Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Túl rasszisták a szüleim. Mit...

Túl rasszisták a szüleim. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Végülis nem rasszisták, csak a cigányokat nem szeretik, nem tudom mi erre a jó szó.

Apám mindig elhordja őket mindennek, szokott Hitleres műsorokat nézni ha van ideje, Kárpátiát, Egészséges fejbőrt és hasonlókat hallgat. Pár hónapja még én is ilyen voltam és igazából én sem szeretem a romákat, talán ezért kaptam meg most a büntetésemet. Szerelmes lettem egy fiúba aki lehet, hogy félcigány (bár nem biztos és amúgy sem az a lopós, hazudozós fajta) és ő is kicsit többet érez. Nem látszik rajta de a vezetékneve az (mondjuk ismerek magyar embert olyan vezetéknévvel) és egyszer láttam az anyját és nekem egy kicsit gyanús. Jelenleg nem érdekel, hogy milyen származású de félek hogyha tényleg lenne közöttünk valami akkor hogy mutatnám be a szüleimnek, ha ránéznének nem vennének észre semmit, de ha mondjuk egyszer találkoznának a szüleivel vagy a testvérével akkor biztos, hogy elgondolkoznának. Ha tényleg az akkor még az utcába se engednék be, csalódnának bennem és nem is tudom mi lenne még, de sose bocsátanák meg (főleg apám). Mit csináljak?


2012. szept. 8. 13:10
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
19%
Még nincs is semmi azzal a sráccal, szerintem totálisan túl aggódod. Egyébként csak annyit tennék hozzá, hogy anyukám Lakatos vezetéknévvel látott napvilágot és soha mégcsak közünk sem volt romákhoz ami a vérvonalat illeti, pedig a sorsunkat össze lehetne terelni velük rendesen. Dédnagyapám magyarként játszott a 100 tagú cigány zenekarban. Laikus, de akár én is megkérdezhetném, hogy ez hogy lehet, ha egyszer egy csepp cigány vér sem volt benne. Senki nem tudja rá a választ... Nagypapám kreol bőrrel született és még Lakatos is volt, simán rá lehetne fogni, hogy roma, mégsem az és még sorolhatnám... :)
2012. szept. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
61%
Pedig ha lakatos akkor bőrszíntől függetlenül is van benne cigány vér ugyanis ez utólag is kijöhet majd a bőrszínen is.Lehet,hogy 200 évvel ezelőtt volt cigány a családodban és majd a te gyereked bőre lesz sötét.
2012. szept. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
88%
Felejtsd el azt a fiút. Nem érdemes egy kapcsolatot úgy elkezdeni, hogy máris problémák vannak. Gondolom max. 18 éves lehetsz, kedves kérdező, találsz magadnak bőven párt, akivel nem ilyen rögösen kezdődik a kapcsolat.
2012. szept. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
70%
Az édesapádnak igaza van. Én is azt hittem annak idején, hogy ő csak félig, ő nem az a fajta, ő más...hát rohadtul nem hittem a szüleimnek, csak akkor amikor megmutatta az igazi énjét, ha úgy hozta a helyzet. Gondolom magadtól is rájössz, hogy folytatódott a történet. Ja és..egy rémálom volt megszabadulni tőle. Nem vagyok rasszista, bízok benne, hogy romából is van valahol normális, jó ember,(nagy számok törvénye alapján..) de sajnos én még olyannal nem találkoztam.
2012. szept. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
77%

Nekem is volt félroma barátom...

3 év!!! 3 év kellett hogy letudjam magamról akasztani szakítás után...

Annyit engem még soha senki nem bántott szavakkal, és sajnos előkerült a fenyegetőzös éne is.. szóval jól gondold meg a dolgokat.

2012. szept. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
69%

Lehet utálni fogtok és rasszistának neveztek a véleményem miatt, de nem bánom...(én 11 évig egy nevelőintézetben dolgoztam, után 5 évig a bíróságon) aki cigány, az cigány..tudom miről beszélek...

Ne kezd cigánnyal!!!! Én is végtelenül dühös és szomorú lennék, ha a gyerekem azzal állítana haza, hogy egy cigányba szerelmes.

Igaza van édesapádnak, nincs rendes cigány...hidd el nekem.

2012. szept. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
83%

Apukád úgy gondolkodik, mint a magyarok nagy része. Lehet rasszizmust kiáltani, okkal állunk úgy a romákhoz, a többségük (tisztelet a kivételeknek!), rászolgált.

A húgom is nemrég össze akart jönni egy romasráccal, megbeszéltük a dolgokat, belátta, hogy jobb, ha hagyja a francba. Megmondtam neki, soha nem fogadnák el a szüleink, én sem; ha rendes is, akkor is jelentős hátránnyal indul az életben, és ezáltal ő és a lehetséges gyerekek is.

2012. szept. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
88%

7/7-es a magyarok nagy része nem ok nélkül gondol a cigányokra úgy ahogy...sajnos ők adtak rá okot. körül kell nézni a börtönökben.

Férjem rendőr, volt hogy kihívták őket egy "cigánybulihoz" a cigány mit mondott? "Takarodjon innen, mert megölöm, én nem félek maguktól, majd leülöm, mit számít az nekem."


Amikor nevelőintézetben dolgoztam, sokszor megsajnáltam őket, saját pénzemből vettem nekik néha egy kis édességet, ha sütöttem valamit, mindig gondoltam rájuk is, a gyerekeim kinőtt ruháit mindig oda vittem, foglalkoztam velük, segítettem a házi feladataikat megoldani stb...és mi volt a köszönet? Az, hogy szemrebbenés nélkül, röhögve megloptak...erről ennyit.

2012. szept. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
8-as, írtam én olyat, hogy ok nélkül? :) Sajnos én is sok rosszat hallok, tapasztalok.
2012. szept. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Na itt is jön az, amit az életben is megtapasztalt édesanyám, nagypapám, sőt én is megtapasztaltam volna, ha ugyanezt a vezetéknevet kapom. Anyu is inkább úgy vette fel a férjezett nevét, hogy ha nem muszáj ne kelljen a családi nevét használnia, pont EZÉRT! Mert meghallják a nevét és már cigányoznak, holott köze nincs az egész családnak romákhoz, mint említettem! Kérdem én miért is lettem lepontozva? Egy szóval nem védtem a romákat, sőt... ha este szembe jön az utcán egy sötét külsejű roma férfi, átmegyek a másik oldalra, mert sosem tudhatom, annyira nem bírom őket, félek tőlük és nem is akarom, hogy közöm legyen hozzájuk!

Van nekem rendes roma ismerősöm, de ha pénz jön szóba, rajta is azonnal kiütközik a vére.

Én csak remélni tudom, hogy az én lányom sosem akar majd más bőrszínű emberrel összeállni és nem azért mert rasszista vagyok, hanem egyszerűen annyira más kultúrák találkoznának, hogy az ellentéteteket csak nagy nehézségek árán lehetne leküzdeni, ha egyáltalán le lehetne.

Csak annyira hívtam fel a kérdező figyelmét, hogy egy vezetéknévből kár messzemenő következtetéseket levonni...

2012. szept. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!