Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom "leszokott" a dohányzásr...

Párom "leszokott" a dohányzásról. Már jó ideje nem gyújtott rá, de ma rájöttem, h titokban még mindig. Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
Nem a cigi zavar. Hanem az, h napi 2-3 dobozzal műveli, és ez 2000 Ft naponta, és én fizetem. Vagyis nem konkrétan a cigijét fizetem, hanem ha valamire nincs pénze, akkor kisegítem, de ha nem cigizne, akkor nem kéne kisegítenem, és ez zavar, mert magamra meg nem marad pénzem. Együtt lakunk már, én tanulok, kb van havi 30ezrem, abból gazdálkodom. Ő dolgozik, keres 100at, abból meg kb 50ezret a cigire költ. Nem akarok házsártosnak tűnni, de egyszerűen ezt nem tudom elviselni. Szerintetek kell-e, és ha kell, akkor milyen lépéseket kell tennem?
2012. okt. 31. 16:52
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
egy doboz cigi a nadrágjába, a másik a kabátjába.
2012. okt. 31. 17:20
 12/26 anonim ***** válasza:
47%

Ez nem választás kérdése, hogy cigi vagy sem, össze sem hasonlítható a kettő. Hogy jön ide? Ha már cigizik kevésbé szeret, vagy mi?


Elgondolkoznék a helyedben, hogy miért titkolózik előttem a párom. Értem én, hogy neked ez a dolog nem tetszik, de ha ilyen dolgokat nem tudtok megbeszélni, mi lesz később?


Megkeresi rá a pénzt, nem nyomorogtok miatta, szerintem nem igazán kéne ezt a szemére vetned. Miért kell kisegítened, ha a saját pénzéből költi a cigire? Nem értem.

2012. okt. 31. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:

azt hiszem nem volt érthető minden.

elmegy a pénze, cigire mindig van, és így havi 10ezer körül adok neki. nem cigire, hanem kajára, vagy ilyesmire, meg más dolgokra. Nekem ezzel van a bajom. Az oké, h többet keres, de ha elkölti, akkor már csak az én pénzem van. És a maradék pénzét nem rám költi, nehogy azt gondoljátok.

2012. okt. 31. 17:25
 14/26 A kérdező kommentje:
nem szeretném azzal zsarolni, h én vagy a cigi. az előző alkalommal annyit mondtam neki, h hó végén nem fogom kisegíteni. Szerintem sem egyenértékű egy cigi, mint a kapcsolat. De valamit szeretnék tenni.
2012. okt. 31. 17:28
 15/26 anonim válasza:
81%
Én 8 évig szívtam, és tudom mekkora az addikció amikor az embernek már napi 2 dobozzal sem elég, mert én az utóbbi 2-3 évben napi két dobozzal eltakarítottam.Semmilyen Allan Carr könyve meg egyéb csodaszer sem segített.Ész nélkül kaparta a torkom, köhögtem mint az állat, ennek ellenére sem tudtam ezt a szart letenni.Hidd el nekem, hogy több mint 1 évembe, és minimum 15 leszokási kísérletembe telt míg letudtam tenni.Nikotinos rágóval.Aztán 3 hónapig én sem szívtam, 1 hónapja rágyújtottam.Majdnem kihánytam a belem.Hihetetlen, mennyivel jobb nemdohányzónak lenni...Szóval nem kell támadni az embert.
2012. okt. 31. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
88%

nem leszek népszerű a szemedben de azért leírom:

1. amikor megismerkedtetek már dohányzott? Ha igen akkor ez zavart téged?

2. Tedd a szívedre a kezed: ő ajánlotta fel hogy leszokik vagy te nyúztad vele és ezért bólintott rá? Sajnos saját tapasztalatból tudom, hogy a nem saját elhatározásból meghozott, mások által kikényszerített ígéretek sosem tartósak és általában csak azért születnek hogy végre ne piszkáljanak vele és nyugtod legyen.

Ültesd le fizetéskor, mondd el neki hogy miért szeretnéd hogy kevesebbet(vagy egyáltalán ne) költsön cigire. Mondd el hogy úgy gazdálkodjon, te nem fogod tudni hó végén kisegíteni, mert gyűjtesz valamire(és tedd is meg ha havi 10-et tudsz neki adni inkább tedd félre). És ha nem törődik vele, ugyanannyit költ ne segítsd ki. Tényleg ne. Hátha ettől észhez tér.

2012. okt. 31. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
68%
Basszus együtt laktok mégsem érezted rajta a cigaretta szagot?! Aki nem szívja messziről is megérzi, ha rágózik az ember, ha nem. Ezt én akkor tudtam meg mikor abbahagytam. Ez már több, mint 2 éve és még mindig nagyon zavar a szaga.
2012. okt. 31. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
50%
A cigaretta az egy betegség,függőség. Az nem úgy van, hogy zsarolás címszó alatt le tud szokni.
2012. okt. 31. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
33%

Nagyon nehéz leszokni,egy nagyon jó barátomnak könyörögtem sokáig,de nem tudott leszokni.Aztán 37 évesen elvitte a tüdőrák.

Én soha nem dohányoztam,nem is fogok.

2012. okt. 31. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Engem is mindenki le akart szoktatni és ennek az lett a vége,hogy én is titokban dohányzom.Meg is érdemli az,akinek nem mondom el.Szerintem üljetek le és beszéljétek meg normálisan,zsarolás mentesen.Lehet csökkenteni a szálakat.Én úgy csinálom,hogyha többet akarnék szívni,mint napi 5 szál,akkor meggyújtok egyet és utána kettétöröm.Ez is egy módszer.
2012. okt. 31. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!