Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom "leszokott" a dohányzásr...

Párom "leszokott" a dohányzásról. Már jó ideje nem gyújtott rá, de ma rájöttem, h titokban még mindig. Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
Nem a cigi zavar. Hanem az, h napi 2-3 dobozzal műveli, és ez 2000 Ft naponta, és én fizetem. Vagyis nem konkrétan a cigijét fizetem, hanem ha valamire nincs pénze, akkor kisegítem, de ha nem cigizne, akkor nem kéne kisegítenem, és ez zavar, mert magamra meg nem marad pénzem. Együtt lakunk már, én tanulok, kb van havi 30ezrem, abból gazdálkodom. Ő dolgozik, keres 100at, abból meg kb 50ezret a cigire költ. Nem akarok házsártosnak tűnni, de egyszerűen ezt nem tudom elviselni. Szerintetek kell-e, és ha kell, akkor milyen lépéseket kell tennem?
2012. okt. 31. 16:52
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
Ja és így havonta csak 5000 megy el cigire,ez fontos.
2012. okt. 31. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

Én 10 évig dohányoztam kisebb kihagyásokkal, de leszokni 2. próbálkozásra sikerült. Tapasszal és egy jó nagy adag elhatározással. Így már majdnem 5 éve tiszta vagyok és egyáltalán nem kívánom.

Az nem jó hozzáállás, hogy a cigi vagy én. Elég nagy függőséget tud okozni, s ha az ember temperamentuma nem olyan, akkor elég nehéz.

Úgy néz ki, hogy nem a jó módszerrel tette le. Próbálj vele beszélni, hogy miért kéne letennie, de ne csak a pénzt említsd. S találjatok egy jó módszert.

2012. okt. 31. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:

ha legalább látnám rajta, h csökkenti az adagot. ha nem menne el ennyi pénz nem szólnék egy szót sem, mert engem egyedül az anyagi vonzata miatt zavar. Nekem is van/volt függőségem, de ahogy szar anyagi helyzetbe kerültem visszafogtam magam, nehéz volt, de megcsináltam, hiszen ahogy észrevettem, h nincs hó végén másra pénzem el kellett gondolkodnom, h mi legyen.

A 3 doboz akkor is sok. ugyhogy leülünk beszélgetni.

2012. okt. 31. 21:07
 24/26 anonim ***** válasza:
tök egyszerű: megmondod neki hogy másra kell a pénzed és kész.. ha nem adsz neki pénzt akkor vagy nem veszi meg magánaka dolgokat vagy nemvesz anyni cigit
2012. nov. 1. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 Mara Acoma ***** válasza:

1. Ha együtt éltek, egy család vagytok, nincs én pénzem te pénzed, mi pénzünk van. 2. A megoldás, közös kassza és az ossza be, aki jobban ért hozzá. 3. elektromos cigi?? 4. Ne zsarold, hanem nyomozd ki, miért dohányzik, van e lelki problémája, segíts neki leszokni (orvossal).

Röviden ennyi....

2012. nov. 1. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
53%

ha LEszokott akkor hogy, mikor szív el TITOKBAN 40-60 szál cigit egy nap??? és nem vezsed észre hogy büdös?? hahah ne már :))


nekem nincs bajom a cigivel normális mennyiségig, napi pár szál, de egyet is megérez egy nemdohányzó... ha a párod három doboz cigit elsziv a hátad mögött akkor gyakorlatilag nem is együtt éltek hisz nem maradna arra is idő---

2012. nov. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!