Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ebben a helyzetben?

Mit tegyek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Apám 10 éve egy rossz biznisz miatt elbukta a lakásunkat, azóta 1,5 szobás albérletben lakunk. Az elmúlt kb 3 évben nem akar elmenni dolgozni, mert nem akarja 'elpazarolni' magát 100,000 Ft-ért (régen kamionozott, csak hétvégén volt itthon). Néha külföldről hoz be autót, szerelgeti, és eladja, ez csak kis ideig oldja meg az anyagi problémákat. Sok tartozása van embereknek, és elmaradásai, csekkek, stb. Nem lehet megértetni vele, hogy el kell mennie dolgozni. Csak itthon fekszik.


Anya tanár, keveset keres, csak ő dolgozik (12 gyógyszert kell szednie naponta, pánikbeteg).


Nagyszülők pár éve támogattak minket anyagilag, de már ők sem bírják, és nem is ez a dolguk. Gondoltam, hogy oda költözöm, de a pénz miatt nem látnak szívesen.


Kezdő pánikbeteg vagyok, aurás migrénem van. Elég rosszul érzem magam. Rossz, hogy apám ilyen lusta, és nem akarja észrevenni, mekkora bajban vagyunk.


Mit tegyek? Dolgozni suli mellett necces. Van megoldás? Anyával nem tudunk elköltözni az anyagiak miatt.


18l



2012. okt. 25. 19:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Rémes, hogy egyes emberek képesek filozófiát gyártani, hogy "ennyi pénzért" nem hajlandók dolgozni - közben lusták, önzők, s hisznek abban, hogy valaki majd megmenti őket. Mindig lesz valahogy. Ilyen a vőm. Élhettek volna normálisan a feleségével és a kisgyermekkel. Sikkasztott, kivágták a munkahelyéről, vissza kell fizetnie azt a pénzt, amiből a családja semmit nem látott, azt sem tudjuk, hova lett annyi pénz. Feltételezzük, hogy szerencsejáték. Most nem dolgozik, mert nem ért semmihez. Csúsznak lefele, teljesen leamortizálják magukat, ha nem segítenénk őket a nyugdíjból, már enni sem ennének. És még most sem jut el az agyáig, hogy óriási bajban vannak, mindenki hibás, csak ő nem.Él a felesége 100 ezres jövedelméből, és vágyai vannak, önmaga kényeztetésére.

Mit tudok neked mondani? Semmi vigasztalót, csak megértelek, és hidd el, hogy vannak apádon kívül is ilyen rakás szerencsétlenségek, lúzerek.

2012. okt. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Hány ilyen flancos férfi van még, ki rátojik a családjára. Hagyjátok ott, ugyis albérletben laktok, most kifizeti az albérletet?
2012. okt. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Lényegében senki, több havi pénzzel tartozik (már egyszer majdnem kitettek minket). Majd ha lesz pénze, kifizeti. Nem telik minden anya pénzéből.
2012. okt. 25. 19:24
 4/11 anonim ***** válasza:
68%

Aurás migrén?? Ez milyen betegség??

Na mindegy.

A helyzet az, hogy az ember mindig utólag lesz okosabb. Anyukád utólag sem lett okosabb tanár létére. Neki 10 évvel ezelőtt amikor albérletbe kényszerültetek már akkor külön kellett volna menni apádtól. Ma nem lenne gondotok.

Hogy mit lehetne tenni? Bizony csak 1 dolgot. Ideiglenesen ott hagyod a sulit és elmész dolgozni. 3-4 havi fizetésedből tudtok egy kis lakást bérelni, és ketten el lesztek anyuddal. Apád meg éljen úgy ahogy tud.

De ha anyukád homokba dugja a fejét, te aurás betegséggel jössz meg csak a kifogások jönnek, akkor minden marad a régiben.

Sokan éltek így ahogy most ti. Sokan ott hagyták a sulit vagy suli mellett dolgoznak, hogy végre nyugisan éljenek. Van lehetőség csak el kell kezdeni valahol..

2012. okt. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Tessék... [link]


Nem firtatom a kifogásaimat, nem is tartozik rád, csak megjegyeztem.


A sulit mindenképpen beszeretném fejezni!

2012. okt. 25. 19:28
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt tanácsolnám, menjetek anyukáddal egy kis szerény albérletbe, hagyjátok apádat a fenébe! 18 éves vagy, talán leérettségiztél. Nem nagy lehetőségeid vannak a munkaerőpiacon, de valamit találsz, rendbe hozzátok magatokat anyagilag, gyűjtesz a tanulásodra, mert már az is százezrekbe kerül. Nem muszáj elválni apádtól, csak ultimátumot adni neki. Vigyázz, mert a lelki bajok előbb-utóbb testi bajokat hoznak felszínre, s ebben a rendszerben betegnek lenni, inkább kötél a nyakba. Apád olyan, mint egy buta gyerek, de azt lehet nevelni, felképelni, apádat meg nem muszáj eltűrni, s helyette dolgozni, s közben beteggé tenni magatokat. Lehet, hogy elzüllik és hajléktalan lesz, de lehet, hogy megrázza magát és talpra áll. De addig, míg van hol aludnia, van mit ennie - addig nem látja be, hogy mi a kötelessége.
2012. okt. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Még egy évem van a gimiből, sajnos nem érettségiztem le. Ha már befejeztem volna a gimit, nem biztos, hogy kiírtam volna ezt a kérdést, hanem dolgoznék (mielőtt lehurrognátok, nem buktam, csak 5 éves gimibe jelentkeztem)
2012. okt. 25. 19:35
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem kérhetsz kollégiumi elhelyezést, anyukád meg hazamenne a szüleihez? Szerényen élnétek, de talán nyugodtabban?
2012. okt. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Írtam a kérdésben, hogy anyagilag nem látnak minket szívesen. Úgy sem ha csak én, vagy csak anya menne (és a légkör is szörnyű, de megoldásnak jó lenNE).


Koli nem megoldható, mert 10 percre lakom a sulitól (gyalog), és a koli 3 percre van a sulitól.

2012. okt. 25. 19:41
 10/11 anonim ***** válasza:

Látom lepontoztál..Na mindegy.


Igazad van, nem tartozik arám a kifogásaid. Bár te írtál ki kérdést.. Végül is miért??

Mert felsoroltak pár megoldást, köztük én is.

Egyik sem jó. Akkor teljesen mindegy ki mit mond, te újabb kifogást mondasz, és marad minden úgy ahogy most vagytok.

Akkor nincs más, csak a következő.

Te elvégzed a sulit, anyud csendben tovább tűr, és éltek tovább édes hármasban.. Talán ha szerencséd lesz, és a suli elvégzése után valahová elfogsz tudni menni egy érettségivel akkor még pár hónap és mehettek külön...

Vagy van egy másik lehetőség. Az aktuális barátodhoz költözöl,és hagyod hogy anyud boldoguljon a férjével..


Mondjuk én nem értem hogy anyud miért nem mehetne haza. Hiszen ha hazamegy akkor a teljes havi fizetését is viszi magával így anyagilag nem hátráltatná a nagyszüleidet.. De gondolom itt már nemcsak a pénzről van szó..

2012. okt. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!