Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleim döntsenek helyettem?...

A szüleim döntsenek helyettem? (lent)

Figyelt kérdés

Továbbtanulásról van szó. Egyetemre szeretnék menni, de nem oda ami itt van a közelben. Viszont a szüleim nem tudnak albérletet fizetni ha messzebbre mennék. Ezért azt akarják hogy ide menjek egyetemre. En azért szeretnék egyrészt messzebbre menni mert nem bírom ki itthon. Folytonos veszekedés, kiabálás, amit nem bírok már idegekkel. Kollégiumba meg ugye elég nehéz bekerülni, igy maradna az albérlet.

Megértem, hogy nehéz finanszírozni ezt az egészet, de most döntsenek helyettem a szuleim? Vannak hasonló karok az itteni egyetemen is egyébként. De még négy évet itthon már nem bírok ki.

Még dolgozni is elmennék, csak ugye nagyon nehez munkat találni es ha nem sikerül akkor megszívtam az egészet.


2012. szept. 6. 17:41
 1/6 anonim ***** válasza:

A kollégiumot mindenképpen igényeld meg.


Albérletet nem kell egyedül kivenni, többen érdemes.

dolgozni meg a diákok azért általában el tudnak menni, persze nem irodába, hanem meki, tesco, ilyenek.

2012. szept. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha tényleg albérletbe szeretnél menni, akkor megtalálod a módját anélkül is, hogy a szüleid fizetnék. Erről szól a felnőtté válás.
2012. szept. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Azért nem olyan rossz emberek a szüleid, nem megtiltják a továbbtanulást és elzavarnak dolgozni, csak nem tudnak eltartani még négy évig úgy, hogy pluszban még albérletet is fizessenek neked.
2012. szept. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kollégiumi elhelyezéseknél figyelembe szokták venni az anyagi helyzetet és a távolságot, illetve azt, hogy hány testvéred van. Járj utána az adott egyetem kollégiumainak illetve annak, hogy milyen támogatási lehetőségek vannak ott. Emellett nézd meg, hogy a település ahol élsz, részt vesz-e a Bursa Hungarica programban, kérdezz meg bent a polgármesteri hivatalban, hogy lenne-e esélyed támogatást kapni a jövőben. Emellett a szociális támogatást a településeden is megigényelheted, ha ott ilyen ügyekre adnak (nálunk volt ilyen, én is kaptam). Járj utána annak is, hogy az adott városban milyen diákmelós szervezetek vannak és mennyi lehetőséget kínálnak. Ezek alapján már nagyjából el tudod dönteni, hogy kb. mik az esélyeid. Ha felvesznek, jelentkezz HÖK-ösnek, hátha összejön, azzal is jár pénz. Diákmunkát azért szerintem biztosan kapnál. Ezek után azért már nagyjából látod, hogy milyen esélyeid vannak. Szerintem simán meg tudod majd oldani a kollégiumot, de akár még az albérletet is. Csak képben kell lenni :)
2012. szept. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

a Miskolci Egyetemről lenne szó. Kb 15 km-re lakok tőle, így nem hiszem, hogy kapnék kolit. Na meg a szüleim sem váltak el. Egyedül az van hogy tartós beteg vagyok (aszthma).

A kollégiumról letehetek :(

2012. szept. 6. 18:44
 6/6 anonim ***** válasza:

Én most a messzebbi egyetemekre írtam, nem arra, amire anyudék akarják, hogy jelentkezz. Járj utána azoknak amit mondtam, és utána hozd fel megint a témát otthon. Nem tudom, milyen karról van szó, én ELTE-s voltam, a borsodi ismerőseim közül mindegyiket felvették kollégiumba. Ha van olyan szak az ELTE-n, amire jelentkezni akarsz, ott pl. lenne esélyed kollégiumra.

Szóval ha rendesen körbejárod a témát és úgy ülsz le a szüleiddel beszélni, látnák, hogy nem nekik kellene finanszírozniuk az albérletet, vagy csak részben, akkor lehet ők is máshogy állnának hozzá.

2012. szept. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!