte minden kerületben/körzetben több is rendel. Kérdezz utána az SZTk-ban hogy melyik orvosokhoz mehetsz még.
2012. nov. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!