Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet túlélni a szülők...

Hogyan lehet túlélni a szülők halálát?

Figyelt kérdés

Az a gond,hogy én már akkor sírógörcsöt kapok,ha eszembe jut hogy az anyukám nem lesz mindig velem. Őt szeretem a világon a legjobban és úgy érzem,ha ő meghal lélekben én is vele halok. Apukám elvesztését könnyebben feldolgoznám.

Tudom hogy nem szabad ilyesmire gondolni,de ha ilyesmit hallok vagy olvasok róla,akaratlanul is eszembe jut.

Hogy lehet az ilyesmire lelkileg felkészülni?


2012. szept. 20. 21:47
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
A szeretteid elvesztését nem lehet túlélni, viszont kénytelen vagy, mert nincs más választásod.
2012. szept. 21. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Mióta dolgozni kezdetem,és látom,hogy a korombeli fiatalok,hogy sírnak mikor a szüleiket elveszítik,én is többet gondolok arra,hogy majd egyszer "elhagynak" engem.Tudom,hogy ez az élet rendje,de rossz belegondolni.

Nálunk a vőlegényem az élő példa,hogy túl lehet élni a szeretteink elvesztését.Ő először elvesztette az apai nagyapját egy agyvérzés következtében,majd alig 2 hétre rá autóbalesetet szenvedett az apjával ketten.A párom karcolásokkal megúszta,az apja a mentőben meghalt.Mivel ő volt az egyetlen fiú a családban,gyorsan fel kellett nőnie.mert ott maradt támasz nélkül az édesanyja és a 2 húga.Már 6 éve történt,de még most is elsírja magát.Főleg mostanában,hogy esküvőt meg babát tervezünk,és ezekben a pillanatokban az apja nem lehet vele.De tudja,hogy tovább kell lépnie,mert nem sokára ő fogja jelenteni nekem és a leendő gyerekeinknek a támaszt.

2012. szept. 21. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Igazából erre nincs jó válasz, hogy hogyan lehet túlélni... egyszerűen muszáj, és ha megtörténik, semmi sem segíthet. Nem igaz, hogy az idő mindent begyógyít, de könnyebb lesz egy idő után.

Én 15 voltam mikor apukám meghalt, az első hét volt a legkritikusabb, nem ettem, nem beszéltem senkivel. Aztán muszáj volt iskolába menni, és idővel ahogy elfoglaltam magam, kénytelen voltam kevesebbet gondolni rá. Eltelt 12 év, de még mindig minden nap eszembe jut, főleg ha valami fontos történik (érettségi, diploma, eljegyzés) mindig azon gondolkozom, hogy most neki is itt kéne lennie. De most már sokkal könnyebb.

Édesanyám elvesztésétől én is úgy rettegek mint te, főleg hogy apukám halála után hozzáköltöztem, így sokat voltunk együtt. De próbálok erre nem gondolni!

2012. szept. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
nekem eddig "csak" a nagymamám halálát kellett feldolgozni, de szörnyű volt. Anyukám és apukám is él még és az öcsém is, de legközelebb a férjem áll hozzám. Félreértés ne essék, tudom, hogy a természet rendje, de rettegek a gondolattól, hogy egyszer elvesztem a szüleimet vagy öcsémet. Főleg, hogy apukám egyedül él félig-meddig, és rettegek, hogy nem leszek ott. Anyukámra van ki vigyázzon, mondjuk őt már elég sokszor majdnem elvesztettem a saját hibájából (alkohol, autóbaleset, betegség), rá talán jobban fel vagyok készülve, de mégis összeroppannék, apukám és öcsém elvesztése ugyanúgy kikészítene. Hogy ha a férjemmel történne valami, nem tudom, hogy élném túl. Ha nem lennének a szüleim, mennék utána, nincs gyerek. Fiatalok vagyunk még, 25-33 évesek, de a gondolattól is írtózom :( De igyekszem kiélvezni minden pillanatát és arra gondolni, hogy még legalább 50 évig leszünk együtt :)
2012. szept. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves vagy?

Egész más kiskorban elveszíteni, más kamaszkorban, és más felnőttként.

Feldolgozni nem lehet, be lehet és kell törődni a dologba.

Nekem idősek voltak a szüleim, és mindig is tudtam, h valószínű hamar elveszítem őket.

Anyu mindig reménykedett, h legalább az unokát megéli majd, így is történt, én azért tudtam átlendülni a gyászon, mert volt egy másfél éves kisfiam, aki miatt igenis fel kellett reggel kelni, játszani kellett vele, nevetni. Ettől függetlenül voltak persze kiborulásaim, de a férjem is mellettem volt, így azért könnyebb.

31/N

2012. szept. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
A férjem apja az esküvőnk előtt egy hónappal halt meg. Imádta az apját mindig is, rettegett attól hogy meghal (idős volt már és beteges) de mégis amikor megtörtént, meglepően jól viselte. Az anyja sokkal nehezebben dolgozta fel mint a férjem, mert neki nem volt támasza, férjemnek meg ott voltam én. Szóval fel lehet dolgozni, ha van aki támogasson - egyedül sokkal nehezebb.
2012. szept. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Erre nem kell/lehet felkészülni.Tönkre teszed a jelened ezzel a gondolattal.Szeresd őket most,törődj velük,mutasd ki az érzéseid.Aztán ha meghalnak túl fogod élni.Én úgy gondolom nincs még gyereked mert ha lenne nem így gondolkodnál.
2012. szept. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!