Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet túlélni a szülők...

Hogyan lehet túlélni a szülők halálát?

Figyelt kérdés

Az a gond,hogy én már akkor sírógörcsöt kapok,ha eszembe jut hogy az anyukám nem lesz mindig velem. Őt szeretem a világon a legjobban és úgy érzem,ha ő meghal lélekben én is vele halok. Apukám elvesztését könnyebben feldolgoznám.

Tudom hogy nem szabad ilyesmire gondolni,de ha ilyesmit hallok vagy olvasok róla,akaratlanul is eszembe jut.

Hogy lehet az ilyesmire lelkileg felkészülni?


2012. szept. 20. 21:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
43%
Nem lehet rá felkészülni. Engem most az szomorított el, hogy édesapád halálát könnyebben feldolgoznád. 15/f
2012. szept. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy. Én 15 éves voltam, mikor apukám és bátyám egy balesetben meghaltak. Máig összeszorul a gyomrom, ha arra gondolok, hogy csengetnek, kimegyek és két rendőr azt kérdezi, hogy anyukád itthon van... Iszonyú nehéz volt!

Felkészülni a veszteségre talán akkor lehet, ha betegség az oka a halálnak. De látni a fokozatos leépülést, az sem lehet egy leányálom.

Anyuval egyébként most is nagyon szoros a kapcsolatunk. A veszteség miatt még jobban féltem. Meg kell becsülni minden percet, amit együtt tölthetünk.

2012. szept. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Keménynek kell lenni, mint a kő.
2012. szept. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Második: Nagyon sajnálom,elgondolni se tudom mit élhettetek át.

Első: megvan az oka,de ezt nem szeretném részletezni.

2012. szept. 20. 21:57
 5/17 anonim ***** válasza:
81%

Nekem meghalt anyukám 6 éves koromban.. nehéz volt..de mikor nagyobb lettem többet sírtam utána mint kicsinek..

apám halálát könnyen feltudnám dolgozni..

2012. szept. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

"sírógörcsöt kapok,ha eszembe jut hogy az anyukám nem lesz mindig velem."

Én is így vagyok ezzel, de sajnos ilyen az élet, muszáj ebbe beletörődni. Ezért fontos egy jó család alapítása, hogy úgy érezd édesanyád büszke rád még halála után is.

2012. szept. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
51%
Na jó bevallom, hogy én mindkettőt könnyen feldolgoznám mivel nekem is meg van rá az okom.
2012. szept. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

A kő is idővel elreped, ezért nem szabad veszekedni családtaggal mert amint kilép az ajtón valamelyik fél,

onnantól bármi lehet

Sok gyerek/felnőtt legszívesebben a szülő után menne az örökkévalóságba, mert ott minden szép, itt a romlott világban csak a küzdelem marad


Akinek gyerekei vannak, de szülei nincsenek már annak a gyerekek jelentik a fényt, úgy gondolom

Apának sajnos nem élnek már a szülei(az én nagyszüleim) és sajnos soha nem látta sírni még, pedig 20 éves vagyok

Lehet legbelül sír igazán :(

20/F

2012. szept. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
100%
Éngem a nagymamám nevelt 12 éves koromtol lassan 4éve hogy meghalt beteg volt 78 evesen 1 hét mulva lett volna a 79 edik szülinapja most is minden héten álmodok vele azt hogy hogyan temettük el arra ébredek hogy nagyon zokogok de nemcsak az álmomba majdnem minden este sirok mostmar tenyleg nincs senki aki szeressen engem. azota szenvedes az eletem boldogtalan vagyok elveszem.... ;( 19/L
2012. szept. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 évané ***** válasza:
100%

A folyamatos leépülést végignézni nem jobb.Nem tudsz rá készülni, mert mindig remélsz.

A legjobb amit tehetsz, hogy próbálod megérteni és elfogadni hogy ez az élet rendje, a gyerek temeti a szülő,jó esetben. Ezért örüljünk míg velünk vannak és szeressük, becsüljük meg őket, mert sose tudjuk meddig vannak még velünk.Amíg megadatik, addig kellboldogan élni együtt.

2012. szept. 20. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!