Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha a gyerek olyan lesz, amit...

Ha a gyerek olyan lesz, amit otthon eltanul, akkor a szüleim hogy hogy nagy rasszisták én meg miért nem vagyok az?

Figyelt kérdés
A szüleim mindent és mindenkit utálnak, aki nem európai fehér ember (bár még közülük is párat megvetnek). Itthon mindig megy a zsidó-kommunista-francia-kínai-néger-cigányozás, mert mindegyik egy szemét nép meg így megy úgy. Sosem fogom megérteni az ilyen fokú rasszizmust, emiatt eléggé haragszom is a szüleimre. Én szöges ellentétük vagyok. Én úgy állok a dolgokhoz, hogy a magyar embernek is éppúgy megvannak a hibái, mint a többi népnek, egyáltalán nem utálok senkit, sőt. Vajon nálam hogy hogy ez alakult ki? Vannak ezek a sztereotípiák, hogy a gyerek olyan lesz, amit otthonról eltanul, de úgy látszik ez nálam nem jött be. (olyat légyszíves ne írjatok, hogy mert még nem éltem eleget és nem tapasztaltam eleget, mert azt úgy sem fogom elhinni, hogy itt mindenkinek volt negatív élménye a fentebb említett nemzetiségekkel)
2012. ápr. 4. 19:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Azért mert nem lesz olyan, ennyi. Én is teljesen más vagyok mint a szüleim. Nem csak a nevelés számít.
2012. ápr. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
78%
Ez érdekes kérdés, nekem hasonló tapasztalatom van, de kicsit más téren. Szokták mondani, hogy a nevelés az oka annak, ha egy tinilány elkurvul. Nos, a húgom meg énköztem 1 év van, teljesen egyformán neveltek minket, egyikünkkel se bántak máshogy, a húgom mégis úgy viselkedik, mint egy ribi, kavar egy csomó sráccal, rakosgatja fel a kacsaszájú, melltartós fényképeit facebookra meg ilyesmi. Én meg buliba se szeretek járni, sose öltözködöm kihívóan, összesen 2 fiúm volt eddig stb. Tehát mi is teljesen egymás ellentétei vagyunk. Szerintem az a válasz, hogy ezek ilyen általánosítások, de nem feltétlenül igazak mindenkire.
2012. ápr. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Hát igen, csak akkor nem értem miért magyaráznak olyat, hogy a gyerek azt tanulja el, amit otthon lát. Anyukám láncdohányos mióta az eszemet tudom, mégsem gyújtok rá. Apukámnak többször gondja volt az alkohollal, rendszeresen iszik, én mégis megtartom a mértéket (havonta egy sör). Ezek után nem értem mi a lényege a sztereotípiának. Semmi értelme nincsen.
2012. ápr. 4. 19:48
 4/13 anonim ***** válasza:
Ha a gyerek úgy működne mint egy csimpánz, azaz mindenben csak utánozná a példaképeit, akkor ösztönlénynek mondhatnánk. Azonban van egy értelem nevű dolog ami megkülönbözteti az állatot az embertől. Ha beindul a gondolkodás folyamata, az emberi elme nagyon sokmindenre képes, például felülemelkedni a körülötte levő közönyön, alpáriságon, színvonaltalanságon.
2012. ápr. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Lehet régebben még igaz volt, amikor szigorúbb volt a világ és kötelező volt azt csinálni, amit otthon tanult a gyerek, de ma már nem csak otthon szocializálódsz + azt csinál mindenki amit akar, szóval szerintem elég elavult ez az általánosítás.
2012. ápr. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Szerintem egy gyerek meg tudja ítélni egyes dolgokban (ahol nincsenek rossz tapasztalatai), hogy na én ilyen semmiképp sem akarok lenni. Az én szüleim csak a cigányokat utálják, részben azért is, mert tesómat meg engem, és sok sulistársamat elég durván terrorizáltak, úgyhogy bennem sem egy túl pozitív kép él róluk.... Nem utálom őket, tudom hogy vannak kivételek, de megvan velük kapcsolatban a véleményem.
2012. ápr. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Na akkor azért tisztázzuk, hogy a zsidó, a francia, a kínai és a cigány, - különösképp pedig a kommunista - NEM RASSZOK (a fekete bőrű is csak egy ALRASSZhoz tartozik) - így aztán a szüleidnek lehetnek ellenérzéseik a zsidókkal, franciákkal, kommunistákkal, kínaiakkal és cigányokkal, sőt a feketékkel szemben is, de azok még nem teszik őket RASSZISTÁKKÁ.


Bizony lehetséges, hogy a felsoroltaknak volt olyan politikai/gazdaság/kulturális vagy egyéb ténykedése (zsidóknak, franciáknak, kínaiaknak, feketéknek símán lehetett, a kommunistáknak pedig határozottan VOLT!), amely a szüleid erős nemtetszését kiváltotta. Közülük való egyénekkel is szerezhettek negatív tapasztalatokat (pl. tolvaj és agresszív cigányokkal, adócsaló kínaiakkal, privatizációból meggazdagodott kommunistákkal és így tovább). Fontos, hogy megtanuld: a RASSZIZMUS nem ez. Ezzel a szóval ma lépten-nyomon dobálóznak és visszaélnek. Kérlek, hogy vedd a fáradságot és nézz utána, mit jelent igazán.

2012. ápr. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Tudom mit jelent a rasszizmus, köszönöm a felvilágosítást.
2012. ápr. 4. 20:34
 9/13 anonim ***** válasza:
44%

Ez tényleg nagyon érdekes kérdés!

A te szüleid valószínűleg olyan korban éltek, ahol így vélekedtek a nem európaiakról. Az én anyum nem rasszista, de tényleg nagyon fél a színes bőrűektől, pedig nem mindegyik rosszindulatú! Ez azért van nála, mert ő fiatalkorában ezeket hallotta róluk. De tudja ő is, hogy vannak jó szándékú színes bőrűek is!

Én azért nem vagyok olyan, mint ő, mert olyan közösségben nőttem fel, ahol megtanultunk tisztelni a másikat. TÖKMINDEGY, hogy ki honnan származik, van-e testi fogyatékossága (pl. mozgássérült), milyen szexuális beállítottságú, stb.

MINDANNYIAN emberek vagyunk!!

2012. ápr. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
42%
Látszik hogy nem neveltek meg valami jól. Jogosak szüleid félelmei. A feketékkel alapjában véve nincs semmi bajom amíg el nem szaporodnak nálunk. A francia egy sunyi nemzet. A kínaiaknak gazdag, múltjuk és kultúrájuk van. A zsidók és a kommunisták tönkre tették Magyarországot. Tisztelet a rendes zsidóknak.
2012. ápr. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!