Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Attól még mert nem vagyok...

Attól még mert nem vagyok művelt lehetek jó anya és feleség?

Figyelt kérdés

Annyi megalázó helyzet volt már az életben emiatt, mert nem vagyok elég művelt. De valahogy az élet mindig úgy hozza hogy akármit olvasnék tanulnék mindig valami egyértelmű dologban ütközik ki hogy a hiányosság.

A másik ilyen a reál tárgyak..felnőtt nőként egy 2.o-os matek példa gondot okoz :(sajnos ..

ÉS azért is kérdezem ezt mert nem akarom hogy emiatt elhagyjanak tudjátok. :( pl szeretek valakit ..és ő talál egy nálam szebbet aki még okosabb ,vagy akár életre valóbb is. Nincs a homlokra írva, hogy buta vagyok,de én mégis kellemetlenül élem meg. Kompenzálni meg egy életen keresztül lélekromboló. Tehát ..hogy lehet azt megoldani hogy szellemileg is társa legyek a másik félnek, és ne sajnáljon le az illető ha kiderül hogy alap dolgokat nem tudok? És a gyerek szempontjából ez lehet gond ? mondjuk a későbbi párom el is fogad de mi van ha a gyerek szembesül azzal hogy "anya butácska" ..


Köszönöm a válaszokat.


2012. okt. 16. 13:39
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
97%

Miért nem olvasol olyan könyveket, amik érdekelnek? Vagy vannak jó kis műsorok a tévében, neten.


Nem tudom, hogy mitől lesz valaki jó anya és feleség, de lehet, hogy egy idő után unalmas lesz, hogy nem lehet veled beszélgetni. Biztos van valami, ami érdekel.


Az én anyukám sem olyan okos, kiskoromban azt hittem, mindent tud, aztán ahogy nőttem, és bonyolultabbakat kérdeztem, nem tudott válaszolni. Pedig szerettem volna, ha lehet vele jókat beszélgetni olyan dolgokról, amik érdekelnek. Persze halálosan szeretem úgy, ahogy van.

2012. okt. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
96%

A jó ember a szívvel kezdődik elsősorban. Szóval lehetsz jó társ. Nem lehet mindenki agyontanult.


De én is azt tanácsolom neked, hogy olvass. Ne pont szerelmes regényeket, hanem mindenféle könyvet. Az ember nagyon sokat tanulhat belőlük.

2012. okt. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
96%

Persze, csak ne olyannal házasodj, aki szerint buta vagy.

A férjem legmagasabb végzettsége érettségi, fizikai munkát végez, de ő nekem igazi társ. Én nem akarok vele matekpéldákat megoldani sem filozófiai vitákba keveredni.

A gyereket, ha mindig kikérdezed, akkor te újratanulod majd a tantárgyakat, anyám is így csinálta :)

Egy anyát meg nem az eszéért szokták szereti a gyerekei.

2012. okt. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
96%
ja persze, olvashatsz, de ha nem érted mit olvasol, akkor hiába :) Engem pl. teljesen hidegen hagy a festészet, hiába járnék tárlatokra, nem lennék okosabb. Valami csak érdekel, abban mélyedj el.
2012. okt. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
94%

1. Olvass könyveket (regényeket, novellákat - tehát nem kell se történelminek, se művészetinek lennie, a lényeg, hogy olvass)

2. Járj színházba (nem kell nagy királydrámákat nézni, lehet musicalt, operettet is, ami szórakoztató) Nézd meg pl. az Elisabeth-et. Rengeteget tanulsz belőle, de közben a világ egyik legjobb darabja. :D

3. Moziban/DVD-n nézz meg értékesebb filmeket is: pl. nézd meg az Amadeust (Mozartról többet fogsz tudni utána róla, mint bármelyik átlag "okos" ember), nézd meg a Vaslady-t, a Csodálatos elmét, a Sissy-t... ezek és még sok-sok film nagyon szórakoztatóak, nem vágják a képedbe, hogy tanítanak, de mégis gondolatokat ébresztenek. Ha megtetszenek, ne legyél rest akár csak neten utána olvasni a kornak. Hidd el, nem szenvedés lesz, kifejezetten érdekelni fog utána.

4. Beszélgess olyan emberekkel, akiknek van szókincsük, érdekes dolgokkal foglalkoznak (legyen az fotózás, festés, írás, bármi, ami neked érdekes). Ne "zárd be" magadat otthon, elszigetelten, egy kis csoportba, ahol mindig minden egyforma.


Ne foglalkozz azzal, hogy hányadikos matekpéldák okoznak gondot, ennek semmi jelentősége.

Tök jó, hogy van igényed, ez az első lépés. :)


És egy dicséret: a helyesírásod kifejezetten jó, itt szerintem a beírók 90%-át lepipáltad a kérdéseddel, gratulálok! :) Annyira buta nem lehetsz!!!

2012. okt. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
76%
az ész és a műveltség nem ugyanaz, szóval nem vagy feltétlenül buta amiatt, ha nincs olyan nagy lexikális tudásod. Persze hogy lehetsz jó anya és feleség. Csak az a lényeg, hogy az ember hogy gondolkozik. Például van aki primitív (verni kell a gyereket, a gyerek hülye, nem lehet vele beszélgetni). Na olyan ne legyeél:D
2012. okt. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
98%
Ahogy olvastam a kérdésedet és kifejtését eszembe sem jutott, hogy "butácska" vagy.
2012. okt. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
84%

A gondolataidból ítélve egyáltalán nem érezlek butának.

Viszont van egy ismerős család Budapesttől nem messze egy faluba.

5 gyerek, nem a segélyre vannak szülve mielőtt valaki itt elkezd kárálni.

2 orvosi műhiba miatt lett mert állította az orvos, hogy nem lehet több.

Na szóval az anyuka igen jó szándékú de egy ilyen levelet nem tudna itt megírni mint te. Megvan mindenük, de hiába van számítógép 48 éves és azt sem tudja mi a fene ez, pedig a gyerekei használják. Ebből adódóan azt csinálnak, amit akarnak a gépen, mert nem tudja őket ellenőrizni. Nem kér számon, nem tanul velük és az okos szép srácokból nem lesz semmi. A legnagyobb lágy 14 évesen elkerült otthonról ő fősulit végzett, és egy komoly állása van. A következő egy évvel fiatalabb a mai napig kitalál minden baromságot, hol masszőr, hol mentős, hol ez, hol az. Két éve kiment Angliába "végre" gondolta mindenki, és ott sem tanul. Még most is pizzát hord ki és semmi eltett pénze nincs. A következő lány 15 és fél évesen összefeküdt egy 28 éves palival. Na egy talpraesett a dolgokat jól látó szülő ezt megelőzte volna. A fiú 15 éves és csak a hülyeségre van esze tanulás asztalos, de az sem tetszik neki. Viszont a százezres mobil meg a jó cuccok az igen.

Azért írtam ezt a regényt, mert itt konkrétan látszik a szülő műveletlensége, az , hogy nem beszélget nem kér számon, mert halvány fingja sincs a gyereknevelésről.

Az anyuka egyébként aranyos, dolgos,csak szerintünk vagy gyenge kezű, vagy a tanulatlansága miatt nem tud gyereket nevelni.

2012. okt. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
85%
Persze, hogy lehetsz. A férjem az elsős matekpéldába is belebukik, ha fáradt, mégis imádják a gyerkőcök. És mégis mindig a talpára esik. Nem biztos, hogy aki színötös, életrevalóbb, mint mondjuk te. Tudok ellenpéldát, rengeteget.
2012. okt. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
78%

Az írásod messze nem egy buta, unintelligens nőre utal.


Amúgy meg képzeld én tanárnéni vagyok. A saját tárgyamból, a saját magam által összeállított dolgozatot nem tudnám sokszor csak közepesre megírni...nem beszélve mások tantárgyairól...és ez igaz a teljes tanári karra...

2012. okt. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!