Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Túl rasszisták a szüleim. Mit...

Túl rasszisták a szüleim. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Végülis nem rasszisták, csak a cigányokat nem szeretik, nem tudom mi erre a jó szó.

Apám mindig elhordja őket mindennek, szokott Hitleres műsorokat nézni ha van ideje, Kárpátiát, Egészséges fejbőrt és hasonlókat hallgat. Pár hónapja még én is ilyen voltam és igazából én sem szeretem a romákat, talán ezért kaptam meg most a büntetésemet. Szerelmes lettem egy fiúba aki lehet, hogy félcigány (bár nem biztos és amúgy sem az a lopós, hazudozós fajta) és ő is kicsit többet érez. Nem látszik rajta de a vezetékneve az (mondjuk ismerek magyar embert olyan vezetéknévvel) és egyszer láttam az anyját és nekem egy kicsit gyanús. Jelenleg nem érdekel, hogy milyen származású de félek hogyha tényleg lenne közöttünk valami akkor hogy mutatnám be a szüleimnek, ha ránéznének nem vennének észre semmit, de ha mondjuk egyszer találkoznának a szüleivel vagy a testvérével akkor biztos, hogy elgondolkoznának. Ha tényleg az akkor még az utcába se engednék be, csalódnának bennem és nem is tudom mi lenne még, de sose bocsátanák meg (főleg apám). Mit csináljak?


2012. szept. 8. 13:10
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
2012. szept. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy most mi. De a családjában mindenképpen van valami. Amúgy Horváth a vezetékneve. Fehér bőrű, kék szemű, fekete hajú, nagyon illatos.
2012. szept. 8. 15:07
 13/32 anonim ***** válasza:
Horváth az mióta cigány név?
2012. szept. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:
A Horváth vezetéknév viselői általában cigányok. Legalábbis felénk azok.
2012. szept. 8. 15:09
 15/32 anonim ***** válasza:

Én 4 Horváthot ismerek,és egyik sem cigány .

Lakatos,Kolompár,Oláh (ebben nem vagyok biztos,ez lehet,hogy román) ezek cigány nevek

Amúgy az a cigány,aki úgy néz ki és úgy is viselkedik . A te leírásod alapján ez a fiú nem néz ki cigánynak,és tisztességes, szeirntem jobb is ha nem jöttök össze,ha te a "kétes" eredetű vezetékneve miatt agonizálsz.

2012. szept. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
Van Horváth cigány ismerősöm, de szőke, kékszemű is, aki egyértelműen nem roma. Ergo ez tipikusan az a név, ami alapján nem általánosítanék!
2012. szept. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:
Ha a húgát nem láttam volna akkor nem gondolkoznék ezen. A húga is Horváth barna bőrrel, fekete hajjal és kék szemmel, az anyja is barnább bőrű.
2012. szept. 8. 15:17
 18/32 anonim ***** válasza:
A Horváth nem kifejezetten cigánynév, de nagyon sok Horváth nevű cigányt ismerek.
2012. szept. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:

Én azt hittem, hogy Oláh vagy Lakatos vagy Farkas a neve. Nálunk ezek azok a nevek, amik általában cigányok, de nem csak és kizárólag.

De most mondok cifrábbat. A férjem nagypapája volt cigányember. Az 100-ból 1 becsületes fajta. A felesége nem volt cigány. Viszont az 5 gyerekük (párom anyukája és a testvérei) érdekes... Az anyósomról meg nem mondta volna soha senki, se a külseje, se a viselkedése alapján. Viszont a legkisebb húga, na az az igazi c. qva. Úgy is néz ki, és állandóan keveri a sz.rt a rokonságban. Persze ilyen előfordulhat a legjobb családokban is.

A dolog pikantériája, hogy a férjem és a testvérek, unokatestvérek értelmes része zsigerből gyűlöli a romákat, nyilván nem véletlenül... Ámde vannak barátaink, akikben szintén "benne van a vonó", és ők azok, akikre tényleg igazán lehet számítani, már többször bizonyították. Persze ők sem büszkék a többiekre. Hogy ha tényleg ő az a picike százalék, aki tényleg értékes ember közöttük, akkor ezt észre kell venni mindenkinek. Ha viszont nem, akkor az bizony hamar kiderül, csak nehogy már az is késő legyen. Remélem segítettem egy picit.

2012. szept. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:

A cigányoknak azért elég jellegzetes vonásaik vannak,nem lehet őket összekeverni magyar emberrel.

Az ,hogy valakinek kreol bőre van még nem egyenlő azzal ,hoyg cigány származású,a magyar tipikusan vegyes genetikai állományú nép,sokfélével keveredtünk,ezért van mindenféle bőrszín,haj szem stb

Szóval azt látod valakin ha cigány .

2012. szept. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!