Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Attól még mert nem vagyok...

Attól még mert nem vagyok művelt lehetek jó anya és feleség?

Figyelt kérdés

Annyi megalázó helyzet volt már az életben emiatt, mert nem vagyok elég művelt. De valahogy az élet mindig úgy hozza hogy akármit olvasnék tanulnék mindig valami egyértelmű dologban ütközik ki hogy a hiányosság.

A másik ilyen a reál tárgyak..felnőtt nőként egy 2.o-os matek példa gondot okoz :(sajnos ..

ÉS azért is kérdezem ezt mert nem akarom hogy emiatt elhagyjanak tudjátok. :( pl szeretek valakit ..és ő talál egy nálam szebbet aki még okosabb ,vagy akár életre valóbb is. Nincs a homlokra írva, hogy buta vagyok,de én mégis kellemetlenül élem meg. Kompenzálni meg egy életen keresztül lélekromboló. Tehát ..hogy lehet azt megoldani hogy szellemileg is társa legyek a másik félnek, és ne sajnáljon le az illető ha kiderül hogy alap dolgokat nem tudok? És a gyerek szempontjából ez lehet gond ? mondjuk a későbbi párom el is fogad de mi van ha a gyerek szembesül azzal hogy "anya butácska" ..


Köszönöm a válaszokat.


2012. okt. 16. 13:39
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
19%

Amúgy meg képzeld én tanárnéni vagyok. A saját tárgyamból, a saját magam által összeállított dolgozatot nem tudnám sokszor csak közepesre megírni...nem beszélve mások tantárgyairól...és ez igaz a teljes tanári karra...


Ne haragudj, de ez azért GÁZ.


Egy másik tanár

2012. okt. 17. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, én se vagyok egy agytröszt, sőt...

De mégis van párom, aki ráadásul művelt, mégsem akadály ez nálunk, mert tudunk beszélgetni és nagyon jól megvagyunk (6,5 éve).

Én is bújom a netet, olvasni szeretek és már a legegyszerűbb regényekből is tapadhat az emberre némi tudás.

2012. okt. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
91%

Hát az tényleg fura, ha a saját magad által összeállított dolgozatot sem tudnád megcsinálni... Hogyan tudsz akkor javítani meg osztályozni, már bocsi?

Az ilyen tanárok csinálják aztán, hogy ha a gyerek nem szó szerint írja a könyvből a választ, akkor kihúzza neki, mert magától nem tudja megállapítani, hogy jó-e...

2012. okt. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
Nem a műveltségtől leszel jó feleség vagy jó anya!
2012. okt. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

Ha a párod elfogad, elfogad ahogy vagy, és te is fogadd el, hogy így ahogy vagy kellhetsz valakinek, aki talál benned szeretnivalót. Mert szeretnivaló nem csak a műveltség, okosság lehet.

A gyerek pedig nem fogja tudni, nem fog bántani, és mire megnő, te pedig bele is negvelheted, hogy épp azt akarod, hogy okosabb legyen, mint te.

MI legalábbis ezt mondjuk nekik.Nem mert félünk, hanem mert valóban többet akar a szülő mindig kihozni a gyermekéből, mint magából, legalábbis mi. Ez nem azt jelenti, hogy hajtjuk őket, de figyelünk mi érdekli őket, és arra figyelni.

Ne izgulj.

2012. okt. 21. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
Szerintem egészen biztosan nem vagy buta, és műveletlen, az látszik a helyesírásodon, és a fogalmazásodon. Lehet, hogy csak a reál tárgyak nem mennek neked, mint nekem sem, de a környezeted azt tartja fontosnak. Pedig a műveltstég egyik fontos része a helyesírás!
2013. jún. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy lehetsz jó anya és feleség. Egyébként, ahogy az írásodból és fogalmazásodból kivettem, egyáltalá nem vagy buta, max. önbizalomhiányban szenvedsz. A butaság nem erről szól. Az, hogy valakinek nincs érzéke a matekhoz, egy dolog, az egy adottság ami vagy megvan vagy nincs. A férjem magyar és töritanár, gondolhatod, hogy majd betojtam én is mikor randiztunk, pont emiatt, hogy mekkora különbség van köztünk. Bár én érdeklődöm a történelem iránt és lenne közös témánk is erről, de valahogy soha nem kerül szóba, a párkapcsoltunk remekül működik enélkül is. Én is hülye vagyok mint a föld, matekból, a lányom színjeles és tudja hogy anyára nem lehet számítani ha gond van a házival, ettől még imád. :))

Az alap dolgokat meg lehet pótolni, olvass, nézz doku.filmeket. Az valóban fontos már csak az önbizalmad miatt is. A házasság és anyaság meg nem képletek megoldásáról szól, (hála istennek). :))

2013. júl. 1. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Szerintem sincs semmi okod a panaszra!

Már a helyesírásodon, a szókincsed változatosságán is meglátszik, hogy abszolút nem vagy buta nő.

Hány, de hány nő szaladgál a világban, akiket se szépséggel, se sok ésszel nem áldott meg az ég, mindezek mellé pedig még kísérletet sem tesznek arra, hogy kedvesek legyenek a többi emberrel. És mégis anyák!

A nagy titok: önbizalom.

Hát nézd... neked joggal lehetne, mert azok alapján, amiket leírtál, kedves lehetsz és hűséges. És tényleg nem hiszem el, hogy buta vagy!!

Szóval fel a fejjel, kis önbizalomtuning, és nem lesz itt gond :)

2013. júl. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!