Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gothok! Szüleiteknek mi volt...

Gothok! Szüleiteknek mi volt a reakciójuk az öltözködésetek láttán?

Figyelt kérdés
Beszóltak? Esetleg elfogadták?

2012. szept. 3. 13:05
1 2 3 4
 21/33 Drachen válasza:
100%

Anyámat nem zavarta és Apámat se. Bár ő nem veszi ezt komolyan. Csak amolyan átmeneti időszaknak gondolja. (Ja ami már úgy 4-5 éve tart .DD)

Egyébként meg nem adok felületet arra, hogy belém kössön. Nem dohányzom/iszom/drogozom, nem rendelek méreg drága goth ruhákat, nem keveredek bajba, etc. Jó kislány vagyok .D

Szerintem, ha majd a szüleid (vagy úgy bárkié) ráébrednek arra, hogy ettől a gyerekük nem lesz kevesebb emberileg. Sőt! Ha meg nagyon kárálnak, akkor meg kell kérdezni tőlük kedvesen mosolyogva : Az talán jobb lenne, ha szőke, nutella barna bőrű, rózsaszín toppos forró nacis ribi lennék?

Nem hogy örülnének, hogy nem átlagos a gyerekük...-.-"

Na mind1.

2012. szept. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 A kérdező kommentje:
Dranhen: köszi szépen! :) Én igazából nem vagyok olyan igazi goth, csak mostanság végeztem egy kis kutatást. Ennek eredményeképpen összehaverkodtam egy tök jófej lánnyal. Szerintem nem volt rossz döntés, mert ő volt az, akitől kérdezhettem dolgokat.:) Csak azt nem tudom, hogy most már nyilvánosan is kimutassam ezt a nagyvilágnak, hogy nem vagyok átlagos lány. Az életérzés egyébként megvan, meg minden, csak attól tartok, hogy emiatt elvesztem az "átlagos" barátaimat.:( És az mondjuk nem lenne jó. Szóval csak ez benne a gáz.
2012. szept. 5. 18:44
 23/33 Drachen válasza:
100%

Nézd, ha tényleg a barátaid akkor ezt elfogadják majd. Ugyan az az ember leszel akit X éve megismertek, csak más lesz a színvilágod. Elég felszínes és sekélyes embernek kell lenni ahhoz, hogy ez tönkretegyen egy barátságot.

Ha meg valamelyik ott hagy, egy percig se sajnáld. Találsz náluk 10000szer jobbakat akik úgy fognak szeretni ahogy vagy^^

2012. szept. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm!!:$ Nagyon jól esnek a szavaid, és irtó rendes vagy.:)

Szeretnék is hasonló érdeklődésű haverokat, (de semmi a bajom a mostaniakkal) mert a lányon kívül senkim nincs, aki tényleg meghallgatna. :/

Bár beleszerettem az egyik goth ismerősömbe, aki sajna 2 városnyira lakik tőlem, de csak egyszer láttam élőben. Egyszer jött el hozzánk, mert a bátyám volt osztálytársa. Ha nem lenne a haverja, talán még könnyebb dolgom is lenne.:/ Attól tartok, szól a tesómnak. :'( :D

Írtam neki egy levelet még aug. 22-én, hogy ismerem a stílusát, és ajánlani szeretném annak a lánynak a magazinját, de sajnos még nem írt vissza.:/

Azt a kérdést is feltettem már itt GyK-n, (gondolom, olvastál már ilyesmi kérdést) hogy mi a teendő ilyenkor. Igen... én írtam.:D

Mert én amúgy szívesen haverkodnék gothokkal.

2012. szept. 5. 20:24
 25/33 anonim válasza:
100%

Aki beszól: miért csinálna hülyét magából valaki, mert nem úgy öltözik, ahogy divat és nem akar minden sarkon szembemenni a ruháival?


25 éves vagyok, még mindig feketében, ennyi. :)

Aki megváltozik család/munka/pasi miatt, az nem is igazán önmagáért öltözik így, csak lázadni akar. Nincs mi ellen, az öltözködés nem lázadás (számomra sosem volt az).

Be lehet menni munkahelyre is feketében, mivel a fekete elegáns. Nem csak bakancs létezik, hanem csizma is, több változatban. Én hordok mindent.

És a fiatalabbak leszólása sem épp becsülendő dolog. Mennyit hallgattam, hogy "majd kinövöd", igaz nem szülőktől, ők ebbe nem szóltak bele.

Öltözzetek, ahogy tetszik, ne úgy, ahogy mások várják, a pofázókat lesz*rni! :D

2012. szept. 13. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 A kérdező kommentje:
Utolsó: ez így van, köszi, hogy leírtad erről a véleményed. Így igaz, semmi sincs abban, ha valaki nem épp a heti divat szerint öltözik. ;)
2012. szept. 14. 13:48
 27/33 anonim ***** válasza:
100%
nem vagyok goth...csak kinézetre néha egy kicsit olyan feeling...a sok fekete miatt. Egyedül a 68 éves mamám van kiakadva hogy szinte csak feketét viselek.:S
2012. szept. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
előző vagyok, én is ismerkednék gothokkal de nem nagyon ismerek ilyen embert...
2012. szept. 30. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 A kérdező kommentje:
Sajnos nem mindenkinek jönnek be a csak fekete cuccok, de a lényeg, hogy a viselőjének tetszik, és ez a lényeg.:))
2012. okt. 1. 16:27
 30/33 anonim ***** válasza:

Hú, nehéz visszagondolni arra az időszakra, mert úgy tűnik, mintha ezer éve történt volna. Pedig csak kb. öt éve. :)

A szüleim meglepően jól fogadták a transzformációmat, nem szólogattak be túlságosan. Na jó, anyámtól még mindig megkapom a "Nem unod már a feketét?", "Mikor fogsz már valami rendes színre váltani?" aggályoskodást, de ő sem gondolja komolyan, hogy meghat vele.

Igazából soha senki nem szólt le nagyon durván a hovatartozásomért, inkább "vicceskedve" szoktak levámpírozni vagy leboszorkányozni. A héten például ledrakulázott egy szembe jövő idegen. Ami érdekes, tekintve, hogy lány vagyok... :')

2012. okt. 6. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!