Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Attól még mert nem vagyok...

Attól még mert nem vagyok művelt lehetek jó anya és feleség?

Figyelt kérdés

Annyi megalázó helyzet volt már az életben emiatt, mert nem vagyok elég művelt. De valahogy az élet mindig úgy hozza hogy akármit olvasnék tanulnék mindig valami egyértelmű dologban ütközik ki hogy a hiányosság.

A másik ilyen a reál tárgyak..felnőtt nőként egy 2.o-os matek példa gondot okoz :(sajnos ..

ÉS azért is kérdezem ezt mert nem akarom hogy emiatt elhagyjanak tudjátok. :( pl szeretek valakit ..és ő talál egy nálam szebbet aki még okosabb ,vagy akár életre valóbb is. Nincs a homlokra írva, hogy buta vagyok,de én mégis kellemetlenül élem meg. Kompenzálni meg egy életen keresztül lélekromboló. Tehát ..hogy lehet azt megoldani hogy szellemileg is társa legyek a másik félnek, és ne sajnáljon le az illető ha kiderül hogy alap dolgokat nem tudok? És a gyerek szempontjából ez lehet gond ? mondjuk a későbbi párom el is fogad de mi van ha a gyerek szembesül azzal hogy "anya butácska" ..


Köszönöm a válaszokat.


2012. okt. 16. 13:39
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a tanárok. A töri tanárt egyszer megkérdeztük valamiről, ami érdekelt minket, azt mondta, a következő órára megkeresi a választ... hát köszönjük, az nekünk is ment.


Az irodalom tanárt ezzel szemben mélységesen tiszteltem, mert nemcsak a saját tárgyát ismerte, de hihetetlenül okos volt, olyan igazi régi vágású tanár úr. Nem is értettem, miért pont tanár lett.


Szóval a lényeg az, hogy mit keres benned az, aki párjának választ. Van, aki azt tiszteli, aki eszes, van aki a szépet, van, aki a jószívűt... meg kell találnod, aki illik hozzád.

2012. okt. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
69%

Jaj, kedves Kérdező!


Nem vagy te buta egy cseppet sem, az írásod egy intelligens és gondolkodó nőre vall, a buta nők egyrészt nem így fejezik ki magukat, másrészt nem is gondolkodnak ilyeneken.


Szerintem neked egy bajod van: ÖNBIZALOMHIÁNY!!!


Nem vagy buta, ez teljesen biztos, a műveltségbeli hiányosságokat meg be lehet hozni, de annyi is bőven elég, ha kb. tudod, hogy mondjuk Villon költő volt és nem focista, és tudod, hogy a Második Világháború nem a 19. században volt.

Lásd: VV Ildi, VV Ágica, na ők tényleg buták, de ők annyira buták, hogy le se esett nekik, hogy mennyire műveletlenek és ostobák, csak hisztiztek.


Nekem ez a Tordas Ildi egy etalon, na ő az, aki végtelenül sötét, és nem tudja magáról, éppen ezért.


Te nem ilyen vagy, nyugi, értelmes vagy az írásod alapján.


Az, meg, hogy ki jó anya, és ki jó társ, nem a műveltségtől függ.

Sokunk nagymamája háztartásbeli volt, elvégezték az elemi iskolát, aztán dolgoztak, férjhez mentek, nem a könyveket bújták, mégis úgy emlékszünk rájuk, mint a család oszlopai, bölcs, okos, csodálatos szülők és emberek.


A jó anyaság nem ettől függ, mivel gyerekekkel dolgozom, láttam én már olyan közgazdász anyukát, aki abszolút nem tudott mit kezdeni a gyerekével, azt se tudta, hogy mire lenne a gyereknek szüksége, 4 évesen már tudományos könyveket olvasgatott neki pl. Egyiptomról, a gyerek nem is értette, csak zagyvált az egészről, vagy az ásványok rejtelmeibe avatta be a kisfiút, aki csak bámulta a köveket, állítom, egy kukkot se értett az egészből!

Közben meg neveletlen volt a gyerek, szaladgált ide-oda, le se lehetett kötni, aranyos volt amúgy, szerettem is, de a nevelése szerintem katasztrófa volt.

Most már iskolás, ahogy hallom ott se érzi jobban magát.


Szóval közgazdász anyu és jogász apu is lehet érzelmi analfabéta, aki tanulni ugyan tanult, de az EQ-ja sehol sincs mondjuk egy "egyszerű" varrónőhöz képest.


Nem ettől függ ez, a jó társ meg jószívű, kedves, együttműködő, megértő, ezeket szintén nem az egyetemen kell megtanulni.


Na, szóval, semmi baj nincs veled, ne aggódj.


Történelem tanulásra nézhetsz akár dok. filmeket is, irodalom tanulásra én Szerb Antal irod. történeteit ajánlom, nagyon olvasmányos, csodálatosan ír.

A matekhoz én se voltam valami Einstein, de a hétköznapi életben bőven elég, ha jól tudsz számolni, pénzt beosztani, vagy ki tudod számolni, hogy hány négyzetméter tapéta kell a szobádra.

2012. okt. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%

Semmi akadálya, hogy kitűnő feleség és anya légy.


Egy dolgot küzdj le, az ezen való kattogást!

Gondolj bele, még a végén mondjuk a gyerek pályaválasztásánál lesz belőle gond: ha diplomás szakot akar, akkor kiakadsz, hogy "tanultabb" lesz nálad, ha meg nem, akkor kiakadsz, hogy "ő se viszi többre, mint te".

(Az idézőjeleket azért írtam, mert a "többre vivés" sem tanulás kérdése. Pl ha te becsülettel és jó szívvel felnevelsz egy-két gyereket, akkor már a legtöbb magyar szülőnél többre vitted...)


Sok sikert! :)

2012. okt. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:

No akkor kezdj el magadban gyorsan kutakodni, és megtalálni az összes pozitívumodat !

Aki ilyet kérdez, szerintem már eleve nem lehet túl rossz anya, feleség.

Én is így érzem magam egyébként, de önbizalmam azon alapul, hogy tudom, nem hülyeségeken gondolkodok, és eltudom látni a szeretteimet, gondoskodni, szeretni. Beszélgetni is tudunk, mert azt nem csak a matekról lehet, meg a töriről stb. Pedig agyonolvasott sem vagyok.

Nem mindenkinek a szebb és az okosabb kell, hanem a megértő gondoskodó, szorgalmas társ.

2012. okt. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
15%
Persze hogy lehetsz. A nő elsődleges célja nem a tanulás meg a karrier hanem az anyaság. Eddig is mi férfiak építettük a civilizációt ezután is mi fogjuk nincs ezzel semmi baj.
2012. okt. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
Biztos nem buta vagy, legfeljebb kevés az önbizalmad... Attól, meg, hogy bizonyos területekhez nem értesz, még lehetsz más területekből jó. Én például alapvető- általános iskolás szintnek megfelelő dolgokat nem tudok matematikából, fizikából, biológiából, de történelemből se... Viszont van diplomám, és arról a területről elég magas szintű tudásom van. Van 2 nyelvvizsgám, de mindkét nyelvtudásom már erősen elavult, egyik nyelven se tudnék társalogni, sajnos alapvető szinten se! Jogosítványom is van, még se tudok jól vezetni, nincs is gyakorlatom benne. Ezt csak azért írom, mert még ha véletlen papírod is van bizonyos műveltségi területekről, az se jelenti azt önmagában, hogy valóban művelt az ember... Akkor már sokkal fontosabb, hogy ami tudásod van, ha kevés is, de tudjad azt jól alkalmazni. Ha pedig hozzászólsz egy témához, csak akkor szólalj meg, ha tudod, hogy jó az amit mondasz, és nem beszélsz h.lyeségeket. Hallgatni arany, szerintem ez egy nagyon igaz mondás:) Azzal együtt, hogy szerintem nekem nagyon sok téren hiányosak az ismereteim, engem még senki nem tartott butának. Szerintem ez annak köszönhető, hogy magabiztos vagyok, illetve azt a keveset, amit tudok jól tudom előadni, fölöslegesen pedig nem beszélek- adott esetben butaságokat- csak azért, hogy okosnak tűnjek!
2012. okt. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

Szerintem az okosság és a műveltség nem ugyanaz. Most ahogy belegondolok, azt mondanám hogy az, hogy mennyire vagyunk okosak belénk van kódolva, a műveltségünk pedig csak rajtunk múlik.

Lehet hogy nem vagy művelt, ezt te tudod eldönteni, viszont helyesen írni tudsz, amit a kérdezők 70%-a nem mondhat el magáról. A műveltséghez tényleg olvasni kell és olvasni és még olvasni. Nem könyvet, hanem napilapokat, gazdasági lapokat. Egyszerűen szokj rá hogy reggeli közben elolvasod az aznapi történéseket. Lehet hogy először nem értesz semmit a cikkekből és tele van idegen szavakkal, de egy idő után ki fog tisztulni a kép. Ha tudod mi folyik a nagyvilágban, szerintem máris művelt vagy.


L22


(Engem 14-15 évesen rászoktattak a napilapok olvasására, először nagyon utáltam, de rendesen megtérült mostanra.)

2012. okt. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

Aki valóban annyira műveletlen, az nem tudta volna megfogalmazni ezt a kérdést úgy ahogy te. Ez teljesen nyilvánvaló :)


1. senki sem számítógép, mindenkinek vannak hiányosságai. Ha tudja, hogy valamit nem tud, amit tudni illene, akkor egy intelligens ember mit csinál? nem tesz úgy mintha tudná, és bölcsen hallgat. Persze a párod tudni fogja hogy miben van hiányosságod, de olyan párt kell választani, aki ezt elfogadja, mert ő sem tökéletes.


2. Az igazi tudáshoz vezető út az, ha tudod hogy mit kéne tudni, és ha tudod hol kell keresni. Alapvetően érdeklődő vagy, és szívesen meghallgatod a másikat, ha ő arról többet tud.


3. kicsi gyerekhez nem műveltség és tudás kell, hanem szeretet. Ha pedig úgy neveled a gyerekedet, akkor később attól, hogy rájön mit nem tudsz, még tisztelni és szeretni fog.

2012. okt. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
Kerlek, nezd meg a Nevem Sam c. filmet! Kifejezetten ezt a kerdest boncolgatja es nagyon szepen, izgalmasan. Nem tudom nalatok hogy van, de az en emlekeim anyukammal kapcsolatban nem a szorzotablahoz fuzodtek. Ettol meg lehetsz kivalo anya es feleseg, es a kerdesbol itelve, te ahogy tudod, fejleszted magad.
2012. okt. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
Szerintem önbizalom hiányos vagy.Biztos vagyok benne,hogy alkalmas vagy édesanyának.Amúgy meg hidd el,hogy nincs annál jobb,amikor a kisiskolás gyermekeddel az ő tanulmányai során tanulsz újra dolgokat.Én pl. most jöttem rá,hogy felnőttként sokkal jobb iskolásnak lenni,mert most már tényleg érdekelnek a dolgok,amiket tanítanak.Hidd el az átlag ember teljesen hétköznapi,szerintem olyan,mint te.A műveltség sem teljes senkinél,mindenkit más terület érdekel.Van akit a festészet,van aki olvasni szeret,másokat a természettudomány érdekli,ritka az az ember,aki mindenben otthon van.Mert szerintem ezt lehet műveltségnek nevezni.
2012. okt. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!